nechutne predstavy, neustale

Príspevok v téme: nechutne predstavy, neustale
vero_nika

uz dlhsi cas, asi rok, ma prenasleduju neuveritelne neprijemne predstavy, ze sa stane nieco mojmu priatelovi, vlastne uz snubencovi, ze zomrie alebo tak a neustale na to myslim, ja vobec neviem preco, ja nechcem na to mysliet a stale myslim :/ a bojim sa este viac, pretoze mam pocit, ze sugesciou clovek dokaze vela a ak je toto sugescia, tie hnusne predstavy, tak potom je to zlee a za nic sa nedokazem toho zbavit:(( nie je to paranoja alebo co uz?

Pyzamo123

Skus si zaramovat fotku na ktorej sa obaja spolu. Samozrejme nech je ta fotka co ''najkrajsia'' v tom zmysle ze musi v cloveku vyvolat pokoj. Ak ta niekedy zacnu prenasledovat predstavy pozri sa na tu fotku snaz sa vidiet ho usmiateho s tebou stastneho... Ak to bude treba zavolaj mu povedz mu ze ho milujes povedz mu nieco pekne. Uz len to ze ho pocujes v telefone v tebe vyvola pocit ze je v poriadku a myslienky na smrt nie su na mieste. Ak to neprejde urcite vyhladaj pomoc.

vero_nika

hej asi budem muset, pretoze asi viem, kde to moze mat pricinu... pred par rokmi mala moja mama dost tazku nehodu, z ktorej sa po case nastastie dostala, ale odvtedy ma prenasleduju taketo sialene myslienky, teda najma, ze sa nieco stane snubencovi, obcas mi napadne, ze aby sa zase nieoc mame take nestalo a tak, ale hlavne toto, som si to zacala hlavne teraz po zasnubach takto intenzivne uvedomovat, ale je to chorobne, nie je to taky prirodzeny strach ci obavy :/

lilianka19

ahoj ja mam presne podobny pripad ale je to vacinou ked idem spat lebo nemozem zaspat... ale tak myslim si ze kazdy sa boji o toho milovaneho cloveka a mysli na to