zla cytologia

Príspevok v téme: zla cytologia
dagmar76

Prosim poradte mi,volala mi sestricka ze aj po opakovanej cytologii nemam dobry vysledok a ked som sa jej opytala co to znamena povedala ze tam ma poznaceny vyskrab,neviete mi niekto o tom povedat blizsie???preco vyskrab?co to moze znamenat??dakujem vam za odpoved dufam ze bude skoraa lebo sa zblaznim s toho cakania

Hanka 61

Dobrý večer.Asi tri mesiace chodím na gynekológiu.Robili mi cytologické vyšetrenie a opakovane vyšlo LSIL.Teraz asi o dva týždňe budú opakovať cytológiu.Vraj preto,aby sa nič nezanedbalo.Vybrala som antibiotika a robili mi aj iné vyšetrenia,ale tie boli v poriadku.Tak neviem čo si mám myslieť o tom.

dagmar76

ahojte tak uz viem o co ide mam cytologiu stale na 2,vcera som bola u lekara a vsetko mi vysvetlil vysledky ukazali ze mam atipicke bunky takze mi musia spravyt vyskrab pod narkozou,najprv vycistia krcek a potom maternicu poslu to na histologiu a uvidi sa ako to dopadne tak mi drzte palce nech to dobre dopadne a dakujem ze ste reagovali az budem mat po tom dam vam vediet booojim booojim

didlinka

Cytologia PAP 2 nie je zla. Vtedy sa nezvykne operovat. Az ked su vysledky 3 a viac.
A co sa tyka cistenia maternice / vyskrab/, ten sa robi aj pri konizacii.
Urobi sa konizacia krcka maternice a vycisti sa maternica a bunky z maternice sa poslu tiez na hystologiu, ze ci nahodou atypicke bunky nie su aj v maternici.
Mne robili konizaciu na jesen 2009. MAternicu mi necistili, lebo to vraj robia az po 35roku / v BB / MAla som 34, skoda, ze mi to neurobili, aspon by som si bola na istom, ze ci je v maternici vsetko OK.
Neboj sa, vsetko bude dobre. Drzim palce

dagmar76

mila catkover dakujem za povzbudenie ale ja mam citologiu stale na 2 aj po viacerych odberoch po sebe tak neviem v pondelok tam idem tak snad to nebude nic strasne lebo mam dve male deti

catkover

Aj mne pred dvoma rokmi volala ze mam zlu cytologiu a ze je to druhe stadium (z troch, pricom trojka je rakovina krcku)a bola som pekne z toho hotova. po dalsich 3 mesiacoch na opakovany odber, takto som bola parkrat po sebe a postupne mi to vychadzalo 2, 1, 0. Dost som sa bala, ale ustupilo to same od seba.
Pockaj si na vysledok aky typ budes mat, mam dojem ze sa to cleni aj este nejak inak, niekedy tam vedia povychadzat hocijake veci, ale pritom to nemusi byt nic vazne.

Drzim palce

dagmar76

no neviem ked nad tym tak premyslam tak to fakt nedava zmysel cytologiu mam opakovane zlu,ale preco vyskrab?tak tam budem musiet rano zavolat a popytat sa dakujem keby ste este nieco k tomu niekto vedeli dajte mi vediet dakujem

macka26

mozno sa sestricka len pomylila. aj mas zlu citologiu, bud myslela konizaciu krcka alebo si ta mozno uplne pomylila. pekne si tam radsej rano zavolaj