Veľký nátlak na psychiku

Príspevok v téme: Veľký nátlak na psychiku
smutna.velmi

Ahojte,

mám priatela,s ktorým chodím približne 11 mesiacov.Ja mam 20,od 14 chodim k psychologovi,lebo som mala mensie problémy.posledný rok uz nechodim k nemu,nepotrebovala som to.Ale posledný pol rok,to ide so mnou a s mojim priatelom dole,strasne so mnou manipuluje a ja sa neviem nijak postavit mu:(..hovorí ze ma chráni,ze sa o mna boji ked niekam ide,ale viem ze nemal by problem na mna polozit roku,tak preco ma nechrani aj pred sebou,ale len pred inými:(..je to velky paradox,chce ma chranit prd druhymi a on mi sam ublizuje..k doktorovi nechce aby som isla,vraj by sa za mna hanbil,keby ma tam dakto uvidel..obcas je dobrý,milý,pozorný,ale taký ako vie byt mily taky vie byt aj krutý..ja vidim v ludoch len pozitivne veci,neprajem nikomu nic zlého,on mi stale vravi ze som hlupa ked takto rozmýslam..nemam uz ziadne kamaratky,nikoho nemam:(...najradsej by riadil cely moj zivot aj mojich blízkych..mojich rodicov,ale nema k nim ziadnu uctu,nema problem povedat predo mnou na mojho otca ze je hlupy:(...je to strasny tlak na psychiku a ja neviem co s tym robit:((((..musela som sa vyrozpravattt....

puklica

Hanbil by sa zato, že by si chodila k psychológovi? Klobúk dole kašli na neho, veď ťa zničí ešte viac. A ako sa hovorí: Ak prežiješ nejaké psychické problémy a dostaneš sa z toho, potom každé ďalšie, ktoré na teba príjdu budú horšie a horšie. Nechceš sa predsa totálne zničiť !!

tak

Mile dievca

nadychni sa, naber sily a odid od neho, pokym Ti nezoberie aj posledne zvysky sil, ... tam, kde je agresivne fyzicke nasilie, tam nevidim ziadnu sancu, inac je to len zivorenie a bezduchy zivot, ... som s Tebou, ...

Map

Drvivej vacsine zien sa stava to, ze ked im skrachuje vztah, zistia, ze nemaju ziadne kamaratky. Preco? Lebo vsetok cas venuju "vyvolenemu". To sa da napravit, priatelov si clovek vie najst vzdy. Horsie je to s rodinou, tu si clovek nevybera, preto su dolezite vzajomne vztahy a ucta, ak chybaju, prichadzaju hadky a rozbroje. A to je zle, lebo rodina ma za tebou stat v dobrom aj zlom, nie len priatelia (lebo ti sa menia, stale prichadzaju novi a novi na rozdiel od rodiny). Ked sama citis, ze potrebujes psychologa, tak k nemu chod a nenechaj sa odradit sa nikym!!! Ide predsa o Tvoje zdravie. Ak Ta Tvoj priatel miluje, pochopi to a bude Ta podporovat. Ak nie, mala by si sa nad Vasim vztahom zamysliet. Ak Ta manipuluje, ako pises, tak si velmi dobre si rozmysli, ci chces v buducnosti zit s takymto clovekom. A pozor, muza nikdy nezmenis. Drzim prsty

bibi1234

smutna.velmi- asi vela ludi ti tu bude radit, aby si sa s nim rozisla.. Ja ti radim, aby si zasla k tomu psychologovi, ak mas taku potrebu a ked ti uz v minulosti pomohol. normalne mu to povedz a ked sa mu to nebude pacit, tak mu povedz, ze nevadi, teba sa zas na nom nepaci, ze je manipulator, kritizuje tvojich blizkych a pripadne spomen rozchod-ale netreba to robit casto, lebo ked som si pri frajerovi po20krat balila kufre, ze ho opustam a stahujem sa, tak uz mi v tom nebranil:O)))

Lara123 skus mu spravit zopar velmi nepeknych ziarlivostnych scen a neboj sa, hned ho to prejde:)))

Lara123

Ja mám ten istý problém.S priateľom sme spolu rok a pol a ja mám niekedy pocit,že už to nezvládam...Kôli nemu už nemám ani kamarátky,ustavične ma z niečoho podozrieva...Tak isto vie byť na jednej strane milý a veľmi pozorný,ale na tej druhej vie byť aj veľmi agresívny.Jediná vec ktorá ma na ňom fakt mrzí,je to,že mi neverí,aj ked som mu už 100 krát vysvetľovala,že by som ho nikdy nepodviedla.Tiež by som sa potrebovala niekomu vyrozprávať,ale komu? :((

Bastillka

Myslím, že to chce nazbierať strašne veľa sily a vzchopiť sa. Tajne by som navštívila svojho psychológa, kt.je ozaj dobrý a viem mi poradiť. Neboj sa to porozprávať nezávislému odborníkovi, kt. Ti poradí. Muži sú všelijakí, ale si ešte mladá, aby si si nechala diktovať... Skús nad tým porozmýšľať...