Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Gynekológia - žena vz muž

Príspevok v téme: Gynekológia - žena vz muž
Janka7h8b

Prosím vás chcem sa opýtať na váš názor. Je to chúlostivé, ale mať gynekológa tak je lepšie mať ženu alebo muža? Mladší alebo starší? Čo na to vy hovoríte. Po prípade ako ste spokojné s tými svojímy doktormi? Ja na šťastie ešte nemusím ísť na gynekológiu, ale budúcnosti by bol pre mňa lepší muž a starší pán. Asi tak.

tibike811

Slobodna - diki za odporucanie, ale ja gyndosov/gyndosky vobec nepotrebujem :-)) s radostou ich prenechavam tym, ktore sa tam nechavaju vzrusovat...

Slobodna

tibike811 toto som si myslela aj ja a nebola to pravda. Súhlasím s aluskou1, mala som ženu gynekologičku a bola som s ňou nadmieru spokojná, žiaľ odišla na materskú dovolenku a zastupoval ju starší gynekológ, vraj super odborník. Stanovil mi takú diagnózu pri ktorej sa mi zrútil celý svet a nebola som ani spokojná s jeho prístupom. Vyšetrenie u neho mi bolo viac než nepríjemné, bol mrzutý, mala som pocit, že ho obťažujem. Zmenila som opäť za ženu gynekologičku, ktorá absolútne vyvrátila jeho diagnózu, je výborná odborníčka, hlavne nemá problém dať urobiť všetky potrebné vyšetrenia ale čo sa týka ľudskosti a citlivosti tak je to katastrofa. Skús si vybrať takého gynekológa-gynekologičku o ktorej získaš čo najlepšie referencie, najlepšie od svojich kamarátok, známych. Vôbec nie je podstatné či je to muž alebo žena. Očakávam, že o moje zdravie bude dokonale postarané, pretože mi na ňom jednoducho záleží, očakávam ľudský prístup, pri vyšetrení citlivosť, ak sa vyskytne problém, očakávam, že mi urobia potrebné testy či vyšetrenia, na ktoré mám nárok, absolútne ma nemajú prečo a ani nezaujímajú ich finančné problémy alebo problémy s poisťovňou. Som náročná? Nie. Len očakávam, že dostanem to, na čo mám nárok. Každý sme ako pacient individuálny, to či ti vyhovuje práve tento gynekológ- gynekologička, zistíš až po čase. Veď keď nebudeš spokojná, môžeš ho zmeniť.

ulricha

No ja som este u zeny gynekologicky nebola,ale kamaratky ktore mam a rozpravame sa,tak niektore tvrdia,ze zeny su ako odbornicky dobre,ale su viac akoby necitlivejsie a niekedy sa spravaju nie prave najjemnejsie.Ale ako hovorim,nemam to z vlastnej skusenosti a nemozem vsetkych hadzat do jedneho vreca.Z vlastnej skusenosti mozem povedat akurat to,ze som mala gynekologa starsieho pana (55r) a nebola som spokojna,moje tehotenstvo doslova odflakol,ziadne informacie,ziadna podpora,rady...vsetko som si musela najst v knihach.Ked sme sa prestahovali a ja som zmenila gynekologa,tentoraz je to tiez muz okolo 40r.a som spokojna.Druhe tehotenstvo somnou doslova prezival,informoval ma dopredu o kazdom vysetreni,o vysledkoch,vzdy si nasiel cas na rozhovor atd.Pri prehliadke sa unho necitim ako na beziacom pase,ma cas a je dosledny.Fakt si ho neviem vynachvalit. Ale to zalezi na to na koho natrafis a nie ci je to muz alebo zena a kolko ma rokov.Takze je to asi iba o stasti,pripadne sa popytaj vo svojom okoli kto ma ake skusenosti a podla toho sa zariad.

joni_

no podla mna zavisi hlavne na tom, aky je odbornik, vysetrenie je neprijemne tak ci tak, hlavne aby ten lekar bol profesional a nenarobil viac problemov ako osohu, ked uz tam clovek musi chodit