Crevne bakterie v posve

Príspevok v téme: Crevne bakterie v posve
MalaBakteria

Ahojte, mam mensi problem. Minule som bola na vyter. Prisli vysledky. Vraj mam v posve crevne bakterie. Inak, mojej gynekologicke volala mama, vraj mi este neda antibiotika a ze je to sposobene nepravidelnou stravou, tym, ze malo jem zeleninu a ovocie. No a kedze to do mna mama huci, tak sa mi zda, ze si to len vymyslela. Nevedeli by ste mi poradit ako sa tam tie bakterie dostali a co by som mala robit? Lebo na kontrolu mam ist az o 2 mesiace (lekarka si mysli, ze to prestane, lenze pochybujem, ked to neprestalo takmer rok, ekd som stravu mala viac-menej pravidelnu) . Dakujem pekne:)

MalaBakteria

watermelon

TY sama si zacala utocit!!! No a uz sa nasiel aspon jeden "dovod" tvojej nenavisti k masu - tyranie zvierat... odjakziva clovek lovi zver - co bola potrava? MASO!!! uz daaavno praadaaaavno...co jedol clovek? nie, nezbieral LEN lesne plody...jedol maso...a nehovorim, ze povedala ze MUSIM jest maso! Povedala, ze maso moj organizmus potrebuje a ak si myslis, ze maso neobsahuje nic dolezite, tak sa porozpravaj s fakt realnym lekarom a nie pismenkami z cinskej knihy ( a prepac, ze utocim, ale nato ze si dospela fakt trepes somariny niekedy)...no, ale to, ze vylucujes este aj ovocie ci zeleninu, co obsahuje skrob...preboha zena, ty co jes potom? ...a ani som nepovedala, ze sa chcem dostat co najskor k liekom! ...otazka bola ako sa dostali crevne bakterie k mojej posvy, kedze mi to s tou stravou nesededlo, lebo co si moje bakterie z criev zmysleli, ze nemaju ovocie, tak sa nastahuju do mojej posvy?...finito!

watermelon

mila mala bakteria,
chcela som len pomoct, lebo som myslela ze chces ozajstnu pomoc, ty ale chces skratka lieky, tak to je ta najjednoduchsia vec na svete, lekarne su plne liekov. zmen lekarku a mas, takuto radu si chcela pocut?
mala si napisat hned ze chces pocut iba rady, ako sa dostat k liekom. tak prepac.
to ze ti tvoja doktorka povedala ze musis jest maso svedci o tom ze je riadne nevzdela a priam blba a obmedzena. maso je k nicomu, nema ziaden vitamin, ktory by nemalo ovocie. iba co sa chudata zvierata kvoli nemu vrazdia a stym ide casto tyranie, kto to nevidel, nevie si ani predstavit, a casto ani nechce.
samotna OSN - organizacia spoj. narodov odporuca prechod na vegansku stravu pre celu planetu. keby to bolo nebezpecne, tak by to takato velka organizacia neodporucala. existuju veganske deti a dokonca aj surove a nic im nechyba, takze je to len o tom co chceme. a samozrejem nepocuvat doktorske rady typu jedz maso kvoli bielkovinam...
prajem ti vsetko dobre, tento prispevok som vobec nemyslela v zlom, tak mi prosim nenadavajte.

MalaBakteria

usiko

no, ale ja nemam nic proti vegetarianstvu ani proti inym sposobom stravovania sa, ale v mojom veku to urcite AZ TAKE zdrave nebude..a naozaj DAKUJEM za rady:) + nech je babatko OK:)

usiko.

MalaBakteria,

tak tak, mas pravdu. Tvoje telo potrebuje este toho vela, a ver mi, ked som ja bola vegankou a okrem toho nejedla varenu stravu, tak to sa sice da na kratku dobu ale po case sa zacnes aj na stenu skriabat za varenymi zemiakmi a inymi vecami:-))) ..aj ludia, co toto robia roky, su casom nervozni, aj ked si to nepriznaju a skacu do kazdeho, kto co i len naznakom trochu ich stravu skritizuje ......okrem toho, telo samozrejme vtedy vsetky ziviny nedostava, pretoze nieco sa do tela musi dostat aj varene, aby sa lepsie zuzitkovalo....tento extremny sposob stravovania nie je bohvieako preskumany a nazory sa lisia, takze kazdy podla svojho svedomia a gusta.

..ja som vegetariankou nie pre lasku k zvieratam, ale mne proste maso nechuti, je mi z neho zle....citim sa sice dobre, nic mi nechyba a som zdrava, babatko v brusku tiez, ale tiez mam niekedy obavy, ci sa mi nejedenie masa raz nevypomsti..:-))) tiez je to oblast,mkde sa nazory odbornikov lisia, takze verit jednemu alebo druhemu? ....

.....takze pekne papaj co mozno najzdravsie, vela ovocia a zeleniny /inak dobra je delena strava/ a utekaj k lekarke....

MalaBakteria

watermelon a usiko:

Po 1. usiko : DAKUJEM:) no ale v tom poslednom prispevku si ma trochu postrasila, uz zajtra bezim za lekarkou...

Po 2. watermelon: Vidim, ze sa tu "hadas" s usiko... a ekd pozeram co jes, tak ma to nejak nelaka...este som mlada, v puberte a z mojho "deckeho" pohladu mi strava ktora by nebola varena, ani orechy a neviem co vsetko ("nejedle") pride ako riadna blbost...ja sa potrebujem stravovat este "normalne" ... cize maso atd... + tiez mi raz drtlo do hlavy, ze sa stanem vegetariankou a pod. a ked som s tym prisla k mojej lekarke ( ano este decka, kedze nemam ani 18) tak ma vykricala ako male soplive dievcatko bez mozgu...len tolko...moj organizmus toho potrebuje este tak vela...ano v tom mas pravdu, ze treba davat pozor co jem a iste veci obmedzovat, ale nie vyhodit polovicu, co polovicu 99% veci z mojej stravy, ktora je do mojej vekovej kategorie primerana...ty si uz dospela...ja som dieta....to je ine

watermelon

som rada ze som ta pobavila, smiech je dolezity. a ako sa podla teba vyrabaju. len zi v nevedomosti. to ci su surove, mozes vyskusat sama, ak su surove, naklicia ti. tak ich daj klicit a potom sa budem bavit ja na tvojom pokuse, preboha ved surove vlocky sa nedaju vyrobit. pri vyrobe sa konzervuju parou a tym sa znehodnocuju. ale vies co mne je jedno co si vsetci tuto myslite, zite si podla zauzivanych zvykov , zite v nevedomosti, ved vidim ze vam je tak lepsie. a prosim urob ten pokus s naklicenim tvojich vlociek nech sa zasmejeme
vela stastia

usiko

jajkafr, suhlasim,

watermelon, nasmiala som sa...okrem ineho aj na tom, ze ovsene vlocky su nie surove? tak myslim, ze po tomto tvrdeni je uplne zbytocne sa ti venovat...proti ludskej hluposti a nevedomosti nikto nic nezmoze:-))

malabakteria,

treba to rychlo medikamentozne riesit, lebo fakt budes mozno mat problemy.....a mozno to teraz tak necitis, ale ked budes mat cez 30, a nebude sa darot dieta kvoli neliecenym zapalom, tak vtedy bude neskoro na plac.....viem, o com hovorim, ja mam sice 32 a otehotnela som teraz velmi skoro, hned na druhy sup ale mam rovesnicky a kamaratky starsie, co jednoducho nemozu...a mne je to tak luto.......ja si tehulkujem a nerozpravam o tom pred nimi, lebo viem, ze maju problemy.....proste tieto organy si treba chranit a liecit hned..nic nezanedbat....

jajkafr

MalaBakteria
neviem prečo ti lekárka nepredpísala lieky, ale mala by skús ísť za ňou ešte raz, alebo zmeň lekárku... infekciu treba vyliečiť inak prejde do chronicity a potom si s tým už neporadíš... držím palčeky... prípadne si skús kúpiť v lekárni Betadine vaginálne čapíky alebo niečo podobné a potom ešte nejaké čapíky na obnovu pošvovej flóry... držím palčeky

watermelon

surovu stravu ludia nazyvaju extremizmom lebo je nezvycajna, ina a hlavne sa jej boja.
utocit? kde? nejdem ta obvinovat, ale ja som reagovala na tu babu co potrebovala pomoc a nie na tvoje prispevky, cize si mohla ten moj odignorovat. Za to ze ty mas zlu skusenost, netreba teraz zhadzovat vsetkych vitarianov. vlastne taki ludia co na tej strave stroskotaju robia nam u doktorov iba hanbu. pretoze sa vratia k doktorovi s ohnutym chvostom a stazuju sa ako im veganstvo prip. vitarianstvo uskodilo a potrebuju napravit zdravie.
ty si sa vyjadrila nespravne, ked si nepomenula ze si sa pokusila robit surovu stravu - a zaroven si to spojila s vegetarianstvom. Preto som myslela ze nevies ani co je surova strava.
Odkedy su vlocky surove? hm. to nie je utocenie, tato otazka ide logicky k tomu co si napisala. cize jedla si aj varene, cize si surovu stravu robila polovicato, takze sorry ale hadzat vsetkych ludi co sa takto stravuju do jedneho vreca je velky nezmysel, ty si vlastne surovu stravu ani nerobila. iba z casti, z niekolkych percent. mozno si aj solila, ak si solila tak si robila uplne iny typ surovej stravy ako ja.
ja nesolim. ja nejem nic varene. ziadne korenie a jedla si orechy a semena - pises. cize si jedla tuky a zrejme dost vela. to je najvacsou chybou surovych, jedia prilis vela tukov a cuduju sa ze ta surova strava akosi neucinkuje. a tie orechy a semena si jedla z obchodu alebo zo zahrady? ak si ich jedla z obchodu, tak boli susene za urcitej teploty pravdepodobne vyssej ako 40 stupnov a uz neboli surove.
vsetci ludia co na tejto strave stroskotali, samozrejme vinia stravu a nehladaju pricinu v tom ci nieco nerobili zle.
ja robim iny typ surovej stravy. robim ju celu surovu (az na malicko posmyknuti, ked ochutnam susto toho co uvarim). nejem takmer ziadne tuky, iba tie obsiahnute v ovoci, sem tam si dam avokado. takisto nejem ine proteiny ako tie obsiahnute v ovoci. a hlavne, mam nastudovane, ktore zeleniny nejest, lebo obsahuju skroby. cize takmer ziadna korenova - nestravitelna - zelenina. takisto cibula a cesnak obsahuju jedy. z tohto smeru suroveho stravovania sa,ak ho ludia robia spravne, malokto vrati spat. a ak hej, tak nie je chyba v surovej strave, ale v tom ako je aplikovana. Tuto stravu robia niektori ludia aj 30 rokov, iní len 20 alebo 12. tak asi na tom nieco bude. a hlavne je su zdravi.

usiko

watermelon, mas prqavdu, ako inak....v tebe spoznavam seba, pred rokmi a len sa pousmejem:-)))

No, bola som taka hlupa extremistka ako si ty......ziva strava? ano, mala som skoro vylucne zivu stravu. To znamena, ziadne vajcia, maso, ziadne syry...jedavala som denne surove ovocie, zeleninu, k tomu orechy, ovsene vlocky, semena, nejedla som varene, iba raz-dvakrat tyzdenne /celozrnne cestoviny, zemiaky/, ziadne sladkosti a podobne...mala a mam to nastudovane a viem, ze uz taku sprostost nikdy neurobim......proste bolo to nanic, tiez som si myslela, ze fuha, aka budem zdrava a nebola som...pravda je, ze teraz, ked sa stravujem ako normalna vegetarianka, mam rovnake vysledky krvi ako vtedy, ale citim sa lepsie, som silnejsia, aj imunitne, a ostatne, som zdravsia.....ale prosim, mas pravdu, ja som s tebou vlastne skoncila, lebo mussiis prist sama na to, ze extremizmus ani v strave, tak ako v nicom inom nie je dobry.....

..a to, ze si extremistka, je jasne...vyznieva to uz z toho, ze si poriadne neprecitas prispevok a uz utocis.....stve ta to, rozculuje, ze ma niekto iny /podla teba nespravny nazor/....dalsim dokazom je to, ze poznas len cierne a biele, sive akoby si nepoznala...teda spravna je len ziva strava, a ked varim, tak uz je to mrtve a uz je to nezdrave a nemala by som....takisto ma obvinujes z toho, ze verim mrtvej strave /a to som nikdy nenapisala/...tiez pises - uzivaj lieky- ja som nikde nenapisala, ze lieky uzivam /faktom je, ze lieky uzijem tak raz za rok, raz za dva roky/...ale to ty nemozes vediet, lebo si zaslepena svojim predvedcenim.....nech ti dlho vydrzi, ale hlavne, nech ti neublizi.....

...je to inak od temy, takze s diskutovanim s tebou fakt koncim, so vsetkou uctou....a radsej ponecham priestor inym ludom, ktori by este chceli poradit malej bakterii pri jej probleme...howgh:-)))