Rozloženie cvičenia

Príspevok v téme: Rozloženie cvičenia
Foxi

Začala som pravidelne cvičiť, ale zaujímala by ma jedna vec. Viem, že po cvičení by sa nemalo hodinu jesť preto zvyknem cvičiť po obede a potom si dám len ľahkú večeru. Chcela by som vedieť či nevadí ak sa po cvičení ešte schuti najem. Pochopiteľne až po tej hodine. Lebo napr. zajtra by som chcela cvičiť po raňajkách avšak neviem či to bude mať zmysel, keď okolo 12-stej docvičim a potom si dám výdatný obed. Možno to je len môj zlý odhad a cvičenie bude mať rovnaký zmysel, ako to teda je?

Foxi

Tak ja cvičím: 20 minút na rotopede, 100x na jednu ruku a 100x na druhu s činkami, brušáky 40x v 7 sériách a potom ešte keď tak nejaké tie cviky brucho....prípadne zvyknem dať medzi nohy fit loptu a nohy sa pokúšam spojiť. Je to dobré na vnútorné stehná, aspoň pre mňa. Tak je to zlé či ani nie?

TrainingBoy

Ano, kardio moze casto, ale aj tak by som tam ten oddychovy den niekedy zaradil. O odvapnovani kosti po treningu som este nepocul a pochybujem ze ta chvilka by nejako zavazila. Miesto ktore zatazujes kosti este spevni. A skor ako hodinu po treningu by sa jest nemalo, max nejake rychle sacharidy a protein.

0vecka

ono je dolezite ako cvicis ak robis len kardio to mozes aj kazdy den... ak s cinkami tak tri krat staci ... ono to nejedenie po treningu je kvoli spalovaniu tukov ale neni to moc zdrave zevraj to napr odvapnuje kosti a tak....

normalne napis ako cvicis a tak....

TrainingBoy

Kazdy den je privela, ja som skusal 6x do tyzdna ale to len na mesiac, lebo to je zaberacka, zalezi samozrejme aj od typu treningu(ci v jeden den cvicis s cinkami a druhy si tam len na rotopede-co mozes nahradit bicyklom) a to co cvicis v prvy den necvic v druhy den. Ak cvicis cele telo, tak je dobre mat potom 1-2 dni oddych, no zvykne sa trening rozdelit na 2 dni, kedze tych cvikov je vela, v tom pripade sa ide 2dni cvicit, 1-2 dni pauza. Regeneracia je dolezita, cize netreba zbytocne casto cvicit, ak chces nejaky pohyb, tak si skoc von na bike. Cize ak uz nechces chodit kazdy den(co ani neodporucam), tak mozes skusit niektori z treningov, ktory som spomenul, budes mat volne dni, cas na regeneraciu a aj dostatok cvicenia.

Foxi

Ešte by som sa chcela spýtať ako často by sa malo cvičiť? Ja cvičím každý deň hodinu. Uvedomujem si, že to je veľa, ale mám pocit, že keď chcem vidieť účinok tak 3-krát za týždeň to bude príliš málo. No už teraz sa mi cvičiť nechce, lebo sú prázdniny a chcem robiť aj niečo iné ako sa len venovať cvičeniu. Tá hodina denne mi teda dosť brzdí plány. Ako je to teda najvhodnejšie a zároveň zaručí 100% výsledok?

TrainingBoy

Co sa tyka jedla, tak zavisi od toho co, ak sa najes a potom ides cvicit, tak taku hodinku pockat(ak je to nieco lahke) ak tazsie tak by som tomu dal 2 hodiny. Po cviceni je dobre dat si nieco co obsahuje bielkoviny, od toho nepriberes a pomoze ti to aj pri regeneracii. Co sa tyka normalneho jedla tak tam po tej hodine sa to uz da, pribrat naspat by si nemala. Zvykne sa hovorit ze po cviceni sa moze zjest cokolvek a pokial sa neprejedas tak sa da povedat ze to plati. A ak sa toho precalen obavas tak nejedz zbytocne mastne jedla, tuk obsahuje najviac energie. No ak chces energiu na dalsi den, tak si daj poriadne ranajky(rychle a pomale sacharidy). Z minuleho dna ti energia nezostane, je jedno co zjes, ide skor o regeneraciu, ak nemas dost bielkovin a aj tych sacharidov tak sa nemusis citit fit.

Foxi

No nie ja cvičím zvyčajne poobede. Okolo druhej a o 12-stej mávam obed. Potom si dám okolo 6-tej večeru. Ale zajtra mám už toho veľa a chcela by som pocvičiť doobedu ešte pred obedom. Dať si raňajky a potom cvičiť. Len ma zaujíma či to bude mať zmysel, keď pocvičím a potom po nejakej tej hodinke si hodím na tanier nejakkú tú polievku a mäso. Či tie tuky rovno nenaberiem späť (ako jasné, že naberiem), ale či to cvičenie predtým bude mať pre moje telo nejaký účinok.

Najčítanejšie články