v kolkatych rokoch vam zmizlo akne?

Príspevok v téme: v kolkatych rokoch vam zmizlo akne?
kam ides

ahojte chcela by som sa spytat odkedy dokedy ste mali akne a ako velmi.zaujima ma to preto,lebo ja mam 19 a chcem vediet ci mam nejaku sancu ze o par rokov to same prejde a plet sa mi znormalizuje...stalo sa to niekomu z vas ze vam akne zmizlo vekom?ja mam akne uz 2-3 roky takze od 17stich.a coskoro uz budem mat aj 20.hmmm :(

jojkaaaa

lucka856
po vysadeni HAKu sa akne casto vrati:/
co sa tyka tabletiek,tak dobry je zinok zevraj,no nemam s tym skusenost

lucka856

a ake lieky ti dala? roaccutane? ja chodim ku koznej, bezne vecicky mi nezaberaju, teraz som na HAK ale mavam migreny obcas tak asi vysadim a chcem radsej roaccutan lebo nic nezabera ale vyskusam este ten jadrac :-D

lili13

Nechce sa mi citat prispevky predo mnou, ale mozem ti povedat, ze v 19. to same od seba neprejde, je naivne cakat, ze to zmizne beznou starostlivostou. Mozno chodis ku koznej, ak nie, tak urcite chod!!! A hladaj taku, ktora ti sadne. Ja som chodila od 12 r., verila som jej lieceniu a cakala, ze to prejde. Zobudila som sa az ked som mala 22 a nic sa nedialo - zmenila som teda lekarku. Ta povodna stale tocila dookola tie iste vodicky, kremiky, geliky... Plet som mala v hroznom stave, znicenu dlhorocnou liecbou, ani make-up ma uz nezachranil... Nova kozna mi nasadila lieky, poradila krem specialne pre plet znicenu liecbou a najma pochopila, ze som uz za cele tie roky unavena a potrebujem aj mile slovo a povzbudenie. Dnes som velmi spokojna, uz niekolko rokov som o.k., aj ked si na plet stale davam pozor :)Verim, ze to tak zostane.

Drzim palce tebe aj vsetkym, ktori sa trapia s akne, nevzdavajte sa, aj ked je to tazke.

jojkaaaa

lucka856

ja to pouzivam zhruba tak od zaciatku prazdnin,lebo som mala fakt ze hnusnu plet,po 2tyzdnoch bola vyrazne krajsia,po meisaci som nemala ani jeden pupacik,ani flaky po starych akne..no potom dva tyzdne pred zacatim skoly som mala kramy a ako vzdy som sa vyhadzala,ale potom do tyzdna mi to jadrač skľudnil a teraz v septembi ma vsetci chvalia ako dobre vyzeram:)
P.S.:este si mozes robit masky z obycajneho drozdia,rozkrajes tak tretinku drozdia,nalejest trosicka vody,rozmazes si to v rukach a das na tvar a po 20min.zmyjes..staci raz/2krat do tyzdna

lucka856

dakujeeeeeem tak pojdem sa na to pozriet a vyskusam a inac ako dlho ho pouzivas a za ako dlho sa dostavili vysledky?

jeanny

jojkaaa no to je skoda teda. ja som aj jedno aj druhe pouzivala aj pet rokov a problem som s tym nemala, asi mas inu formu akne...ta gafrova mi pomohla najme na bolestive zapalene vyrazky, do rana ma to prestalo boliet a bolo ok. Uz sa mi minula len neviem kde ju kupit. Ale jasne ze akne to nevylieci, iba zmierni jeho prejavy

jojkaaaa

jeanny,
mne gafrova mast uskodila a zo zineritu som bola spalena a pomohol mi len na chvilu,nejednalo sa o dlhodobu zalezitost

jojkaaaa

lucka856

ja mám jadrové mydlo Palma a mam ho z tesca,tam kde predavaju pracie prostriedky:D..je to taka hneda kocka v priesvitnom obale a na obale taky oraznovy flak,na kt. je napisane jadrove mydlo..urcite to najdes:)...a ja som tiez pouzivala sirove mydlo,ale dajak nepomohlo:/...jadrac to isti:)

jeanny

dokelu ze akne od 17-18? mne sa zaclo robit v 4. triede ZS tj 9-10 rokov som mala a to nie ze zopar vyazok sa vyhodilo...najhorsie stadium mi preslo okolo 16 a teraz uz len obcasne sa mi nieco vyhodi..uz mam aj pocit ze mi chyba :) budte radi ze ste radi a mali ste aj nejake detstvo...
mne pomohla inak na akne gaforva mast, a zineryt som tiez mala a bol super...ale tomu aby sa nejake tvorilo sa len tazko zabrani, jedine ak hormonalna liecba...a cim viac budete plet vysusovat tym sa bude viac mastit

lucka856

kokso tak potom to fakt vyskusam ale kde to kupim vlastne a jaky to ma nazov alebo ako???...tak to je pecka no nechapem je pravda ze este som necitala ze by to niekomu uskodilo, iba pomohlo ale iba par pripadov kedze asi nikoho by to nenapadlo :-DDD...ale nechapem ako je to mozne? ja mam sirove mydlo, to je na akne je sice super ale vyliecit to z akne nevylieci :-/