Duphaston

Príspevok v téme: Duphaston
jankana

Ahoj, ma tu niekto skusenost s uzivanim Duphastonu?? Ja som z tychto liekov uz uplne zufala. Vecne mam s nimi problem. Gynekolog ma uz okrical, ze si ich beriem ako chcem. Uzivala som ich asi dva roky dozadu a nemala som ziadny problem. A teraz sa s nimi trapim. Na zaciatku som spravila chybu ja,lekar mi ich kazal uzivat 15. den cyklu pol tablety 2x denne 10 dni. No ja som jednoducho zblbla a zacala uzivat uz 13. den cyklu a hned na druhy den som zacala spinit. Tak som sla ku gynekologovi a vysvetlil mi, ze to mam brat od toho 15. dna 2x denne pol tablety a ze niektore dievcata uzivaju len stvrt tabletky. Tak som to dalsi cyklus zacala takto aj uzivat, no opat som zacala trosku spinit, tak som zacala uzivat len stvrt tablety a menstruaciu som dostavala na 24 den. Takto to slo 2 mesiace, v piatok som bola na kontrolu a zrypal ma ako male dievca, ze preco som si znizila davku. Tak mi kazal uzivat celu tabletu od toho 15. dna. V sobotu som ich opat zacala uzivat uz celu tabletu ako mi kazal a dnes na obed som mala tak trochu hnedasty vytok a obavam sa, ze opat zacnem spinit. Som uz z toho uplne zufala. Za kazdym idem na WC so strachom, ze budem spinit a opat navsteva u gynekologa, proste horor!! Mate niekto taku skusenost?? Dakujem za odpovede

Weve

Dobry den,

Chcem sa informovat. Od augusta tohto roku uzivam liek Duphaston kvoli spineniu( hnedemu vytoku).Prve dva mesiace boli v poriadku. Menstruacia prisla presne na 28 den. Posledne balenie je zvlastne pretoze vytok mam uz pocas jeho uzivanie, kdezto pri prvych dvoch baleniach boli bud pred uzivanim alebo po uzivany pokial neprisla menstruacia. Moja otazka znie kvoli comu spinym uz teraz? Dakujem za rychlu odpoved.

MaryK

Ahojte chcem sa opýtať vie mi niekto vysvetlit ako sa ma užívať Dufaston?Mam ho brat od 15 dňa cyklu to som začala 10 dni po dve tabletky menstruacia dorazila a teraz ho mam začať brat znova od 15 dňa alebo ako to je ? Dakujem za pomoc

jajkafr

janka
keď nie si spokojná so svojim lekárom máš právo vziať od neho kartu a dať ju k inému lekárovi... navyše nepravidelná menštruácia môže byť spôsobená viacerými faktormi napr. znížením alebo zvýšením niektorých hormónov, cystou, zápalom, stresom, hmotnosťou... skôr treba pátrať po príčine a až potom liečiť ... držím palčeky...
no ak ti to krvácanie trvá pár dní v strede cyklu tak to môže byť ovulácia

jankana

No ja to uzivam kvoli nepravidelnej menstruacii. Kedysi som s tymito liekmi problem nemala a neviem preco to teraz takto hapruje. Dufam, ze je to naozaj len ovulacia, lebo netuzim po dalsej tento rok asi uz siestej navsteve u mojho gynekologa :-((

jajkafr

ahoj mne Duphaston predpísala gynekologička keď som dlho krvácala pri menštruácii na zastavenie krvácania... menštruáciu mávam nepravidelnú a myslela som si, že keď budem užívať tieto lieky tak menštruácia mi príde na 28. deň, ale prišla až na nejaký 45. Užívala som 1 tabletku 1x denne. To krvácanie môže byť možno aj ovulácia.