Jehovisti

Príspevok v téme: Jehovisti
bibba

Prosim vas, povie mi niekto viac o tejto sekte? chcela by som presne vediet cim sa riadia, co hlasia, ako ziju... pytam sa kvoli jednemu blizkemu cloveku, ktory je z takejto rodiny... a mam pocit, ze sa ten clovek ani nie velmi rad o tom rozprava. Je tu niekto z vas taky, ktory takto vyrastal? ste stym zmiereny, ukratilo vas to o nieco? alebo ako to naozaj prebieha napr. v nemocnici, ked vam chyba krv, ale nemozete ju prijat, lebo to je jedno z tych pravidiel, co spravia lekari, suhlasia stym? nepovazuje sa to za zabitie, ked nechas cloveka umriet a zachranit by sa dal? som zvedava...

lDenzl

bibba-len som chcel dat do pozornosti to,ze podstatu viery maju na vysokej moralnej hodnote.Nikdy by nesli do vojny,co o katolikoch sa povedat neda a o ziadnom inom nabozenstve.
Nezaujimaju ich svetske hodnoty tohto sveta a nezapajaju sa do konfliktov.
Robia len svoju pracu ktoru im zveril Jezis ked povedal,,chodte a hlasajte vieru medzi ludmi" A presne to aj robia.

bibba

neviem co si xcel povedat tym vzdelanim. vsimni si napriklad aj kolko je velmi inteligentnych aj vzdelanych ludi co su pritom nejakym sposobom naruseni... toto nie je pripad jehovistov samozrejme. tak som to nemyslela, ale dnes uz tazko odhadovat co sa v ludoch skryva len podla toho aky ziju zivot navonok... vela z nas je presne to, co by si o nich mozno ani nepovedal. vela ludi je tazko citatelnych. je az hororove, ze sa az niekedy tak neskoro prejavia. ale to som uplne odbocila od temy. sorry...

sun08

K tomu,aby som bola stastna,spokojna,vyrovnana,srdecna a ak ma nahodou pohlti zlost,nenavist ci zavist,nepotrebujem uctievat niekym urcene zakony,kt.su btw celkom zbytocne.Viem si to dat v hlave dokopy aj sama.

lDenzl

poznal som ich par a bol v nich rozdiel ako v kazdom cloveku.Su tam aj divny a su aj taki co ziju normalnym zivotom a su uzasny ludia. A povacsine su to vysokoskolsky vzdelani ludia.

bibba

fakt si to myslis? mne takito ludia pripadaju trosku odrezani od sveta. aj mne sa velmi paci myslienka niekam patrit, drzat spolu, verit v nieco a mysliet to vazne. a nemozem si pomoct, tito svedkovia J. mi pridu ako "vymyte mozgy"... to su trosku klapky na ociach. asi sa vedia medzi sebou dobre presviedcat, ked ich stale pribuda, ale mna teda nepresvedcili nikdy... a tie reci otom, ze ked skonci svet, len oni preziju a len to co oni hlasia je skutocna viera a vsetko to ostatne, ze ostatne viery, nabozenske spolocnosti ovladol diabol, to je trosku moc? neni? urcite nemam pravo nikoho sudit, a v tejto pozicii ani byt nexcem, skor ma pritahuje veci pochopit, lenze moj nazor je, ze je to predsa len trosku divne...