Resveratrol

Príspevok v téme: Resveratrol
Instinct

Antioxidanty o ktorych uz kazdy pocul, no tento je jeden z najucinnejsich, zaroven by mal vraj znizovat sancu na vznik rakoviny, cukrovky, je prospesny na srdce a predlzuje zivot, no neznie to uzasne? Toto vsetko bolo zistene nahodou prave vdaka cervenemu vinu. Hned ako sa to zistilo, tak vsade v spravach bolo "pite cervene vino, spravi vam to dobre", no nefunguje ten biznis skvele? Dam si to co mi chuti a este budem zdravy...aka nahoda...no teraz sa ukazuje ze to nie je uplne tak. Resveratrol sa tam sice nachadza no v minimalnych mnozstvach a co viac, nie je nic horsie ako kazdodenne pitie alkoholu, ktory nakoniec vsetky aj tie mini pozitivne ucinky resv. vykompenzuje. Jedine co hovori v jeho prospech je ze sa uz spominany resveratrol z vina lepsie vstrebe.

Ked si date hladat nejake clanky tak na SR strankach najdete copy-paste clanky, na anglickych najdete viac, vacsina ospevuje aky je to uzasny pripravok, no najde sa aj zopar ktore tvrdia ze nefunguje, no je ich minimum. Takze predpokladajme ze nazoaj funguje, no aj tu narazame na dalsi problem. Nikto vam presne nepovie ake je potrebne davkovanie, alebo lepsie povedane, povie, ale kazdy ine. Zaroven vsak su tu spravy o tom ze jeho vstrebatelnost v tabletkach je minimalna, 1-10%. A co je este nevyhoda, ze nie vzdy mate uvedene kolko % z pripravku je skutocny resveratrol.

Osobne mam pocit ze vela clankov je napisanych dost povrchne, ziadne pochybnosti o jeho ucinnosti. Alebo naopak. Ak je clanok, ktory tvrdi ze nefunguje, tak nevysvetluje, preco podla inych by fungovat mal. Cisto cierno-biele clanky. Bolo niekolko vyskumov na roznych zivocichoch ci dokonca organizmoch vacsina hlasala uspech, no ako inac, aj tu sa nasli vynimky. Ale nikde som nansiel konfrontaciu dvoch protichodnych tvrdeni.

Rad by som teda vedel vase nazory, ci funguje, alebo na nas chcu farmaceuticke firmy len zarobit(vsak tych zdraviu prospesnych pripravkov je uz tolko, ze cloveku by to stacilo ako obed). Ake je potrebne mnozstvo a ci su antioxidanty tym, cim sa tvaria. Dakujem

RNG

klucoveslovo je tu "vraj". lebo resveratrol ma ubohu vstrebavaciu schopnost , este najviac sa dostane do krvi, ked jeho roztok drzime v ustach aspon 5 minut, tak sa dostane cast z neho rovno do krvi.Je to radove vyssie percento, nez cez zaludok.
en.wikipedia.org

RNG

To by bolo krasnew, az na to, ze vyskum, kde dospeli na potkanoch k tym fantastickym vysledkom bolo 20 mg na kg vahy, tj pre 70 kg dospeleho by to bolo 1400 mg, nie 30 mg, ako je v tom doplnku.
Inac resveratrol ma velmi malu absorbciu v crevach, vacsina sa znici v zaludku. Radove ovela lepsia absorbcia je v ustach cez ustnu sliznicu.
Dnes je na trhu aj ovela lepsie absorbovatelny podobny antioxidant, pterostilbene. Nielen ze sa az 10 x tak dobre absorbuje, ale zotrvava v tele az 5 krat tak dlho. Takze 50 mg kapsula Pterostilbenu ma udajne roznake antioxidacnbe ochranne ucinky, ako 2500 mg transresveratrolu, ked sa da verit tym udajom, zatial prilis novym.
Ja osobne uzivam nepravidelne 1 az 2 gramy resveratrolu a 50 mg pterostilbebe, pre istotu a pre to, aby som spomalil starnutie a s tym suvisiace skodlive nasledky na zdravie.

Pannonica

Výskum sa uskutočňuje na množstve ľudí a nemôže niekto vyvodzovať závery ak sa so ženou neposrali ... Neposrala som sa ani ja a užívam len 25%-ný ...
Užívajú ho tiež mnohí vedci a účinky revažne ochranné a preventíne, sa naozaj ukážu po dlhšom čase a celkom určite u každého jedinca individuálne O)

RNG

Hnacky su z vytazkov korenov a tie ked neobsahuju 99% resveratrolu, len 50% a menej obsahuju zlozky, ktore prehanaju. Cisty resveratrol, vlastne transresveratrol neprehana ani v davke 2 gramy, to som vyskusal aj na sebe aj mojej zene.

pannonica

dr.Maroom uvádza vo svojej knihe, že časť testovaných osôb na resveratol mala ako vedľajší účinok hnačky ....

RNG

Nuz moje lekarske zdroje hovoria opak, resveratrol ma hromadu ucinkov v tele, celkove zlepsuje a predlzuje zivot. A kedze poterebuje hromadu energie, a aspon na stare kolena spomalit proces starnutia, tak to beriem. A zrejme sa to nijak v7ypuklo neprejavi, len pozvolnym spomalenim starnutia, podobne aj ako ine doplnky tohoto druhu, napr curcumin(protizapalovy, proti mozgovej degeneracii), astragalus(antiviralny, dokonca jeho zlozka astragaloside 4 nadlzuje dokazane telomery), rybacie oleje/krill olej s ich EPA a DHA a podobne.

Genesis

bohužiaľ sklamem ťa RNG ale vychádzal som hlavne z fór na internete a nie z článkov (ktoré inak uvádzajú to isté) alebo vedeckých štúdii (ktoré pre zmenu neuvádzajú nič) :) ... jedná sa o konktrétnych ľudí s rôznymi IP adresami z rôznych miest a štátov používajúci rôzne produkty obsahujúce Resveratrol od rôznych výrobcov.

To prečo ty nič necítiš je vážne zvláštne ale potom nechápem na čo to berieš pretože ako antioxidant je resveratrol vážne drahý :) a pokial po toľkých rokoch si nezaznamenal viditeľný účinok tak by som sa na to osobne vyprdol :)