kedy dieťatko?

Príspevok v téme: kedy dieťatko?
25-ťka

Aký je vaš názor?
Mám 25/26, mám dlhoročný vzťah, študujem (ešte rok), pracujem, byvam s rodičmi.
Ešte pred 2 rokmi som veľmi túžila po dieťatku, ale teraz to až tak veľmi necítim. Pravdaže chcem bábo -veľmi, ale ešte nie teraz. Priateľ tlačí, aj rodičia už chú byť dedko a babka, len ja si myslim, že mám ešte čas.
Čo si myslite? Je najvyšší čas? Naozaj je to také hrozné a rizikovejšie tehotenstvo vo vyššom veku? Mám aj strach, že potom bude problém s otehotnením...

Adulka

...a podľa mňa je rizikové tehotenstvo možno tak v 40-tke,nie v 30-tke.30-ROČNÁ baba je podľa mňa mladá a je to podľa mňa akurát vek na to bábo..a samozrejme to nezávisí od veku.ale od vas dvoch.

Adulka

ja si myslím,že vek az tak dôležitý nieje,mus?s to cítiť,nie byt do toho dotlacena.JA mám 23 rokov,myslím že ja by som chcela bábo tak v 28.Kludne ked ma aj 30ročná baba prvé bábo,je to normalne a je dospela baba.NEPÁČI sa mi ked su mladé baby tak nezodpovedné a su tehotné aj v 18-tke.PODĽA mňa je to ?plne iné,ked si bábätko planujes a nie hrrr a som tehotná a teraz čo?Nikam sa neponáhľaj..

ludmila

Mam 42 rokov a prvu dceru v 23 rokoch.Byvali sme u rodicov.Necitila som sa este zrela v ulohy matky.Mozem povedat ze az druhe tehotenstvo a matersku dov., ktore som mala ako 27 rocna bolo uplne ine. Syn sa mi narodil 2 dni po mojich 34 nar.
Ked som isla pre syna do skolky, medzi mlade mamicky, citila som sa aj ja mlado.
Mam asi 3 spoluziacky co rodili v 19, deti su teraz uz velke vo svete a oni uz nemaju taky zmysel zo zivota ako ja, alebo zeny co neskor rodili.
Doporucujem ti ukonci skolu,zariad si byvanie-neboj sa rok nie je vela a ked to ma vyjs tak to vyjde. Vela stastia,lasky a pohody. Ludmila

izabela261

ja mam 21 mam 2 rocneho syna som slobodna mamicka a vobec to nelutujeem ani ked mam slabe chvilky,ale poviem ti-vam,ze velmi tuzim po dalsom dietatku chccem 4 deti takze mame co robit ale dieta je draha hracka,ale vsetko sa da len treba chciet.

kacicka

myslim,ze mladsi organizmus to zvlada lepsie.ja som na 23 bola tehotna a v porovnani s ostatnymi v nemocnici som sa aj rychlejsie zotavila po porode.male babo dost vycerpava,porod tiez takze moj doktor primar vravel po skusenostiach so starsimi rodickami,mam vraj dobri vek.ked budem mat 40 budem mat uz skoro dospele dieta a ja budem este mlada a mozem si s manzelom uzivat zivot.

alfa

8 rokov som mala jedneho partnera. stretla som ho po maturite, zacala som chodit na vysku, on isiel na vojnu , cely cas sme bojovali spolu a po nejakych tych rokoch som zacala tiez nazerat do kocikov a chciet dieta. dokoncila som skolu a zacala pracovat a zrazu som zistila, ze je este fajn byt sama sebe panom. a ked som to najmenej cakala zostala som tehotna. ja, co som cele roky tuzila mat babo, som zrazu bola nato nepripravena a uz to nebolo vsetko take ruzove. zobrali sme sa, maly sa narodil a po tych 3 rokoch spolocneho zitia mozem povedat, ze su chvile ked si poviem, ze som mohla este pockat, ale co sa ma stat- stane sa.
mozno sa neoplati vsetko si tak planovat, lebo vies ako sa to hovori: clovek mieni pan BOH meni. tak to nechaj plavat a samo sa to nejak vyvinie - samozrejme za predpokladu ze je to ten pravy muz.

de

Dieta by si mala mat vtedy ked ho naozaj obaja chete. Je to prilis velky závazok a az po jeho narodeni vznikaju problemi ci uz mensie alebo vacsie ale aj radosti. Budes ho musiet predsa vychovavat ty a nie tvoji rodicia. Co sa tyka toho veku tak ten nieje taky vysoky ked si uvedomis , ze este stale studujes. Myslim ze mas cas taka 30 je idealny vek na deticky. Treba aj trosku zit.

saany

Ja som 25 narodeniny oslavovala v pôrodnici. Poviem ti keď som zistila,že som tehotná nebola som tri krát nadšená. Mala som v pláne ešte pocestovať po svete a tak voľne žiť. Necítila som sa proste nato. Moje kamošky už všetky mali deti ale mne to nič nehovorilo. Aj keď všetci okolo mňa sa vytešovali,že budem mať bábo ja som bola taká nijaká. Povedala som si, že však raz ma to aj tak čaká tak čo už. Bola som hrozná že ?? Ale tak som sa fakt cítila. Poviem ti začala som sa tešiť až po pôrode keď som ho zbadala a uvedomila som si,že jeho život je v mojich rukách. A teraz som šťastná, že som sa rozhodla si ho nechať. Teraz už má 10 rokov a môžme cestovať a túlať sa spolu.
Je to ťažké rozhodnutie ja viem ale tvoje srdce ti určite našepká čo je pre teba momentálne najlepšie.
Drž sa a veľa šťastia.

igris

myslim si ze mas casu dost :), porodnice su plne 30/rocnych rodiciek, kazdy vek ma svoje za a proti , takze je to na tebe na co si trufas a co je pre teba dolezite a nie pre okolie. ja som mala prve v 29tke a druhe v 36tke a poviem ti ze mi to dava dost zabrat :).Prajem ti aby si sa spravne rozhodla :))))

masti

Ahoj 25 tka, takze ja ti mozem napisat iba to ako by som sa zachovala ja, to ostatne necham na Teba, je to predsa len tvoj zivot.Ak sa na to necitis, pripadne nieco urychlis, len koli tomu aby si niekomu urobila radost, tak to nerob, pretoze sa ti to vypomsti a budes si stale mysliet a hovorit, este toto som chcela stihnut a toto som chcela vidiet, budes lutovat aj naprietk tomu ze sa budes tesit z dietatka.Budes mat aj smutok v dusi a vsetko si nevychutas na 100%, takze ak mas chut dokonci skolu, uzi si este par chvil s priatelom bez deti a az ked to budes citit aj ty, ze si na to pripravena a nechces nic viac na svete ako dieta, to je ten spravny okamzik:) tak len tolko vela energie a chuti, mat dieta je naozaj uzasne!