Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

Defcon

Omen, myslim, že tu vôbec nejde o teba. Aj mne zdvíha žlč množstvo tunajších užívateliek, ktoré si dokazu prečítať stránku výrobcu o super účinkoch krémov a o ich echt prírodnom zložení , ale inteligencia im už nedovolí natukat do Google zloženie výrobku a negatívne vlastnosti jednotlivých zloziek. Asi vychádzajú z toho, že čo je prírodného pôvodu, tak je v poriadku. Aj urán je čisto prírodný produkt.....

Omen

Nastinasti, z čoho si vydedukoval, že: "podla mňa je V PORIADKU Benzoan sodný?"
Napísala som to niekde alebo som vyvracala tvoje slová???
Len som ti položila pár otázok a podľa teba som bola príliš trúfalá, ak som si dovolila upozorniť ťa na oveľa dôležitejšiu skutočnosť ako tebou spomínaná kozmetika, a to, že tento konzervant sa nachádza aj v potravinách, či???
Som persona sui iuris, takže ja sama rozhodnem, čo si natriem na tvár! Alebo máš pocit, že ty si ten pravý, ten, kto dokáže rozhodovať za mňa? Omyl, chlapče!

Nastinasti

Omen, nie, nekonzumujem tie veci :) Viem, kde vsade sa pridava tato vec, do kremov kvoli tomu, ze znizuje ph a teda sa nemnozia bakterie, do jedla z toho isteho dovodu a do ohnostroja aby krasne "piskal". Jupiiii presne toto chcem jest a patlat si na tvar. V niektorych krajinach Bezoan sodny uz davno nahradili, napriklad v UK ho uz absolutne vyradili z kozmetiky :) A v zlozeni spominaneho vyrobku nizsie mozem ist aj dalej. Dalsi krasny "prirodny" konzervant Sodium Levulinate, u citlivych ludi sposobuje priamo drazdenie koze a alergicke reakcie na kozi. Ked je podla teba v poriadku Benzoan sodný, Sodium Levulinate je urcite topka pre teba v kreme.

Omen

Nastinasti, piješ pivo, nealkoholické nápoje, sirupy, ovocné šťavy? Konzumuješ kompóty, džemy, kandizované ovocie, sterilizovanú zeleninu, žuvačky, potraviny z mäsa a rýb, horčicu...? : )
Ak áno, potom si "do žalúdka" dávaš presne to, čo obsahuje tebou popísaný krémik, a to syntetickú konzervačnú látku pod názvom kyselina benzoová - E 211! : )

Nastinasti

Tak a podme na to. Precital som si zlozenie jedneho vyrobku, kocka podo mnou ho spomina, ze ho ma z DMky, ze je prirodny, lebo si precitala zlozenie a aj stranku vyrobcu :) Vybral som si nahodne krem z tejto stranky. Nejdem tu kopirovat cele zlozenie tohto kremu, ale ako prve, obsahuje VODU. Cize co? Musia pouzit konzervant. Namatkovo som si ich prezrel, pouzili ich asi 4 :D Vybral som jeden a to Benzoan sodný. Je to konzervant SCHVALENY do prirodnej kozmetiky, lebo je "menej" skodlivy, nez klasicky konzervant. Ale ktora z vas ho skumala blizsie? Je to DRAZDIVA latka, priemyselne sa benzoan vyraba neutralizaciou kyseliny benzoovej, ktora sa vyraba ciastocnou oxidaciou toluenu s kyslikom. Mnam toulen. Apropo a viete o tom, ze benzoan sodny je latka, ktora sa pridáva do palivovej zmesi pre ohňostroje, ktorý pri horení vydáva piskľavý zvuk? A vy si toto date na tvar???? Jedna a ta ista latka je pouzita pre ohnostroj a zaroven ako konzervant schvaleny do prirodnej kozmetiky?? Dievcata, nebudte hlupe. A neverte vsetkemu co si precitate na stranke vyrobcu, ci na krasnej krabicke....

Nastinasti

Zaujimam sa o prirodnu kozmetiku uz dlho. A v niektorych temach o prirodnej kometike, jedna kocka perfektne vysvetluje jednu zasadnu vec. A tou je obsah vody vo vyrobkoch, ktore maju byt akoze prirodne a za ktore davate peniaze. Pozrite sa na tie vase "prirodne" produkty a precitajte si zlozenie. Je tam voda? Sklamem vas, ale nejde o prirodny produkt. Aj keby boli vsetky ostatne zlozky prirodne, ale vyrobca pouzil pri vyrobe kremu vodu (btw, bez vody sktrukturu kremu nevyrobite), tak vyrobok musi obsahovat konzervant. Musi, inak vas kremik vydrzi nanajvys tyzden. Konzervantov schvalenych do prirodnej kozmetiky je vela. A vyrobcovia, co ziskali certifikat pouzivat takyto konzervant vedia, ze vas vobec nezaujima akou formou bol konzervant vyrobeny. Je sice schvaleny, ze sa smie pouzit do kozmetiky a ta sa smie oznacovat ako prirodna, ale az zacnete trosku viac studovat a zistovat si o tychto konzervantoch viac, uvidite ako velmi ste sa mylili a ako vas opat a znova nachytali firmy na vyrobu kozmetiky, ktorej tak p*r*d zalezi na vasom ks*chte :) Cista prirodna kozmetika je taka, ktora neobsahuje vodu a teda ziaden konzervant. Vydrzi podla toho, aky olej a maslo sa pouzije, pretoze rozne oleje maju roznu oxidaciu. Niektory pol roka, iny par mesiacov. Ale zdaleka to nema vydrz, ako vase kremiky z DMky, lekarne a podobne. Alebo sa spytam inak. Mozete ochutnat tie vase "prirodne" kremy? Lebo skutocne prirodny krem je specificky tym, ze tak 95% ingrediencii mozete ochutnat, niekedy dokonca aj celkovy vyrobok. Trufate si na to s vasim kremom z DMky? Lebo ak nie, nieco nie je v poriadku :) A ak si mazete na ks*cht nieco, co by ste nikdy nedali do zaludka, zjavne to take prirodne nie je, ako ste si mysleli, ci ako tvrdil vyrobca :)

dagmar12

Presne tak, ja si v DMku napriklad kupujem Naomibiocosmetics, a som si ista ze prirodna je. Staci si precitat zlozenie, ci nastudovat stranky vyrobcu :-)

Defcon

Problemom prirodnej kozmetiky je to, ze sa casto do pripravku davaju lacne , neucinne, dokonca aj skodlive zlozky, len kvoli tomu aby pripravok splnaldefiniciu prirodneho vyrobku.....

jessica19566

určite je najlepšie, ak neobsaju žiadne neprirodzené chemické látky, umelo vytvorené a podobne. Stačí si iba naštudovať zloženie, ono to nie je až také zložité, a potom zistíte, že aj kopa vecí napr. z drogerky su prirodne:)

Lejla123

prírodná kozmetika by mala obsahovať čisto prírodné látky bez chemikálií. Len si nie som istá, či je možné niečo také dosiahnuť. Na druhej strane je super, že sa aj v tejto oblasti snažíme o návrat k prírode