Neznášam rodočiov,ničia mi život

Príspevok v téme: Neznášam rodočiov,ničia mi život
Caasio

Neviem ani ako začať. Neznesiem vôbec prítomnosť svojich rodičov a ani brata. Kazí mi náladu už len to že ich počujem alebo vidím. Teraz mám 18 ale takéto pocity k nim mám už veľmi dlho. Dôvody?Ako malý chalpec som si musel dávať peniaze na vlastné darčeky. Našetril som si pár drobných a pred vianocami mi mama povedala aby som jej ich akože požičal. NO vedel som ako to je, nič som však nevravel. Keď som bol už starší a vedel si zaobstarať trochu viac peniazí a ušetriť si ich tak sa často stávalo, že mama alebo oco chceli odomňa požičať, že im to nevychádza do výplaty. Samozrejme som im ich dal i keď som vedel, že majú pomerne dosť našetrené doma v skrini alebo na účte ale nechcú do toho zasahovať. Po výplate som sa mojich peňazí nedočkal.A keď som si ich náhodou pýtal späť začali rodičia s tým, že ma živia ,obliekajú platia mi školu a tak nechápu ako si ich môžem pýtať. Sme sa kvôli tomu vždy pohádali ale nechal som to tak. Bol som ticho.Keď som mal trvalú brigádu popri škole,peniaze chodili rodičom na účet, keďže ja som nemal svoj. Po mojej výplate som si ich pýtal, sa ma pýtali na čo mi budú.Chcel som ich na moje záujmi: šport,frajerka, kúpiť si obečenie, dopriať si niekedy lepšie jedlo,prste si spríjemniť život.Niečo som si aj ušetril. Alebo som si kúpil nový mobil,tlačiareň k PC niečo čo som potreboval. Vždy ako som si ich pýtal to bola obrovksá hádka že to miniem na hlúposti. No to, že rodičia fajčia a míňajú na to veľa penazí oni nikdy nevideli. Ja som ich chcel aspoň minúť na niečo dobré, sa kvalitnejšie stravovať, keďže mám probémy z akné. Vždy začali s tým,že ma živia... No svoje peniaze som dostal nejako. A tak to stále šlo dokola.
Teraz som na strednej tretiak.Čaká ma ešte jeden rok. Učím sa prevažne na 1, bývam vyznamenaný no mávam aj nejaké dvojky na vysvečku. Rodičia ma nikdy nepochválili za to že som vyznamenaný, nedali mi aspoň blbú čokoládu. Vždy len začnú s tým, že či tie dvojky museli byť.A popri tom oni majú len učňovku. Ja som úplne iný ako oni. Oni sa nevyjadrujú moc slušne,niekedy sa za ich správanie veľmi hambím, ich názory mi niekedy doslova trhajú žili. Ja som presný opak. Našiel som si aj frajerku podobnú mne. Jej rodičia sú úplne v pohode. Ja som často u nich. Kupujú mi darčeky na každý môj sviatok.I keď len čokoládu ale spomenú si.A popri tom sú to cudzí ľudia. Som s mojim dievčaťom veľmi šťastný. Moji rodičia ju videli len raz a ja ju nechcem k nám vodiť. Moji rodičia sa začali dosť na to ohlasovať prečo som stále ja len tam. Ak jej rodičia majú sivatok aj ja im niečo kúpim. To zase oni hovoria prečo ona nič nekúpi im alebo nezavynšuje a hnevajú sa na to. Ale ja nechcem aby ona bola u nás kvôli tomu ako to u nás vyzerá. Hádky sú tu často. Ona o tom vie, som jej všetko povedal a pomáha mi vo všetkom. Len teraz na začiatku prázdnin som mal väčšiu hádky s rodičmi a už mi praskli nervy a veľa vecí som im povedal.Nie všetko, že ich neznášam o tom nevedia. Stále obhajújú môjho brata čo skoro prepadol v 7 triede,chodí poza školu a nikto sa s ním nechce baviť čo je namyslený a drzí. A teraz som ja ten najhorší. Oco sa so mnou vôbec nabaví,mama len trochu.S bratom sa nerozprávam ja. Oco povedal mame aby mi nedávala žiadne peniaze. A ja brigádu už nemám a nemôžem si ani nijakú zohnať. Takže nemám nič. S priateľkou sme si chceli prázdniny užiť no bez peňazí to pôjde ťažko.Asi vôbec. Náš najbližší výlet povedala že ona zaplatí aj mne ,že jej to nerobí problémy.Vlastne v poslednej dobe platí všetko. Mne je to ale veľmi hlúpe,cítim sa blbo keď ona platí stále. Sme spolu veľmi šťastní už rok a pol. Ja niekedy u nich bývam do noci,pár krát ma aj zaviezli domov, sa báli aby sa mi niečo nestalo. Som tam štastný cítim sa v pohode. Ako náhle prídem domov cítim sa presne naopak. Každý je tu len nervózny a prenáša sa to na mňa. Vôbec ma to takto nebaví ešte aj keď sa začali miešať do môjho vzťahu. Vôbec neviem ako by ste mi mohli poradiť, ale aspoň povedzte svoj názor. Možno pomôže...

príťažlivosť

Skusim ti poradit nieco nezvycajne, co by si necakal ale co mam odskusane a krasne to funguje.
Skus odteraz hladat na rodicoch len to dobre a dakuj za to. Urcite maju aj dobre stranky. Neexistuje ze nie. Tak miesto nachadzania chyb, hladaj dobro. To sa ti opdlati tym, ze toho dobreho bude stale viac. AK sa budes sustredovat na to zle, bude to zle stale pribudat, bude ta stale viac veci stvat, lebo si ich budes pritahovat. Ak sa sustredis na to dobre, budes pritahovat dobre a uz za par dni zbadas uzasne zmeny. TO ze neznasas rodicov by si mal zmenit na lasku. Pocituj ju, urcite niekde je. Myslim ze mas urcite aj mnoho veci za co byt rodicom vdacny, tak dakuj, ocenuj co mas. Dakuj za to ze ti dali zivot, dakuj za to ze sa o teba staraju, davaju ti jest satia ta, .... vzdy sa da nieco najst, ak chces.
Mozes si povedat ze toto je cele blbost, ale je to len pre tych blost co tomu neveria a z pohodlnosti alebo obmedzenia to nechcu zmenit. Ak svoju situaciu chces zmenit, postupuj tak ako som napisala. Ak ju nechces zmenit tak si najdi zopar vyhovoriek, preco je tento postup blbost. Aj tak sa da a da sa aj inak. Cestu si vyberas ty. Len ty si zodpovedny za tvoj zivot, nie tvoji rodicia, i ked vinu zvalujes na nich. Ty si zodpovedny, lebo je na tebe ako prijmes veci a co zo situacie vyrobis, ako situaciu otocis vo svoj prospech.
pocul si uz o zakone pritazlivosti? sme to ako myslime? ze si pritahujeme prave to na co myslime. nech ti frajerka podaruje hociktoru knizocku od manzelov Jerry a Esther Hicks(ovcov) a tam najdes priciny svojich problemov a navody ich rieseni. Toto skratka nevyriesis nenavistou. nenavist pritahuje nenavist, laska pritahuje lasku.
skus to nemas co stratit

:)

fuha, chlapce, ked som citala nadpis tejto temy, povedala som si "ake silne slova ten clovek pouziva". ale na tvojom mieste by som mala rovnake pocity...

poviem ti len tolko: bud rad, ze mas svoje dievca, s ktorym si stastny, bud rad, ze mas tento svoj maly ostrovcek radosti v zaplave kazdodennych problemov. teraz idu prazdniny, po nich budes stvrtak? uz si rozmyslal, co po maturite? odkial si? riesenim moze byt odchod na vysoku skolu mimo bydliska, napriklad bratislava, najdes si tu brigadu celkom urcite a budes samostatnejsi. a dalej od rodicov.

dovtedy nestracaj optimisticky pohlad na svet, aj ked je to narocne - bud rad, ze mas lasku, bud rad, ze vychadzas dobre s jej rodicmi. o co horsie by vsetko bolo, keby si bol celkom sam?

makaj nadalej v skole, vyplati sa to, si sikovny chalan, ja ti velmi drzim palce...

p.s. mam 18 rokov, s rodicmi mam super vztah, mam skveleho priatela uz 2 roky, ale viem sa vzit do tvojej situacie.

BJ

Rodina v nevedomosti je najvacsia brzda vlastneho pokroku a stastia. Osamostatnenie, najpriamejsou cestou, ako to dokazes.

isabella

kedze si plnolety a rodicia ti odmietaju davat peniaze na cokolvek a este stale studujes, skus sa poradit s nejakym pravnikom, myslim, ze mas pravo od nich ziadat vyzivne, ale v tom pripade aj musis ratat s tym, ze na teba totalne zanevru, dalej, zhanaj brigadu ako sa da a rozhodne si zabezpec vlastny ucet... planujes ist aj na vysoku? ak ano, budes to mat este vesele, ale ak by si si trufol zvladat externe studium, teda ak by si bol schopny pracou si na to studium zarobit, to by bolo pre teba skvele...
este mi povedz, ako si dalej predstavujes svoju buducnost? lebo je evidentne, ze s nimi uz dlho byvat nechces... a necudujem sa ti, ani ja by som nechcela