Operácia čeluste

dominika2513

MireC25 oboznámil ťa MUDr. Hirjak s komplikáciami, ktoré by mohli nastať pri samotnej operácii?
Ďakujem za odpoveď

Miska222

Ahojte mám 23 a v decembri by som mala ísť na operáciu progénie. Rok nosím strojček.
Prosím Vás kto ste boli na operácii v Ružinovskej? Chcela by som sa niečo opýtať ohľadom operácie aj ohľadom pána chirurga.
Ak by mi niekto rád poradil prosím napíšte mi na mail: michaelahusarova@post.sk
Ďakujem pekne

rebeka1711

Ahojte. Mam 24 rokov a fixny strojcek som nosila uz 2x. Prvykrát, ked som mala 12 rokkov a druhykrat, ked som mala 18. No vžy sa mi postupne zuby dostali do stavu ako pred nosením strojceku. Mam problem s hornou celustou, ktora sa mi postupne posúva za predne zuby- progenia. Chcem sa spýtat na tu operaciu. Je to mozne aj bez opätovneho nosenia strojceku? alebo musim znova 2 roky nosit strojcek a operacia bude mozna az vtedy? Mate s tym skusenosti? dakkujem vopred za odpoved.

bizi

ahoj som prave po operacii od pana docenta hiriaka odrezana horna celust chitena asi troma nitmi hybem s tym asi tri milimetre do stran ale ani tak nesedi skusu vadi stolicka 3zuby su pod 60stupnov dovnutra robi to asi 5mm nechcem nic robit nasilu ale priamo po uraze spred 4r.som to vsetko nechal na droty a gumicky a 4r.som iba nadaval preco som nic nepohol momentalne sa mi to hybe a tlacim si celust akolen najlepsie viem na miesto gumicky co mi dal chirurg no prostre na plac...ma niekto priame skusenosti ako dlho sa kost zrasta v akych medziach mozem hybat akym tlakom ..?

eeeee

Pripájam aj moje skúsenosti s prípravou na operáciu. Už rok nosím strojček na spodnej čelusti a ďalší rok asi na rozšírenie hornej čeľusti. Následne by som mala íst na operáciu. Držím palce všetkým, kto nabral odvahu, určite by som to bola absolvovala skôr, keby som bola o takejto možnosti vedela, ked som bola mladá. U mńa je ten problém, že mám po 50 - tke, celý život som mala komplexy, ale odvaha mi nechýba. Doktorka ku ktorej chodím nevidí dôvod vo veku vraj už mala takých pacientov. Odvaha mi nechýba, aj ked sa mi všetci čudujú, že čo vymýšĺam teraz, ked toteraz som tak fungovala. Už aj so strojčekom som pomaly na smiech v mojom veku.Ale kto nepozná tento problém ťažko to pochopí. Má nieko skúsenosti s opráciou v t staršom veku????

MireC25

Zdravím, ja mám razštep horného podnebia a bol strojček som nosieval od trinástich rokov, mal som to trochu zložitejšie, ako len krivé zuby.. Proste bol som na operácii horných zubov a veľmi mi to esteticky pomohlo. Síce mi museli zlomiť hornú čeľusť a bol som mesiac a pol na polievkach, to teraz mám úsmev, ako z obrázku. Vážne. Keď mi v 15tich rokoch ukazovali, kam by sa zo mnou chceli dostať a aký by mal byť výsledný efekt, neveril som im, no teraz mám 25 a sebavedomie mi to zdvihlo asi o 50%! Proste len chodím a usmievam sa, ľudia sa potom usmievajú na mňa a hneď je svet krajší. Riešil som to v ružinove u pána Hirjaka. Odporúčam. Budem mu vďačný asi do konca života.

zuzi1991

ahojte chcem sa spýtať na operáciu hornej čeluste. Mám 20 rokov a asi pred 6 rokmi som nosila fixný strojček aj hore aj dolu dolné zuby ma vôbec netrápia sú podľa mňa postavené tak ako majú byť, ale najhoršie je to s hornými..strojček mi to vtedy trochu upravil ale odvtedy je to aj tak zlé aspoň pre mňa nemôžem sa usmievať s otvorenými ústami, mám niekedy obavy hovoriť pred ľuďmi, iba keď sa uvidím v zrkadle ako to vyzerá keď hovorím je to proste hrozné.Chcela by som len vedieť či existuje nejaká operácia na úpravu postavenie tej hornej čeluste. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Majushqa38

ahojte...aj ja musím ísť ževraj na tu operaciu...mam 16 rokov...preplati mi to poistovna???či ako to je??