utvary v prsniku

Príspevok v téme: utvary v prsniku
nika852

Ahojte.Mam 18 rokov a este som nebola u gynekologa, takze si sama prehmatavam prsniky a kedze neviem co tam ma byt a co nema tak sa chcem spytat ze to ked si prehmatavam nesmiem citit nijake utvary tam alebo ako?mozno sa vam bude zdat smeisna ta otazka ale naozaj neviem.Mam tam rozne utvary,take uzliky alebo hrcky ktore su akokeby pohyblive ze ked ich nahmatam ako keby sa uhybali prstom a su nebolestive ale keby nadory hned boleli tak by to nebolo take tazke najst ich.je to v poriadku alebo co to je?

nika852

ano planujem uz ist,rozhodla som sa,ale chcela som sa toto opytat lebo som sa bala a casto si vecer pred spanim prehmatavam prsniky a obcas zaspavam so strachom ale ukludnili ste ma teraz :-)

mate59

v poriadku,ale lekára neodkladaj, veď k zubárovi tiež chodíš na preventívku ročne.
Netreba sa báť, ani hanbiť.Len choď.

nika852

viem ze by som mala ale clovek sa toho trosku boji a vela dievcat chodi az po 20 ale v blizkej buducnosti uz urcite pojdem.takze myslite si ze by to malo byt v poriadku?

matamata

to budu najskor asi mliecne zlazy..tie nie su rovne..ale na tvojom mieste idem k doktorovi aby zistil, ci tam nemas nieco navyse

mate59

k svojmu zdraviu pristupuješ nezodpovedne, dávno si mala byť na vyšetrení u gynekológa, už po prvej menštruácii,alebo si ju ešte nemala?A vyšetrí ti prsia,naučí samovyšetrenie.