Co je s nou?

Príspevok v téme: Co je s nou?
F_F

Mam jednu kamosku, ktoru mam velmi rada, ale v poslednom case sa mi zda velmi zvlastna a nie som jedina, ktora si to vsimla aj ostatny vratane profesorov ju zacali riesit, ze sa s nou nieco deje...Ja jej stale dohovaram aby sa dala dokopy, ale vobec to nepomaha, skor sa mi zda, ze to s nou ide uplne dolu vodou, predtym mavala depky, ktore ale presli a potom sa s nou dalo zase normalne porozpravat, ale teraz je tych casov , ked sa s nou da normalne porozpravat coraz menej a ja uz vobec neviem, co mam od nej ocakavat. V jeden den pride s usmevom na perach, oblecena ako nejaka cajka a uzasne sa s nou da porozpravat a na druhy den zrazu pride ako uplna bezdacka, nenamalovana, v totalnej depresii a s nikym nekomunikuje...Predtym som sa ju snazila rozveselit, ale teraz byva az agresivna a , ked ma dobru naladu tak so sebou stale mece a nieco robi, az mi to leze na nervi a obcas z nej mam vazne strach, pretoze absolutne stracam prehlad v tom, co od nej mozem ocakavat...Vazne som jej povedala, ze by mala vyhladat pomoc, ale len sa mi vysmiala...Polka triedy jej zacala dohovarat aby sa dala dokopy, ale ona nic...A zacinam z nej mat pocit, ze je z nej alkoholik, pretoze skoro kazdy den pije, dokonca sa predavkovava liekmi, som jej povedala, ze sa rovno moze zacat rezat, naco bola ticho, takze neviem, ci uz aj to neskusila...Prosim poradte mi co s nou? Moze mat naozaj daku psychicku chorobu???

hm no...

jednoznacne drogy...na nic ine mi to bohuzial nesedi.keby to bol psych. problem tak by nebola jeden den ,,hore" a druhy den ,,dole", pretoze psychicky stav trva istu chvilu a neskace kazdy den inak. myslim to tak ze napr 4dni je ok a 2 dni sa ma zle...ale toto su isto drogy. ma davku je v pohode davka dosla= problem

Lora K.

Ano, tiez zdielam nazor, ze moze ist o bipolarnu poruchu (manio-depresivnu). Mala by ist k psychiatrovi. Ak sa da, nechat ju aj vyrozpravat sa a skor ju podporit, jemne ju nasmerovat k lekarovi - na veci typu ,,vzchop sa" moze reagovat podrazdene. Je inak krasne, ze sa o kamaratku takto staras!

jajka001_

suhlas s joni, mohla by to byt maniodepresia. treba ju presvedcit nech ide k lekarovi, len ci sa dá. su na to lieky, da sa to pekne upravit, nemusi sa trapit. vysvetli jej to takto, snad...pripadne chod s nou k lekarovi, ak bude chciet

tak

Mila priatelka

vies, mne sa nezda, ze by Tvoja kamaratka mala problem, .... skus sa na nu pozerat z ineho uhla, ... ved sme vsetci len ludia, a robime chyby, ... Tvoja kamaratka moze byt ovela silnejsia, ako si myslis, ... ale zaujima ma Tvoj nazor, ...

joni_

to co pises vyzera na psychicky problem, urcite to nie je normalne, otazka je ci je v tom alkohol alebo to moze byt aj bipolarna porucha (ked sa strieda depresia s prehnanym optimizmom), ale to musi posudit psychiater