Je to normalne?

Príspevok v téme: Je to normalne?
jezibaba

Ahojte mam 25 dve deti som sama s nimi,byvam u rodicov,mame velky dvojposchodovy dom mam 4mladsich surodencov takze doma sme 9.mame kazdy vlastu izbu.No ja som doma na materskej takze vsetko je na mne.Ja stale upratujem kazdy den aj rano aj poobede,problem malokto si u nas po sebe uprace.Snazim sa aby bolo stale navarene nieco upecene upratane.Ale nikto si to nevazi.Mama pride 10.30 rano z roboty je upratane,poperiem vyvesim to,bud varim ja alebo ona.ja ked varim tak zacnem skor ona kym sa priberie tak je aj 13hod,lebo ona musi najprv nieco ine a potom varit ako keby nemohla najprv dat varit a potom nieco popri tom robit.Ja to dokazem robit tak ze si dam prat a upratujem a kym upracem sa operie a vyvesim to.Alebo dam piect kolac a medzi tym umyjem riadi.Dufam ze to chapete.no pride sobota sme skoro vsetci doma ale ked ja nezacnem upratovat tak to nebude upratane,ako to viem?kolkokrat som sa aj ja na to vykaslala a nikto to neurobil aj tak som musela ja.A niekto mi bude vykrikat ze aj tak nic nerobim,ale ked je navarene upratane to sa vzdy samo to ja nie.oni budu sediet pit kavu ja blba nepijem a ja beham z handrou metlou a este ked nieco chcem je zle.A to mi budu aj iny ludia hovorit ale ty musis lebo si stale doma,a ked ta nebiju a mas co jest nemas sa co stazovat.Je to moja chyba beriem si vsetko tak osobne ssom citlivka a prehnane dobra na seba?neviem poradte mi

anjelik9

no aj mne bolo blbé jej tak povedať tak som dala že ježibabka =) no super aspoň budem mať konečne nejakú robotku ;)

jezibaba

hm co uz.Obcas zoberiem poobede deti a idem mame pomoct do prace.a ked je chora tak som v praci namiesto nej.Ale rada peciem torty a kolace to ma tak vie ukludnit aj ked pri tom obcas nervacim

anjelik9

ak som to správne pochopila tak ona býva u rodičov bo nemá kde bývať a kedže je jak jediná doma (na materskej) tak sa to snaží revanšovať tým že doma pomáha len oni to zneužívajú tak je z toho že robí sama šetko

lDenzl

Tebe to bolo adresovane,len jezibabou ta volat nechcem:))

Anjelik:)) Si ta vezmem ako asistentku ak ma este zopar krat odhalis:)))

beb

Tak toto by som ja nemohla. Veď rodinu máš i Ty. Prečo by si sa mala starať o rodinu svojej mamy, jej deti( i keď sú to Tvoji súrodenci). Toto ja fakt nechápem. Ty by si mala mať v dome svoju kuchyňu a domácnosť a starať sa len o to. Veď variť pre všetkých, prať na nich, upratovať- to je naozaj pre slúžku. Veď Ty sa tak oberáš o svoj život a podobne i svoje deti. Nechápem, prečo sa nechceš, nemôžeš osamostatniť. Nepoviem, pomôcť napr. v záhrade, pri veľkom upratovaní, maľovaní, ale toto? Ja sa naozaj čudujem.

anjelik9

ved ale ked začne chodiť do práce tak nebude mať čas jak ostatní tak to si budú musieť najať upratovačku bo ona by to chudatko nestihala potom šetko

jajka001_

no, musis sa naucit starat len o svoj bordel, ostatny ignorovat, navar len co treba - viem je to tazke ked mas take nutkanie, ale nauc sa aj relaxovat, vyhrad si cojaviem dve hodinky denne len pre seba a deti, a v tej dobe nerob nic pre domacnost, domacnosti sa venuj len par hodin ako keby si bola v praci, si to rozrataj lebo ja to poznam, viem ze ked si doma s deckami tak je robota stale, je praca okolo deti, to mas teraz ako zamestnanie, plus ta domacnost, ale cudzi bordel nechaj tak, nech si upracu sami, ty si uprac svoje.
nezatazuj inych svojou tuzbou po laske, oni ti v tom nepomozu, snaz sa o to sama, a snaz sa osamostatnit, takto nemozes zit navzdy. mas male deti, este to musis vydrzat, ale mysli aj na buducnost.
si predstav ze zacnes chodit do prace, a ked prides z prace, tak zase este deti, upratovanie, a zas na to sama. takto si oni zvyknu na tvoju obsluhu. musis ich ignorovat a nech si popracu sami.