Ako spraviť pangasius

muc

zasmiala som sa na samotnej otazke, ze ako pangasius co najzdravsie pripravit :))
precitaj si, z akych vod pochadza a naozaj uz je jedno ako ho pripravis, lebo zdrava strava z toho nebude nijak raz.

bodynka

ale ved losos neni ruzovy .... Kupis mrazeneho lososa vyzera ako klasicka ryba alebo kupis lososa v kozerve tiez ma telovu farbu. Iba losos nepravy je ruzovy .
Citujem :Kde farbivá nenájdete

Farbivá do potravín je zakázané pridávať do technologicky neopracovaných potravín - do mäsa, mlieka, masla, múky a chleba a do potravín na dojčenskú a detskú výživu, do kakaových a čokoládových výrobkov, vaječného žĺtka a výrobkov z neho, do rýb, hydiny, do ovocia, zeleniny, ovocných a zeleninových štiav, zemiakov, húb, rajčinového pretlaku, do špeciálnych džemov, gaštanového pyré, korenín, jedlej soli, vína a vínneho octu.

Náš tip

Farbivá sa vyskytujú najmä v potravinách, ktoré majú nízku výživnú hodnotu, ako sú cukrovinky, gumené bonbóny, lízanky, limonády, zmrzliny, kandizované ovocie, niektoré jogurty, mnohé kompóty, želé výrobky, nepravý losos, rybie ikry. Preto je lepšie vyhnúť sa takýmto umelo farbeným potravinám. Použitie farbiva naznačuje, že pri výrobe nebolo použité ovocie alebo iné prírodné zložky.

[zruseny12]

...nie nepisala som o nepravom losose...ale o LOSOSE...NORMALNOM,ZE HO PRIFARBUJU ABY LESPEI VYZERAL A KRAJSIE/RUZOVO/skoda ze nemozem ten clanok najs,ale citala som ho uz skor asi pred rokom...

[zruseny12]

BODYNKA...nechapem...pisem len co som citala,inak ja ryby nemusim -NEZNASAM ICH KOLI PACHU...A CHUTI...sice nie su zle,ked sa pripravia tak aby nesmrdeli a nechutili za rybacinov...takze mne je to jedno...VSETKO MA SVOJE PLUS A MINUS...

[zruseny12]

...ja zasa robievam tak,ze uvarim zemiaky v slupke/MEDZI TYM SI RYBU OSOLIM A POKAPEM CITRONOM ABY POSTALA A NASIAKLA SOLOU A CITR./ ked sa zemiaky uvaria-ocistim ich,poukladam na vymasteny plech,alebo poukladam na plech najprv slaninu potom nakrajane zemiaky na kolieska - poukladam na slaninu...posolim,posypem kminom/ja davam cely kmin,lebo mlety je sladky-aspon mne sa zda/
...niekedy pridam aj spekacku+ na kocky nakrajanu slaninu-a na vrch poukladam RYBU...na RYBU zasa poukladam na platky nakrajanu slaninu,aby ryba bola prikrita slaninou a pri peceni nevyschla...
ked je ryba upecena polejem vsetko vajickom...NEMUSI sa to...ale je to chutnejsie...

NO A K TOMU- ZE JE NEZDRAVA...JA SOM ZASA CITALA,ZE AJ TAKY NAPR.LOSOS SA ZV.RPIFARBOVAT ABY MAL PEKNU RUZOVU FARBU-TAK TO JE ZDRAVE?PODLA MNA VSETKO JE DO URCITEJ MIERI ZDRAVE A NEZDRAVE...
SAK ANI OSTATNE RYBY NEVIEME KDE ZIJU SKADE ICH K NAM PRIVAZAJU ATD.
NAPR.ANI TAKY SACKOVI CAJ KED SI NIEKTO KUPUJE-VIE CO MA V SACKU?...ODKIAL SU TIE BYLINKY NAZBERANE?AKO RASTLI?V AKOM PROSTREDI?ale to som uz odbocila...

bodynka

jednoduchy chutny recept. Pangasa nalozim do alobalu, pridam kusky masla, kolieska cibule, tenucke kolieska paradjky a v rure udusim.
VEla sa o nom popisalo , staci si dat do googla aj tu som nieco nasla www.zdravi.centrum.cz

slobodnaa

Milujem ryby, jem ich samotné bez prílohy, najčastejšie na tento spôsob- je to rýchle.
rybku daj do alobalu bez použitia akéhokoľvek oleja, pokvapkaj sójovou omáčkou- nemusíš, posyp rozmarínom, sušenou bazalkou, morskými riasami- nemusíš, a daj na ňu kolieska citrónu, zabaľ, urob z toho taký batôžtek, daj na plech a piecť do rúry tak na 30 minút. Prílohu podľa chuti.