Resveratrol

Príspevok v téme: Resveratrol
Instinct

Antioxidanty o ktorych uz kazdy pocul, no tento je jeden z najucinnejsich, zaroven by mal vraj znizovat sancu na vznik rakoviny, cukrovky, je prospesny na srdce a predlzuje zivot, no neznie to uzasne? Toto vsetko bolo zistene nahodou prave vdaka cervenemu vinu. Hned ako sa to zistilo, tak vsade v spravach bolo "pite cervene vino, spravi vam to dobre", no nefunguje ten biznis skvele? Dam si to co mi chuti a este budem zdravy...aka nahoda...no teraz sa ukazuje ze to nie je uplne tak. Resveratrol sa tam sice nachadza no v minimalnych mnozstvach a co viac, nie je nic horsie ako kazdodenne pitie alkoholu, ktory nakoniec vsetky aj tie mini pozitivne ucinky resv. vykompenzuje. Jedine co hovori v jeho prospech je ze sa uz spominany resveratrol z vina lepsie vstrebe.

Ked si date hladat nejake clanky tak na SR strankach najdete copy-paste clanky, na anglickych najdete viac, vacsina ospevuje aky je to uzasny pripravok, no najde sa aj zopar ktore tvrdia ze nefunguje, no je ich minimum. Takze predpokladajme ze nazoaj funguje, no aj tu narazame na dalsi problem. Nikto vam presne nepovie ake je potrebne davkovanie, alebo lepsie povedane, povie, ale kazdy ine. Zaroven vsak su tu spravy o tom ze jeho vstrebatelnost v tabletkach je minimalna, 1-10%. A co je este nevyhoda, ze nie vzdy mate uvedene kolko % z pripravku je skutocny resveratrol.

Osobne mam pocit ze vela clankov je napisanych dost povrchne, ziadne pochybnosti o jeho ucinnosti. Alebo naopak. Ak je clanok, ktory tvrdi ze nefunguje, tak nevysvetluje, preco podla inych by fungovat mal. Cisto cierno-biele clanky. Bolo niekolko vyskumov na roznych zivocichoch ci dokonca organizmoch vacsina hlasala uspech, no ako inac, aj tu sa nasli vynimky. Ale nikde som nansiel konfrontaciu dvoch protichodnych tvrdeni.

Rad by som teda vedel vase nazory, ci funguje, alebo na nas chcu farmaceuticke firmy len zarobit(vsak tych zdraviu prospesnych pripravkov je uz tolko, ze cloveku by to stacilo ako obed). Ake je potrebne mnozstvo a ci su antioxidanty tym, cim sa tvaria. Dakujem

RNG

Nuz ja musim byt asi vynimka, lebo nic take popisane som nepozoroval. Ani moja zena.
Nuz ten ubytok hmotnost by sa mi ale zisiel, zialbohu sa to nedeje ani po rokoch brania tych podla teba privelkych davok.
Na internete vzdy najdes plno clankov proti doplnkom, predsa nebud naivny, ze sa nebude organizovana medicina branit proti zasahovaniu do "ich teritoria" A znizia sa aj k falsovaniu "vyskumu", ked treba, ale povacsine staci na dezinformaci vacsiny len nepodlozene vyhlasenie nejakych "vedeckych autorit" tj ludi s diplomami, ca sa dali kupit.

Moje lekarske zdroje informacii(tj nie vyrobcovia doplnkov ale nezavisli lekari ktorym doverujem uz dlhe roky, nic proti davke resveratrolu 1000 mg denne nemali. A kedze ani moje telo nic "nehovori" proti, iste aj napriek vysokej cene budem ten resveratrol dalej brat.Najma ked jeho absorbcia je tak nizka, takze do tela sa dostava strasne malo. A telo potrebuje plno antioxidantov na optimalnu cinnost

Genesis

prehľad najčastejších vedľajších účinkov ktoré uvádzajú používatelia Resveratrolu zdroj: fóra a internet (zameral som sa na tých čo brali od 100 do 500 mg resveratrolu denne: (tie s hviezdičkou môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti):

1. hnačka, poruchy trávenia (toto spôsobujú výlučne extrakty z Polygonum cuspidatum (krídlatka japonská) a ich výskyt je častý. Pokiaľ sa ale jedná o upravený extrakt s obsahom 98 percent resveratrolu už také problémy nespôsobuje.
2*. nervozita,
3*. nespavosť
4*.zníženie chuti do jedla a strata
hmotnosti
5*. búšenie srdca a arytmie (veľa hlavne starších jedincov museli dokonca vyhľadať lekársku pomoc)
6*. zvýšený krvný tlak
7. bolesti kĺbov a šliach
8. brnenie v prstoch

Takže tu máš RNG ten tvoj bezpečný suplement :) hlavne že v štúdiách sa nič také nenašlo :) .. to je totiž rozdiel medzi podplatenou štúdiou a realitou :)

Z pozitívnych účinkov sa najčastejšie uvádza:
1*. zvýšená koncentrácia, rýchlejšie a jasnejšie myslenie
2*. lepšia vytrvalosť
3*. zníženie chuti do jedla a strata hmotnosti
4. zaújmavé zatiaľ je že takmer nikto neuvádzal omladnutie alebo spomalené starnutie... našiel som len dva prípady ale to pravdepodobne sa jednalo o to že subjekty schudli a preto vypadali mladšie .. lenže schudnúť a vypadať mladšie sa dá aj s úpravou stravy a trochou cvičenia :)

Genesis

RNG podľa môjho názoru to s týmy suplementami a hlavne ich dávkami preháňaš. To že v štúdiách sa používali také dávky neznamená vôbec že sú bezpečné a ani to že nižšie dávky nie sú účinné tiež. Príklad kreatín mrte veľa štúdii žiadny problém dávky pri nasycovacej fáze 30 gramov denne :) poviem ti v praxy príklady mnoho cvičencov ktorým tieto vedou úplne bezpečné dávky poškodili obličky (krv v moci, kamene, alebo minimalne bolesti v oblickach a to pili hodne veľa tekutin, ironia je že v štúdiách brali ďaleko väčšie dávky a žiadne nežiadúce účinky sa nenašli) ... napokon sa ukázalo že stačia aj dávky 3 g na den :) ... problém je to že každú štúdiu niekto financuje a práve on diktuje aké výsledky bude mať štúdia ... aj štúdie ktoré sa tvária ako nezávislé nemusia byť to čo tvrdia ... a to že je resveratrol antioxidant in vitro neznamená že tak pôsobí aj in vivo :) napokon sa môže kludne ukázať že skracuje život myslím že už v jednej štúdii sa to podarilo. Bohužiaľ ale pravdu odhalí len najväčšie pokusné stredisko na svete a to sme my čo si produkt kúpime alebo ktorý nám predpíše lekár ... až praxou sa ukážu nežiadúce učinky ... bohužiaľ veľa používateľov si prežije to čo laboratorna myš ... podstatné ale je že daná látka splní svoj primárny učel a to že zarobí peniaze :)

No a čo sa týka toho resveratrolu čo beriem ja priznávam že nie je perfektný a že extrakt okrem resveratrolu obsahuje 50 percent neviem čoho lenže bohužiaľ je to to najekonomickejšie a priznám sa aj to najviac dôveryhodné čo som našiel na slovenskom trhu ... objednávanie zo zahraničia je drahé (doprava) a priznám sa nemám s tým žiadne skúsenosti.

RNG

Nua neviem ja som nic take s DMAE necitil, hoci som bral aj vyse gramove davky.
Na Alzheimera odporucaju 3x600 mg a niekomu to pomoze(percento je ale dost male podla vyskumnej literatury)

RNG

Nuz je som predtym bral vyse roka 99% resveratrol, pozri si na megaresveratrol.net
Nuz a co sa tyka firmy Swanson, este nikdy som ich neprichytil na takom priehladnom podvode. Totiz ked US firma dnes vyraba doplnky, musi byt GMP certifikovana, tj obsahy uvedene musia byt +- 5% dodrzane, inac dostanu od nnfa a FDA upozornenie, a ked nereaguju dost rychlo, stiahnu ich z trhu. Kontrola na GMP vyrobky sa robi kedykolvek a kdekolvek, vzorky od distributorov sa posielaju do viacerych laboratorii , anonymne, takze ziadne svindlovanie sa nemoze konat.
Preto doverujem US vyrobkom skor, nez komukolvek inemu, kde takyto prisny system kontrol druhou a tretiou nezavislou strankou neexistuje, ako napr na Slovensku.

Genesis

Stimulačné účinky resveratrolu popisuje veľa užívateľov aj tých ktorý používajú 98 percentný trans resveratrol ... taktiež popisujú búšenie srdca a nespavosť a to pri nižších dávkach ako máš ty takže som zvedavý koľko resveratrolu ten tvoj výrobok vlastne obsahuje :) pretože je to tam krásne zamaskované že obsahuje 500 mg resveratrolu a pod tým v zátvorke extraktu :)

Ale k tým stimulantom ... Ak ti môžem doporučiť tak DMAE ... rozhodne účinok tejto látky nie je v tom že je to prekurzor cholínu a potom acetylcholínu ... jednoznačne musí fungovať cez dopamín ... na mňa táto latka v dávke 150 mg bitartatu v jednej dennej dávke fungovala úžasne ... čo sa týka koncentrácie, kreativity, výrečnosti, nálady úplne super ... ani s metamfetaminom mi to nemyslelo rýchlejšie ako s DMAE. A čo je úžasné žiadny útlm pri vysadení :) Jediný problém u mňa bol ten že aj napriek tomu že som pojedol čo som videl tak som jednoducho chudol a pri milovani som sa ďaleko rýchlejšie spravil ale zas na druhej strane orgazmus bol oveľa krajši. O a ešte sny s ním sú trochu živšie ale ráno som sa vždy zobudil odpočinutý. Len treba dávať pozor na predávkovanie pretože potom to zahŕňa nervozitu a nespavosť.

RNG

Nuz kedze neberies cisty resveratrol, uz davnejsie som napisal o ucinkoch necisteneho. A vobec pes vie, co ti vlastne firma Tachyon predala, lebo pokial viem , nemaju ziadnu vyrobnu ani laboratoria, takze ani sami nevedia, ked kupia suroviny niekde z Ciny, co to vlastne obsahuje.
Bodaj by to malo nejake stimulacne ucinky, mne staremu chlapovi, co este stale pracuje denne medzi 10 az 12 hodinami by sa to velmi zislo.
Zatial jedina stimulacia je z alkaloidov, aj to falosne, lebo co je jeden den stimulovane o to viacej unavy je na druhy den.
Trosku mi pomaha NADH pod jazyk(40 mg citim tak asi 3-4 hodiny mensim prilivom energie, ziadny zazrak), tiez ATP.
Momentalne sa zaujimam o ribozu vo vacsich davkach( 5 gramov , je to vlastne cukor), podla viacerych reputabilnych lekarov vraj stimuluje vyrobu ATP(okrem ineho aj DNA a RNA). No som zvedavy.
Resveratrol je pre mna ciste dobry antioxidant, co mozno trochu spomali starnutie. Na potkanoch to pracovalo, mozna to bude aj na ludoch, o 20-30 rokov sa uvidi.

Genesis

Tak ja sa zas viac mg ako 80mg podjazykovo davat nechystám ... musím povedať že skúšal som dať naraz 2ml pripraveného alkoholového roztoku to je 80mg resveratrolu podjazykovo s tým že som to držal pod jazykom 5 minút a musím sa priznať že som bol prestimulovaný .. búšilo mi srdce a bol som riadne nervózny. Zaujímavé ale je že by som čakal účinok okamžite teda do pár minút od aplikácie keďže sa resvetralol podjazykovo vstrebáva do krvi ďaleko rýchlejšie ale na moje počudovanie skutočný nástup účinku to malo pri podaní na prázdny žalúdok u mňa až za cca hodinu. To by poukazovalo na to že samotný resverarol nemusí byť účinnou látkou ale niektorý z jeho metabolitov. Ale to je zase len teoretizovanie. (mimo to zistil som že pri podaní prípravku na lačno bol stimulačný účinok resveratrolu u mňa ďaleko intenzívnejší)

Preto vážne čumím že dávaš viac ako gram pretože kebyže to urobím mojím spôsobom tak zinfarktujem a keby som to náhodou prežil tak nespím tri noci :)

RNG

Nuz ja si nemyslim ze na resveratrol je malo literatury, len samotna Wikipedia ma list 158 vyskumnych clankov
en.wikipedia.org.
A samotny clanok vo Wikipedii(anglicka verzia) je velmi informativny.
Ked chces vediet aku znacku pouzivam, musis prejst na forum, kde to administator dovoluje, najdi si ho na Google.sk pod rng.uforum
Inac je to vyrobok firmy Swansonvitamins.com pod menom Resveratrol a obsahom 500 mg na kapsulu, tolko mi snad nevymazu. Ale ja ho beriem uz aspon tri roky, sice velmi nepravidelne a predtym som ho kupoval z inych zdrojov(pozri na Google.com)a je dosial este stale pomerne drahy, nie vsak tak drahy ako z firmy Tachyon