bolesti kostrce a chrbtice

Príspevok v téme: bolesti kostrce a chrbtice
ivkaaaa

mam taky problemik uz asi viac ako rok problemi s kostrcou mam pocit ze to mam s dvihania tazkyc ciniek v posilovni chodila som s tym po orotpedoch davali mi obstreky bola som u chyropraktika napraval ma chrbtica troska pomohla ale kostrc stale boli co znamena ze si nemozem ani sadnut ani vstat a boli viac a viac neviem ci su to stavce alebo slachy tam mozu byt nejake pricviknute alebo nerv doktory uz nevedia co s tym myslite ze CT by mi mohlo pomoct?? ak niekto ma podobne skusenost tak prosim poradte uzivala som lieky silne ale tocila sa mi hlava od nich aj koxtral nepomahal a nechem byt len na liekoch mozno niekto mate rovanky problem a viete ako to riesit

guru

ahoj ivkaaaa ja som to mal tiez s tou chrbticou som mal z posilovania vyskocenych 6 stavco v a pridrete slachy tak som bol u doktorky a na rengene nic nevideli, CT nic nevidelo tiez ale mame v rodine napravaca a ten ma dal dohromady potom som bral tie pirule na vapnik a teraz som sa to uz naucil aj ja (nastavovat) stavce kostrc tiez, len napis kolko mas rokov? a odkial si, ci by bolo mozne to kuknut bo citom sa to zisti kde je problem

samko r.

Vieš čo Ivka? Pokiaľ to nieje mechanické poškodenie, ale len zápal, nič lepšie na natieranie nepoznám ako doma robenú nechtíkovú masť. Toto si ešte pretri švédskymi kvapkami, najlepšie doma vyrobenými, lebo sú husté. Mne to dobre pomáha na boľavé koleno. Čo mi predpísal lekár, to mi nikdy nepomohlo. Teda myslím masti.

plavcakova

to Ivkaaa: keď vygoogliš, veľa sa dozvieš, ale v stručnosti je to aspoň tak som to pochopila ja/ vysunutá platnička - vysunutá neznamená posunutá, ale to že je nejakým spôsobom narušená, trčí mimo svoj normálny priestor a asi nemusí ale spravidla tlačí na nejký nerv a spôsobuje bolesť. Pravdepodobne sa to môže týkať ktorejkoľvek platničky a keď máš super šťastie tak viacerých naraz. Ja mám problémy s jednou krížnou L5. Najprv ma niekedy v auguste začalo bolieť koleno, asi po dvoch mesiacoch to prešlo, za ďalší asi mesiac dva členok a približne v okolí obličky a nakoniec tŕpnuť jak sviňa - a to celá noha. Fak skús popátrať na nete - najviac som toho našla asi na stránke edusan

ivkaaa

este mi popis co je hernia disku nech viem a k neurologovi mi povedal ze ma posle na ndalsi raz ak ma to bude boliet tak mozno to ide dobry m smerom ze ma tam chce poslat

plavcakova

Ako myslíš, že by ti CT mohlo pomôcť? Od bolesti alebo s diagnostikou? S diagnostikou asi áno - aj mne pomohlo. Myslím, že by si sa mala pýtať k neurológovi, až si ešte nebola. Môžeš mať niečo s platničkami ako ja - skús si vygúgliť napr. herni disku, či nemáš podobné príznaky