problemy s bruskom/ surne!

Príspevok v téme: problemy s bruskom/ surne!
Adelle

Ahojte. Pred dvoma mesiacmi som zacala mat problemy s travenim, ci vylucovanim. Mavam hnacky kazdy den, a niekedy aj neznesitelne krce. Uz 2 tyzdne beriem probiotika na crevnu mikrofloru a kazdy den si dozicim vlakninu. No po 2 dvoch tyzdnoch sa to nijako neupravilo. Uz nemam krce, no normalnu stolicu som este nemala, len taku roztahanu riedku...Je tu nejaky odbornik, ktory mi vie poradit, co s tym?? Mozu mi tie probiotika skodit, alebo nic neriesia? Dakujem za kazdu radu...

levanderka

skus si kupit psyllium a toto kazdy den aj 2x si dat. hnacky by mali ustupit. ja mam syndrom drazdiveho creva a hnackovala som 3/4 roka stale. az psyllium zabralo :) mne tiez probiotika nezabrali. a nemas nejaky stres? lebo vacsinou stres sa odrazi na traviacej sustave. alebo docasne to este vyriesis smectou.dieta ti podla mna nepomoze, lebo ty mas take redsiu stolicu a nie vodovitu, cize bakteria ani virus to nebude.
a este skus absolvovat alergologiu alebo potom gastro. ci nemas nejaku mliecnu intoleranciu, alebo alergiu na nejaku potravinu popripadne celiaku.

opalka

Adelle

urcite neprestan jest, na co? telo sa da precistit aj spravnou stravou
tato hladovka po hnacke mi pride ako to,co nasadzujem mojmu psovi :)

vysadial by som pribiotika a ovocie na par dni

Laco24

tak

1. jeden deň vydrží každý

2. stratíš max. jedno kilo a to hlavne glykogen či ako sa volá ten sacharid z pečene a ten sa obnoví už aj na druhý deň

Adelle

Loco! No neviem, ci si mozem dovolit nic nejest.
1. by som to nevydrzala
2. uz teraz som dost chuda
Taketo problemy som mala uz predtym ako som si zacala brat probio... Ja len dufam, ze to nie je nic vazne,aby som nemusela k lekarovi zase... Neznasam to.

opalka

no,mozu to robit aj tie probiotika,lebo trva nejaky cas, kym ti mikrofloru daju dokopy tak,aby si nemala hnacky

aj ja som pri uzivani pribio mavala taketo problemy a trvalo ajmesiac,kym zacali robit,co maju

ja by som ti odporucila nejake 3 dni jest vela ryze, ta je proti hnacke a precisti ti telo

a skus tie probiotika vysadit

inak,odkedy su tieto horucavy, tiez mavam "nedobre" brucho, bolesti, nafukovanie, hnacky, je mi zle...akoby nic nechcelo travit poriadne

Laco24

síce niesom žiadny odborník ale podľa mňa by bolo najlepšie nechať črevá nejaký čas oddýchnuť a dať si pôst-nič nejesť.

a ked by si ho opakovala jeden deň každý týždeň tak by to mohlo výraznejšie pomôcť... a nič za to nedáš ;-)