Supe sa mu koza na bruskach prstov

boo

moj brat ma 30 a ma to uz od puberty, vzdy v urcitu dobu pocas roka, napr. po zime, sa mu zacne lupat koza na bruskach prstov, bol s tym len u bezneho lekara, ma to z nedostatku vitaminu A a tak berie potom len vitaminove tablety a zaberie mu to

qwertika

moj brat mal to iste a mal to z nadbytku soli v tele a z psychickej zataze,kozny mu na to dal nejake masticky a tabletky.teraz je uz ok.

A6

Ja mavam to iste , vzdy to pride v lete, v juli ..trva to cca 2 mesiace. Ak idem k moru skonci to skor. Mam 22 a uz to mam par rokov. Nikto v rodine to nema (je nas 5).
Neviem cim to je. :/ ale je to dost otravne.

jajkafr

nemusí to byť mykóza môže to byť aj prejavom alergie u niektorých ľudí sa prejavuje alergia na niektoré kozmetické prípravky - mydlá tiež saponáty, mince... alebo čokoľvek čo prichádza do kontaktu s kožou lúpaním kože namiesto klasického ekzému, ktorý pozná väčšina ľudí... ak je to alergického pôvodu je potrebné zistiť čo to vyvoláva a odstrániť tento alergén lekárka možno predpíše kortikoidovú mastičku napr. spomínaný Elocom alebo inú, ale tiež môže ísť o mykózu čiže plesňové ochorenie a to lekárka predpíše nejakú antimykotickú masť napr. Canesten... sharon najlepšie urobíš ak so synom navštíviš lekárku samoliečba sa nie vždy vypláca... držím palčeky

delphia

...a este mi napadlo: nakolko sa jedna o infekcne ochorenie, vyvarujte sa pouzivaniu spolocnych uterakov, lebo za chvilu sa vam vsetkym zacnu supat prsty a dlane- prenesie sa infekcia aj na ostatnych clenov rodiny

delphia

sharon, ide o myozu- plesnive ochorenie koze. zozen si Candimin kvapky a denne aspon 2x nech si cele dlane a prsty natiera nim. uspech v boji s pliagou zvana pliesen zaruceny. ak ustupi prejav, aj tak este aspon tyzden nech si ich natiera, aby bola istota, ze sa vsetky spory vyhubili.