Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

kaciatko_7

uz som dotierava, ale nemozem nespomenut prirodnu taliansku kozmetiku natura house, ktora uvadza na svojich produktoch viac ako 90 % prirodnych zloziek, tato kozmetika nepouziva GMO a pri vyrobe sa prisne dodrziavaju pravidla GMP, nevykonava testy na zvieratach... navyse vacsina tych produktov neobsahuje ropne derivaty, silikony, PEG/PPG, parabeny, parafin, mineralne oleje, SLS/SLES, synteticke farbiva, parfumy, alergeny, dioxin, formaldehyd - jed pre kozu... treba len citat, pri kazde rade je to uvedene a dokonca na obale kazde jedneho vyrobku je aj uvedene percento podielu prirodnych zloziek... schvalene SR

kaciatko_7

cize najlepsie je kupovat si kozmetiku s oznacenim BIO, ta uz musi obsahovat viac ako 70 % prirodnych latok... samozrejme alergici si vsak stale musia davat pozor pri vybere aj ked je to Bio kozmetika, a to na obsah niektorych rastlinnych zloziek, na ktore mozu byt alergicki

kaciatko_7

este je dobre precitat si tento clanok
www.diva.sk
je o rozdiele "prirodnej" kozmetiky a bio-kozmetiky, ktora uz musi splnat aj prisne smernice EU

kaciatko_7

tu je zoznam chemickych latok, ktore prirodna kozmetika urcite nema obsahovat
www.diva.sk
ako som uz spominala v nejakej teme, aj to co uvadza vyrobca ako prirodne, prirodne nemusi byt... oblubila som si mnozstvo vyrobkov na "prirodnej" baze, nakoniec som zistila ze je to nieco podobne ako z drogerky, nikdy sa nespoliehajte na vselijake certifikaty, moj overeny sposob je citat zlozenie na vsetkom co kupujem... aspon sa vyvarovat tych latok, ktore su uvedene v odkaze

Marika17

citujem to knihy Kozmetika - Zdravie - Krása. Ďalej som sa dočítala, že aj necertifikovaná kozmetika môže byť prírodná. Ich zloženie je prírodné, výrobné postupy spĺňajú prísne kritéria ale výrobca nepožiadal o certifikáciu a to kvôli byrokracií alebo z finančných dôvodov. Takže z toho mi vychádza dobre si pozrieť zloženie a značku preveriť osobným odskúšaním :-)napr. vo forme vzoriek.

Marika17

mnohí výrobcovia v snahe dokladovať prírodný charakter kozmetiky si dávajú svoje produkty preveriť - certifikovať. Najstaršou je značka " Kontrollierte Natur - Kosmetik" - BDIH. Ani táto známka nie je zárukou že ide o organickú prírodnú kozmetiku aj keď ňou môže byť. V dobe keď sa tvorili nemecké štandardy na pôvod surovín sa nekládol taký dôraz ako dnes. Keďže v súčasnosti nie sú dané jednotné štandardy, každá krajina si ustanovili svoje kritéria napr. Česi( česká certifikovaná kozmetika), francúzi (Cosmebio, ecocert), taliani( ICEA).. V súčasnosti od 1. 9. 2009 platí COSMOS - štandard viac na www.cosmos-standard.org

ele

no a ked tam nakydnu 80% liehu, ze to pachne po alkohole ako napr. Alverde, tak to je tiez pekny odzub, ide ti z toho vyschnut plet, neprijemne a ze prirodna kozmetika haha.

Marika17

Ahoj Akin, v prvom rade si musíš pozrieť zloženie výrobku. Ingrediencie sú zoradené vzostupne to znamená, to čo je prvé toho je najviac, to čo je posledné toho je najmenej :-). kozmetika sa rozdeľuje na kozmetiku s obsahom prírodných látok - v nej prevažuje chémia a prírodné látky sú v malom množstve a prírodnú kozmetiku, ktorá obsahuje min. 93% prírodných látok a to ostatné sú látky, ktoré sa nemajú prírodnú náhradu a musia byť vo výrobku, potom stabilizátori, trošku konzervatov, aby mala kozmetika dlhšiu životnosť. Určite by nemala obsahovať parabény,silikóny,PEG,minerálne oleje, umelé farbivá a parfumy.

Well

Tak ak ma konzervacne latky,parfem,a umele farbiva,.To je taky zaklad hadam.
Malo by byt na prirodnom,ze je 100% prirodny.