Nábeh na osteoporozu

Príspevok v téme: Nábeh na osteoporozu
Damme

Zdravim vsetkych

dnes mi denzitometrom vysla hustota kosti T= -0,7
pred 2 rokmi to bolo +0,6
Uz skoro rok mam problemy s pohybovym aparatom, najviac asi ramená a kríže...ale cítim aj zapästia a päty po dlhsom chodení v nepevnej obuvi (šlapky)
Asi pred 3 rokmi som prestal s posilnovaním, lebo som si presilil šlachy..a bolo neuveritelne bolestive dvihat co i len kilove zavazia...tak som to nechal....medzitym rozne vysetrenia, rehabilitacie a podobne.....nic vazne mi zistene nebolo....časom som zlenivel, dost malo sa hybem...teda hybem sa...ale napriklad nevenujem sa ziadnemu sportu, lebo momentalne som na tom tak...ze hocijaky prudky, nepripraveny, svihovy pohyb telom alebo len rukami ..citim klby, slachy alebo co...
Dalsia vec je, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamin...a ten je viacmenej skoro vo vsetkych potravinach..ktore obsahuju vapnik a mal by som ich prijimat v strave...nakolko ich obmedzujem alebo nejem vobec...prijem vapnika je minimalny alebo skoro ziadny.
Potom je tu aj genetika....rodicia su nic moc co sa kotrovej struktury tyka.
Dalej...som intolerantny voci mlieku....z tvarohu ma prehana......a este by som tu mohol pisat aj iné.....takze neviem ako to sklbit aby aj kosti boli vyzivovane.
Preto by som si rad nechal poradit, co robit v mojom pripade....ci sa zamerat uplne "na vapnik"......mam len 29 rokov...a viem, ze tato choroba postihuje vo väcsine pripadov zeny.
Okrem toho ze som alergik, mam problemy aj so stitnou zlazou, uzkostne stavy.

Dakujem za kazdy prispevok

watermelon

usiko:
si uplne trapna,
viem co viem lebo sa tym zaoberam, lebo citam studie (kolko si ich ty precitala?), lebo citam knihy, lebo tak zije..
nechapem preco zhadzujes ludi, co maju iny nazor ako ty? mas nejaky problem?
sama pises ze tvojej mame aj strava pomohla, ale ja ked napisem ze veganska strava pomoze tak to je zle?
asi mas len ty pravo na nazor, tak prepac, malo by tu byt vypisane, ze jedine usiko vie co treba robit, ma patent na pravdu!
vies co je mi ta luto, si strasne obmedzena, je mi z teba na grc.
neodporucala by som nieco o com nie som presvedcena a co nie je vyskumane.
ale na co to takemu obmedzenemu cloveku hovorit, co si mysli ze vlocky su surove.
neviem ake knihy si mala o surovej strave precitane, ale surova strava v ktorej sa celkovo odporucaju skroby, ktore nase telo nevie stravit vobec, pretoze nemame na to enzymy, kedze mame len strasne malo amylazy priamo v ustach, slinach, a jedno susto chleba by si musela pozut 80krat aby si mu pomohla stravit ho (pretoze v zaludku uz amylazu nemas a nic ti neporiesi a chlieb so syrom ti tam bude lezat ako kamen takych 5 hod.), aby sa spravne stiepil skrob na cukry (pretoze iste vies, ze vsetko sa v nasom tele rozlozi na cukry - preto sa povazuje ovocie za najidelanejsiu stravu - lebo telo nemusi nic stiepit)- skratka taka strava nema zmysel a verim ze si s nou mala zle skusenosti, ale to ta neopravnuje odsudzovat vsetko vitarianstvo,
Ty si zlyhala, nie strava, nastastie su ludia, ktori vedia ako sa takto stravovat, lebo ty si nam narobila dost hanby.

[zruseny12]

DAMME ...prepac,nevsimla som si...tak ked ti vyslo do minusu,mal by si teraz doniest 12-hodinovu moc a mali by ti odobrat krv...hned tam kde ti robili hustotu kosti a podla vysledkov krvi a mocu...mali by byt dalsie vysetrenia...podla toho kde ti ukazalo ze sa trati VAPNIK...
inak kym nebudes mat presne vysldky a potvrdeno,kde sa ti VAPNIK a preco trati,je zb.nejake doplnky brat...
...no a osteoporoza sa neda vyliecit ale da sa spomalit,aspon tak som citala,ale mozno je to aj individualne...
:0))))) no,pravda som mlada zabka...ja sa este STARA necitim,ale ked na mna pridu bolesti atd.tak sa citim ako keby som mala 100rokov...ZELAM TI ABY SI PRISIEL NA KOREN VECI...CIM SKOR...VELMI JE TO DOLEZITE ABY TI ZISTILI PRECO SA TI TRATI VAPNIK ATD.

usiko.

damme,

moja mama /viem, zena v urcitom veku/ mala zle vysledky osteoporozy pred par rokmi. Ale mala dobreho ortopeda, ktory jej povypisoval kadejeke doplnky a lieky s vapnikom, ktore brala, plus jedla vela maku a potravin bohatych na vapnik, teda aj brokolicu, karfiol, sezam a tak.....orechov dost vela jedla.....mlieko vobec, len acidko a kedy tedy jogurt, ale mliecne vyrobky nemaju moc vapnika...takze hlavne mak...a ked bola na kontrole /denzitometria, ci co/ pred par mesiacmi, tak mala omnohon lepsie vysledky, az take, ze nemusi nic brat, po dalsiu kontrolu, pokial jej nezistia zase ubytok...

..takze ono sa sivce vravi, ze sa proti tomu neda bojovat a ak ju raz mate, tak uz nic, ale nie je to tak. Moja mam je tomu prikladom. Keby som nevidela tie vysledky, tak ti tu nepisem a verim tomu co sa vravi....

..ak chces, napis mi mail a ja sa jej popytam, co jedla , teda ake lieky a co si treba pytat u ortopeda.....

usiko.

...lebo watermelon vie vsetko o strave, o tom co treba a co netreba jest aj o tom, ako veeeeeeelmi nam vsetko nezdrave v strave ublizuje.....takze vlastne ak by si vynechal 90 percent jedal, ktore jes, tak by si sa urcite uzdravil:-))):-))))

Damme

watermelon

a ty odkial beries taku záruku ze to mam z toho? to potom kazdy kto konzumuje "puriny" má alebo bude mat osteoporozu? prosim ta...

llek

doposial vsetky laboratorne vysledky z krvi nic vážne neukazali...za rok mam tolko odberov krvi ako keby som bol po uraze na transfuzii:) a stale vsetko negativ.....ja mam zdravotnych problemov nie jeden...ale asi 5....bludny kruh, vsetko so vsetkym suvisí....a kolko ludí, tolko nazorov..

mariaa

tak to si este mlada zabka:)..vysledok denzitometrie som napisal hned v uvodnom prispevku..sestricka mi brala aj krv....na endokrinologii...ale objednany som az niekedy v auguste...a vtedy aj budem s doktorkou konzultovat to zníženie hustoty kostí..

RNG

Inac neschopnost travenia mlieka je casto vec veku. Ja som nemal s mliekom problemy az do 30tky, potom sa postupne zacali objavovat. Dnes pri pouzivani enzymov a len skvasenych mliecnych produktov zase problemy nemam.
Takze je sposob, ako na to ist okrem vyhybania sa potravinam, ktore telo nevie poriadne spracovat, tj vyvolaju po case zamorenie v tele.Odpoved su doplnky specifickych enzymov na to.
Ako by som to povedal v porekadle, "ked clovek krivka, palica mu pomoze"

RNG

K-1 je fytoquinone, rastlinny vitamin K.
K-2 je menoquinone, zivocisny vitamin K.
Ja sem pisem novosti, takze iste mnohe veci nie su na Slovenskom trhu vo forme doplnkov, naviac K-1 davali do roznych lieciv farmaceuti uz dekady a bude ich tazko presvecit, aby to zmenili.
Doplnkovy prioemysel ale nie je natolko skostnately a ked na nieco lekari pridu, ze je uzitocne pre telo a zdravie, samozrejme to daju na trh, lebo "nas zakaznik, nas pan" plati v tomto odbore, co sdamozrejme v organizovanej medicine uz davno neplati, zialbohu.
Nove veci su obvykle ovela drahsie a az ked sa do nich pusti dostatok vyrobcov, postupne sa ceny konkurenciou znizia.
Ja osobne veru nebudem cakat dalsich 20 rokov, kym sa organizovanemu zdravotnictvu oficialne uraci brat do uvahy novsie vysledky badania a prax tej nimi potlacanej skupiny lekarov, co nechcu nosit jarmo organizovanej mediciny.
Takze pri dostatku dokazov z mnohych reputabilnych lekarskych zdrojov beriem doplnky zinku, selenu, jodu, probiotik, vitaminov A,B, C, D-3 a E,najnovsie aj K-2 formu, menoquinone 7, lecitin na cistenie ciev,kyseliny a enzymy na travenie pripadne aj ine doplnky, individualne, podla potreby tela.
Totiz tiez som za hodne surovych jedal, a menej masa,vajec a mliecnych vyrobkov( to samozrejme neznamena ich vylucit!!!) a kedze ani to dnes po starociach slachtenia neposkytuje dostatok enzymov, pouzivam novsie poznatky a vyrobky na doplnenie tychto na schopnost stravit vsetko dobre, bez nutnosti sa vyhybat jedlam, na ktore moje telo vekom coraz viac nepriaznivo reaguje bez pomoci extra kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik.

[zruseny12]

...aby som to spresnila NIE 10ROKOV som jedla mlieko atd.ale viac...mala som 27ked som otehotnela...a v 40rokov /r.2008/mi prisli ma to ze som alergicka na kazein a mlieko a mliecne vyrobky nemozem jest,ze som alergicka na kazein...takze ked to tak pocitam bolo to pomaly 13nats rokov....co som jedla mlieko a mliecne vyrobky...
NEUROB TU ISTU CHYBU...CHOD NA TU DENZITOMETRIU A TAK ZACNI BRAT DOPLNKY ATD.
PRAJEM TI VELA STASTIA...