Med a sušené ovocie

Príspevok v téme: Med a sušené ovocie
Nikinka9999

Dobry den, chcem sa spytat. V poslednej dobe mám akúsi závislost na mede a susenom ovoci :) Med konzumujem akoby to bola ja neviem Nutella, nestaci mi z toho jedna lyzicka, normalne si polozim pred seba flasu medu a jem a jem az do sytosti :) uz to nerobim tak casto, povedala som si ze max 1x do mesiaca, ale nevydrzim to, a davam si med 1x do tyzdna, vzdy cez vikend ... neviem nie je to nejak skodlive ? inac sladkosti mi ani nejak velmi nechutia, ziadne keksiky nejem, raz za polroka cokoladu... a dalsia moja zavist- susene ovocie ! tiez vo velkom mnozstve, nestaci mi hrst... ale vselico, hlavne studentska zmes, hawai, hrozienka, slivky, marhule, obcas hrusky, jablka... tak som zvedava na Vas nazor.. dakujem :)

BJ

Pokial to spravis raz za cas, napriklad raz alebo 2x za tyzden, tak to az tak nevadi. Vzdy, ked si vecer das viac sladkeho, na druhy den rano a doobeda pi len cistu vodu... uvidis ako to pojde z teba von, zachvilu sa to naucis vnimas. Daj si az lahky obed, najlepsie nejaku zeleninu a malo tukov.

Nikinka9999

BJ: Dakujem za rady :) tak s pitim vody nemam problem, vsade chodim s 1,5 l flasou :D za den vypijem viac ako 3 litre cistej vody ! .. a ovocie mam kazdy den na ranajky,desiatu... zeleninu na obed ako prilohu samozrejme, a na veceru tiez zelenina s dacim alebo ovocie a tvaroh, jogurt...ale hlavne po tej veceri mam vzdy chut na ten med a susene ovocie ..musim si dajak odvyknut lebo asi zo vsetkeho vela skodi :) ..

BJ

Koncentrovane cukry su urcite horsie, nez zrele ovocie, ale med i susene ovocie je vzdy lepsie, nez hociaka sladkost na bielom alebo hnedom cukre. Najhorsie su na tom tie normalne sladkosti plne chemie, co si ludia bezne kupuju v obchodoch, a pachaju neskutocne nasilie hlavne na svojich detoch.
Pokial sa ti stane, ze neodolas a naladujes sa sladkym, situaciu mozes este celkom dobre zachranit tym, ze to nespravis na druhy den a jes velmi striedmo. Kedze sladke prekyseluje telo, najlepsie je jest ovocie a zeleninu a vela pit. A takisto pohyb na cerstvom vzduchu pomaha prekyselenie vyplavit von z tela.