Invazívny duktálny karcinom

Príspevok v téme: Invazívny duktálny karcinom
z.2

Dobrý deň.
Mamine bola diagnostikovaná rakovina prsníka - duktálny invazívny karcinóm. Chcem sa spýtať tých žien, čo s tým majú osobnú skúsenosť alebo niekoho z rodiny, ako to zvládli, ako sú na tom teraz a aké sú prognózy do ďalšieho života. Ďakujem a držím palce všetkým, ktoré s touto chorobou bojujú

Lenka Presov

Dobrý deň hľadám dievčatá, ženy ktoré bojujú alebo prekonali rakovinu prsníka Her2negativ, Triple Negatív...mám 33rokov a som onkopacientka. Podstúpila som operáciu a teraz mám prvý cyklus chemoterapie, potom následne druhý cyklus a nakoniec ožarovanie... Ak poznáte niekoho, alebo sami trpíte a liečite sa na túto chorobu ozvite sa mi na mail lenkagrulova@gmail.com alebo pošlite správu na FB Lenka Gruľová Prešov

Lenka Presov

Dobrý deň hľadám dievčatá, ženy ktoré bojujú alebo prekonali rakovinu prsníka Her2negativ, Triple Negatív...mám 33rokov a som onkopacientka. Podstúpila som operáciu a teraz mám prvý cyklus chemoterapie, potom následne druhý cyklus a nakoniec ožarovanie... Ak poznáte niekoho, alebo sami trpíte a liečite sa na túto chorobu ozvite sa mi na mail lenkagrulova@gmail.com alebo pošlite správu na FB Lenka Gruľová Prešov

Lenka Presov

Dobrý deň hľadám dievčatá, ženy ktoré bojujú alebo prekonali rakovinu prsníka Her2negativ, Triple Negatív...mám 33rokov a som onkopacientka. Podstúpila som operáciu a teraz mám prvý cyklus chemoterapie, potom následne druhý cyklus a nakoniec ožarovanie... Ak poznáte niekoho, alebo sami trpíte a liečite sa na túto chorobu ozvite sa mi na mail lenkagrulova@gmail.com alebo pošlite správu na FB Lenka Gruľová Prešov

daniela2

teta mala, ale neviem presne, či bol invazívny a duktálny. Odstránenie prsníka, ožarovanie. Neviem, či bola chemoterapia. Dostala sa z toho. Žila ešte 13 rokov a zomrela na leukémiu vo veku 63 rokov. Tá leukémia mohla byť následkom ožarovania.
moja spolubývajúca na kúpeľnej liečbe. Operatívne odstránenie karcinómu, prsník jej neamputovali a chemoterapia. Na chemoterapii nepočúvať ostatných, dať si slúchadlá a hudbu a nepočúvať ich, lebo sa človek zblázni. Skúmanie psychiky, čo sa stalo, že sa to stalo. Jej zomreli necelý rok predtým obidvaja rodičia, z toho maminka nečakane. A ona zabudla žiť, tak sa jej zničila imunita, že to pripustila. Takže psychika, chcem žiť, mám prečo a dostanem sa z toho. Odvtedy si nádherne užíva život, každý rok je 3 týždne v kúpeľoch, zakaždým inde, má kopu kamarátiek.

AlexAlexej

Zdravím Vás .Prosim vas pisali ste tu o priatelke s duktalnym invaz.nadorom.Chcela by sa opytat ako sa ma ako to vsetko dopadlo lebo mne diagnostikovali to istee :-( dakujem pekne za odpoved alexhrehorova@zoznam.sk

RNG

Cast lekarov na svete nema rovnake nazory na liecbu rakovin(klasicka je vyrezat, vypalit ,otravit), pozri napr na
www.cancertutor.org kde uvadzaju rozne ine a znacne uspesne metody.
Nieco z toho som dal aj do mojich prospevkov, najdes cez Google.sk pod rng, rakovina.
Ale najlepsi pristup k tomu je predist rakovinam roznymi protirakovinnymi jedlami, doplnkami a cistenim tela(enzymy, absorbcia, chelacia).
A to zialbohu drviva vacsina lekarov nepraktizuje, ti vyckavaju, az sa rakovina objavi a az potom sa snazia ju odstranit.

smejko

dobry vecer.,mojej priatelke zistili invazivny duktalny karcinom prsnika,HER2 negat ,ER100%,PR90%,G2,nador 17 mm jej vyoperovali,vybrala 20 oziarov,ale chemo nemala.je takyto postup spravny?? vsade citam,ze pri takejto diagnoze mala mat aj chemoliecbu.tohto casu uziva anastrozol,je 2 tyzdne po ozarovani,ale ziadne kontrolne vysetrenie jej neurobili. Ma sancu vyzdraviet???dakujem.

marika 56

Lekári sa veľmi nevyjadrujú, pokiaľ nemajú kompletné výsledky. Ja mám grade 1, HER2 negat., povedali mi, že je to veľmi dobré,tak dúfam. Keď som sa dozvedela tú hroznú diagnózu, ostala som v šoku, ale postupne som sa upokojila. Veľa som sa dozvedela aj z internetu, poznám ženy zo svojho okolia, ktoré sa úplne vyliečili. Všetko záleží od výsledkov.
Mamina si po operácii počká na výsledky z histol. a pôjde pred komisiu, ktorá zvolí najoptimálnejšiu liečbu. Chemoterapia sa berie rôzne, ja som mala každé 3 týždne, podáva sa vo forme infúzie. Dá sa to zvládnuť. Veľa sa môžeš dočítať na týchto stránkach:
www.lpr.sk
www.herklub.sk
onkopacient.sk a ďalšie. Mamine držím palce a budem rada, ak sa mi ozveš na môj e-mail: nauru@orangemail.sk.
Neboj sa, všetko dobre dopadne.

z.22

marika, ďakujem za odpoveď a povzbudenie. Mamina má len 44 rokov. Her2 je negatívne a nádor je dva centimetre. V stredu ide na operáciu. Lekári sa jej k tomu veľmi nevyjadrili, jeden jej povedal, že sa to dá ešte úspešne liečiť a druhý, že ešte bude mať dosť času rozlúčiť sa s rodinou, zariadiť si veci a prepísať kontá. Tak neviem, či chcel byť "vtipný" alebo koľko je to podľa neho dosť času. Tá histológia sa určí až po operácii zo vzorky, nie? Ak by to dopadlo dobre, nevieš, koľko rokov tu ešte môže s nami byť? Ty máš aký stupeň-grade? Ja mám informácie len z netu, takže tuším sa tam určuje nejaký stupeň. A koľko trvá jeden cyklus CHT? Ďakujem za odpoveď a držím ti palce, aby sa ti choroba už nevrátila a aby si žila ešte dlho-dlho.

marika 56

Ja som rok po diagnóze karcinómu prsníka, prognóza závisí od výsledkov z histológie. Je dobre, ak receptor Her2 je negatívny a nádor nie je väčší ako 2 cm. Ja som to mala zachytené v začiatku - pravidelne chodím na preventívu. Absolvovala som operáciu so zachovaním prsníka, 4 cykly CHT a 28 ožiarov. Teraz už len beriem tabletky a chodím na pravidelné kontroly. Cítim sa veľmi dobre a dúfam, že to tak ostane aj naďalej. Nádor mal veľkosť 12mm. Mám 56 rokov. Ak ešte chceš niečo vedieť, napíš.
Mamine prajem veľa síl a všetko dobré.