ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

george303

Presne tak z Nemecka sa da ale ani tam to uz nieje to co to byvalo...
Volakedy dovozcovia nehorazne zbohatli na dovezenych autach dnes ak chcu zarobyt tak musia doniest buracku tu ju zlepit stocit a navoskovat a predat ako uzasne auticko po dochodcovy z Nemecka :D

lost

za 5000 eur mozes mat aj mercedes, audi, bmw, alebo hoci aj porsche z bazaru :)

ale opakujem nie zo slovenska, lebo tu to stoji 2x viac, maju 2x viac najazdene a 2x viac ztocene a 2x viac znicene, to iste plati asi aj o taliansku.. nemecko je fajn..

george303

Tak ako to tu citam tak niektory zvas su vazny magori ....
Hanbyt sa za auto ktore stalo 5000e ?
prosim ta zobud sa ...
Ja jazdim na otcovom ktore stalo viac ale keby si mozem kupit vlastne za 5000e tak by som sa zan urcite nehanbil...
niektore nazory tu fakt nechapem ale to bude zrejme len bujna fantazia ...

lost

a vzdy tvrdim, cena jedla pojde hore.. ale aspon mam to stastie ze sa mozem najst..

ale zaujimalo by ma ako sa mu dari :)
skoda ze 95% ludi nenapise ako to dopadlo..

lost

neviem ako bezny clovek, ale ja som zvyknuty na ranajky a veceru rozky, salamu, mozno nejaku zeleninu k tomu ak je.. popripade toto iste aj poobede..
na obed nejaku polievku (kedze 90% je voda, tak to je relativne lacne), ale nepocitam energie.. a druhe jedlo.. cestoviny su lacne, maso asi ani nie, ale kazdy den to aj tak nie je..

avsak ak by mal alergie a musel byt na bezlepkovej alebo inej diete, tak by to bolo "ine kafe" :)

moje rozky stoja 5x tolko co bezny rohlik (neviem kolko stoji rohlik bezny, ale ten moj tusim ze nikobielkovinovy stoji 50 centov za kus (60g cca )) (ale pamatam si casy, ked som kupoval rohlik za 90 Sk halierov v coop jednota (co su tri euro centy) alebo za 1,50 Sk v batete. za 5 rokov stoji minimalne 2x tolko. inflacia ?
cestoviny to iste.. muka to iste.. sladkosti ani nehovorim..
proste minimalne 2x viac, ak nie 3 az 5 krat nakladnejsie ako bezny clovek..
a restauracie? no tie cinske to je ako jed, bezne priemerne nestoja ani za "kôpku", cize zostava vysolit 15 a viac eur za bezny obed..

a kolko ludi je takto... a musia si poradit sami.. nikto im nepomoze..

ked vidim nejakeho cloveka si stazovat ako drahe je (obycajne, nealergicke) jedlo, tak sa len pousmejem :)

prispevok na jedlo 30 eur je absolutny vysmech.. ten co to ma na svedomy, ten by mal zazit alergie, avsak on si uz nejak inak nakradne, hold :)

0vecka

hmm 300 mesacne je 10 denne podla mna moze byt ak typek obeduje v nejakej restike 5 EUR moze kludne vysolit... potom si kupy nejake sladkosti a je to...

Deee

nuz mily Slovan, ja mam celiakiu nie ASI, ale potvrdenu na papieri, tym padom ti stat prispeje na jedlo 30 € mesacne, do istej platovej triedy a tebe by to malo vyjst, ano nase jedlo je neskutocne drahe a este k tomu ked si chces zamlsat, ale strava pre jedneho na mesiac 300 € ty si iny gurman...s manzelom tolko dokazeme minut na stravu, ale to uz musis pchat do kosika vsetko co si len zmyslis...

beskyd

uplne s kludom, s tou stravou tvojou specialnou neviem o kolko to ide hore ale standardne mnoho ludi vyjde aj s nizsou ciastkou, netreba byt snob a neni problem:) ked si prenajmes garsonku alebo 1 izbak, mimo BA by ti to malo vyjst na cca 200 evri aj s energiami, to mas 400 evri na vsetko ostatne. este ber do uvahy ze zamestnavatel je povinny prispievat ti na stravu, to mas hlavne jedlo ciastocne hradene kazdy pracovny den, zakon hovori ze zamestnavatel prispieva najmenej vo vyske 55% ceny jedla.., pripadne sa to riesi stravovacimi poukazkami, proste zhrnute a podciarknute, mne by stacilo aj 500 evri s prehladom.