kopcek ryze

Calories

ČO JE ENERGETICKÁ HODNOTA POTRAVÍN?

Množstvo energie, ktoré sa uvoľňuje trávením látok obsiahnutých v potrave. Udáva sa v kilojouloch alebo kilokalóriách (1 kJ = 239 cal; 1 kcal = 4,18 kJ).

Príjem energie pre muža vo veku 19 až 59 rokov s ľahkou záťažou má byť 2400 kcal denne, u žien toho istého veku 2200 kcal denne.

mojezdravie.eu

Calories

KJ musis vydelit 4.2 aby ti vyslo kolko kalorie (kcal) co obsahuje.

Clovek potrebuje od 1600-2800 kalórií denne.

kcal - ti dava presny kaloricky prijem!

www.flora.sk

0vecka

neni nahodou |Kcal kilocalories akoze 1000 kalorii?? a aj tak ja radsej pocitam na kJ to si clovek vie lepsie predstavit..

tlaciaren

tak toto by zaujimalo aj mna, ani ja nemam odhad kolko priblizne moze byt tych 100g uvarenej ryze =) poradte niekto =)

A-Z

Moooozs si byt ista :)
Aj ked je to len cca, zalezi totiz, aku ryzu - aky druh pouzijes, preto si vsimaj tie kcal na obale.
No a pri chudnuti sa najviac oplati celozrnna, cize natural ryza.

dumam dumam

jeej dakujem :) tak uz cca mam predstavu :)) takze urcite to nebude viac hej? aj ked to bude uvarene LEN vo vode
potrebujem si byt ista ze to nema 500 kcal :)))

A-Z

No tazko hadat, kedze ti nevidim do hrnca, kolko tej surovej davas varit.
Ale takto: Ak si predstavis tie 3 kopceky, ktore davaju na tanier bezne v restikach, maju 150 g. Ty si daj na tanier 1 takyto kopcek a mas to cca 750 kJ.

dumam dumam

ved to ze neviem kolko moze byt ten kopcek a nechcem to robit len kvoli tomu aby som zistila kolko to ma a ked bude mat vela tak to necham na tanieri :D
neviete niekto pls? jeden taky maly kopec moze mat teda kolko g po uvareni?