Som bulimicka,chcem sa liecit

Príspevok v téme: Som bulimicka,chcem sa liecit
Majushkaaa11

Ahojte mam cesrstvych 18 rokou,absolutne ma nebavi zit,bojim sa kazdeho dna,len ked spim som ok,aj to mavam otrasne sny,takze po prebudeni mi je zas zle.Za den zjem 500g cokolady,cipsy,4 jogurty,sendvic,vyprazany syr,2 horalky,1mila,4rozky,2jablka to vsetko som zjedla dnes vracala som 2 krat minula som 10e na nakup,vcera to iste boli sme na vylete vyzrala som navstve polku sladkosti samozrejme na to prisli hanba na 100 rokou,pred mamou som zvrcala povedala ze bude zamkynat chladnicku ja sa vobec neviem ovladat,cele dni len lezim obcas chatujem s neznamimi ludmi co mi pisu hovadiny,absolutne nevladzem zacat odznova nemam priatela,kamaratku,prip.kamaratou nikoho cela rodina ma nenavidi myslim doslava,som uplny psychopat nic ma nebavi a nezaujima okrem toho ako sa chutia sladkosti ako to vsetko napchat apotom mame hovorit ako mi je zle a nudim sa,neviem sa z toho sama dostat som uplne na dne,neviem ci niekto niecim takymto presiel,zajtra som si dala zavazok ze idem za psychiatrom,chcem ist na liecenie na prazdniny,neviete ci hned by sa dalo alebo ako?lebo ja uz ani den doma nevydrzim:(hanbim sa za seba ako pes pribrala som 20kg za 5 mesiacou.Strasneee fuj a pritom som uplne leniwa lemra co vysedava pri pokeci,chcem zomriet ale mam este nejaky put sebazachovy

sofia1991

Ahoj! Baby prosim vas poradte,mam bulimiu uz asi 2 roky a stale sa to zhorsuje ,chodim aj psychologicke a psychiatrovi ale nic nepomaha,rada by som si pisala s niekym kto prechadza tym istym ako ja ,myslim si ze by mi to pohohlo,uz som rozmyslala aj nad liecenim ale neviem ci tam mam ist ples poradte

masla

Dievčatá, som vo fáze umretia. Mám vážne problémy s PPP, o ktorých sa tu píše. Vážim, skoro nič. A veľmi ťažko to ide. Keď som bola u psychiatričky- nasmerovala ma na hospitálizáciu do nemocnice. Ja si skôr myslím, že to musím dokázať zvládnuť sama. V nemocnici mi zdvyhnú váhu,čo ďalej. Mala som veľké psychycké problémy, ktoré vyustili až sem. A je to veľmi zlé. Môžete mi niektorá dať podporu? Popísať si, ako to zvládla? Mne by to veľmi pomohlo. Plánujem zájsť k psychiatrovi a začať sa liečiť. Je to psychycký problém, ktorý niekde začal a musí niekde skončiť. Neviem čo je to sa normálne najesť bez výčitiek svedomia. Normálne žiť.

zuzka1911

Je najhorsie stranit sa okoliu, uzatvarat sa do seba. Potom prichadzaju depresie, mas pocit, ze nikam nepatris, nikto ta nema rad. To nie je dobre. Ja som tiez kvoli tomu, aby som mohla zostat doma a prezierat sa s naslednym vracanim odmietala vsetky spoloc. akcie, stretnutia, pozvania na obed, veceru ... Ale to je naozaj to najhorsie. Poslednu dobu prijimam absolutne vsetky pozvania hocikam. Snazim sa si tak naplanovat den, aby som nemala cas mysliet na debiliny, na jedlo atd. Mam stale co robit, nevysedavam pri facebooku (iba v robote, hehe). Ked idem von, vzdy sa nahodim, namalujem, urobim vlasy, nalakujem nechty. Aby som sa citila pekna a bola so sebou spokojna :) Snazte sa pacit sa samej sebe !

D.E:

majushka...som teraz na tom dost rovnako..opustam sa, odizolovala som sa od vsetkych. nici ma to . som v koncoch. chcem pomoc, ale zaroven si nahovaram ze to sama zvladnem..

zuzka1911

Nooo, to uz znie optimistickejsie :) Hej, ja uz som na VS, aj pracujem ... Ja som vzdy pracovala, lebo skola ma nebavi a to by ma zabilo. Mne sa bulimia zacala este na ZS, s mensimi prestavkami to trva uz 10 rokov, cize asi tak. To fitko je super, to Ti pomoze. A treba sa stravovat pravidelne, to je jedina cesta na vyliecenie sa. Naozaj, aby si nebola hladna, aby neboli navaly hladu ... Klasicke principy zdraveho stravovania. Moj jedalnicek vobec nie je ukazkovy, ale snazim sa a aspon daco jem a nevraciam kazdy den. Teraz som sa napriklad zase natlacila takym zeleninovym salatom. Je to mnam, zdrave a nemam vycitky, ze som jedla ... Inak doobeda ovocie, alebo nejake ceralie, ja mam rada ovsenu kasu, krupicovu kasu, polievky. Takze take zdrave. Maso malo... Ked zhresim, tak pecivom, to je moje oblubene. Ale tak cerealne je v pohode. A najlepsie je zamestnat sa inymi vecami, aby si furt nad tym nepremyslala. Treba hrozne vela pit. Vodu, caje ... Si hladna ? Mas chut sa prezrat ? Napi sa, chod von, cvicit... Odputat pozornost.

Majushkaaa11

:)Ja som si dneska povedala,ze nebudme vobec jest ze len pit aicdko,no vecer som si dala jeden ks pizze,ale od zajtra zacnem pravidelne jest aby som nemala potom navaly hladu a idem si nieco nastudovat a stravovat sa zdravi ty inac co jedavas?aha takze ty si uz asi na vs?a popri tom aj pracujes to je super..ja som na sttrednej a tieto prazdniny mi vobec nerobia dobre co mam tolko volneho casu,ale idem si kupit permanentku a pravidelne cvicit s maminou,ja som z bb aha mne by velmi pommoholo,kebyze mam dake kamosky co tymto trpia a chcu z toho von a spolocne by sme chodili von cvicit a tak,som si myslela ze kebyze idem na liecenie tak tam spoznam niekoho takeho,ALle v tom mas pravdu nikto za teba nic neurobi pokial to ty nespravis len ja som strasne zvyknuta na pohodu maminku ze mi vsetko da a tak tak je to pre mna strasne tazke sama bojovat v tomto svete

zuzka1911

Ja som nebola na lieceni, len som tam chodila do poradne ci co to bolo. Chceli mi dat akurat kopu liekov, antidepresiv a ine, ktore som odmietla, ja som chcela nejaky ludsky pristup, ktoreho som sa nedockala. Ale to je len moja skusenost, ine baby maju aj dobre skusenosti. Chceli ma tam aj hospitalizovat, no ja som sa rozhodla bojovat sama, lebo som nechcela odist zo skoly a z roboty atd. A bolo to urcite dobre rozhodnutie. Hovorim, najviac mi pomohli kamarati a aj to, ze som to povedala rodicom. Ze zase v tom lietam. Ale tak nemohli si nevsimnut, ze som schudla a stale som chudla a depky atd. Odkial si ? Ja sa s tebou stretnem a porozpravame sa trebars. Ja som z ba. Nieco vymyslime, ale musis ty chciet. Ked nezacnes ty bojovat, nikto to za teba neurobi... Musis si nieco najst... Ja peciem, varim, to milujem... Potom to nosim do prace lebo ja to nejem :) Ale vcera som olizala varesku :)

Majushkaaa11

Zuzka:praveze nie nemame si uz o com povedat,mala som na zakladnej prisla skola ja som aj prestupila na inu,teraz su prazdniny ja sa doma nudim a hanbim sa ist von a toboz sa uz s niekym skamosit,len bludim tak svetom:(a ako si isla na to liecenie?uz po prvom sedeni u psychiatra ci neskor??ja vobec nemam ziadne zaujmy kruzky,proste nic co by ma bavilo a preto nikto sa so mnou nechce ani kamaratit ved sa nemam o com rozpravat

zuzka1911

Majuska,
co ocakavas od toho liecenia ? Oni Ta tam nevyliecia, oni Ta len nasmeruju, budes tam dva mesiace cca a co potom ? Ty musis najst nejaky zmysel zivota, Ty musis chciet ...