kedy dieťatko?

Príspevok v téme: kedy dieťatko?
25-ťka

Aký je vaš názor?
Mám 25/26, mám dlhoročný vzťah, študujem (ešte rok), pracujem, byvam s rodičmi.
Ešte pred 2 rokmi som veľmi túžila po dieťatku, ale teraz to až tak veľmi necítim. Pravdaže chcem bábo -veľmi, ale ešte nie teraz. Priateľ tlačí, aj rodičia už chú byť dedko a babka, len ja si myslim, že mám ešte čas.
Čo si myslite? Je najvyšší čas? Naozaj je to také hrozné a rizikovejšie tehotenstvo vo vyššom veku? Mám aj strach, že potom bude problém s otehotnením...

regatka

Freschka, to netvrdím, že si ho máš nasilu nejako poistiť, ale 1-2 roky chodenia musia stačiť na to aby dvaja spoznali či je to ten pravý. A ak nie nech idú od toho a hľadajú ďalej až stretnú naozaj takého (takú), že budú cítiť, tak s týmto chcem byť do konca života. Vieš pri rozchode vždy zostane jeden sklamaný a ak je to po mnohých rokoch tá bolesť a strata je rovnaká ako keď sa dvaja rozvádzajú. Ak máš niekoho rada nemyslíš, že sa s ním budeš rozvádzať aj keď je to možné. A ak na to myslíš nie je to ten pravý.

froschka

REGATKA a myslisb ze manzelstvom sa nazory nerozdelia??Aspon maju holky o papierovacky s rozvodom menej.Ak si je niekto sudeny tak to aj tak zostane a ziadny papier to nezmeni.A ani dietatom si muza k sebe neuviazes...

regatka

Neviem čím to je, ale v mojom okolí je veľa mladých dvojíc, ktorí uvažovali podobne ako ty. Mali dlhoročné vzťahy, prácu, fajn život. Dieťa plánovali až neskôr, keď si ešte užijú. A čo sa stalo? Všetci sa rozišli. Baby zostali 30-ročné samé ďalší vzťah v nedohľadne a biologické hodiny neuveriteľne rýchli tikajú. Pre chalana je riešenie vždy, on si môže zakladať rodinu hoci aj v 40-ke, ale žena nie.Je mi tých holiek teraz ľúto a ver, že veľa z nich hovorí, že sa mali vziať po 1-2 roku chodenia, pretože podlhšom chodení vzťah zovšednie a nemajú nič spoločné, čo by ich spájalo.

klára7

Nie je pravidlo, že ženy, ktoré rodia mladé tak nemajú potom zmysel života. Ja som mala dcéru v 20, teraz je už dospelá a väčšinou mimo domu.S manželom vedieme úžasný život. Venujeme sa jeden druhému, stále sme niekde na výletoch, dovolenkách .... To s deťmi nebolo celkom možné. To, že sme ešte mladí je len plus. Mala som aj ja obdobie tak v 35-ke, mať ešte jedno dieťa, ale potom ma to prešlo. Teraz som aj rada, lebo by som mala na ďalších 20 rokov starosti (samozrejme aj radosti).Myslím, že na dieťa je vždy vhodný čas, ak to chcú obidvaja a vedia sa o toho človiečika postarať či už materiálne, ale hlane duševne.A nezáleží, či žena rodí v 20-ke, alebo v 40-ke. Zdravotné komplikácie sa môžu vyskytnúť vždy.

froschka

Ja mam 21, na SK dobrovolne nezamestnana, v rakusku opatrovatelka.Moj drahy je rakusak sme spolu 3 mesiac a som 4tyz tehotna co sme obaja chceli.O buducnost nemam strach pretoze nas zabezpeci co mi dava istotu mojho rozhodnutia mat s nim mimi.A predovsetkym nas lasocka

dorka

no zda sa ze som us kusok po termine na "prve" baby:((citim sa byt zrala no pomienky zatial niesu zrele:(osud to takto chce tak sa mu nepriecim a trpezlivo cakam co mi zivot prinesie:))))

nutty

Mam 25, ked som mala 19-20 velmi som tuzila mat babatko,a zavidela som rovesnickam, ktore to stihli skor ako ja, nemala som nato podmienky, priatel student, byvali sme u jeho rodicov (vsetci mi vsetko planovali, po case som odtial "zdrhla" to bol boj s veternymi mlynmi...) az neskor som zistila ze na babatko treba vyzriet, ze to nieje babika a zabavka, ze v noci place, ze tomu rastu zubky... teraz ma to po case chyta znovu ale este to stale nieje ono... aj ked podmienky uz su. Kamaratky su niektore na nervy, deti im uz idu do skoly, nic si neuzili, aspon z mojho pohladu, mozno nie z toho mamickovskeho, ale mna to dufam vsetko este len caka aj stym ze si nebudem nic vycitat, ze som si malo uzila a ze si budem babatko naplno vychutnavat...

martina24

ahoj 25-ťka.
ja mam tiez 25 rokov, a tiez som kedysi velmi chcela babatko, ale cim som starsia po tom akosi netuzim. ako, chcem mat babatko, ale nie este teraz.- aj ja zijem s priatelom a s jeho rodicmi, ale som povedala, ze budem chcem mat dieta az okolo 30-tky. ja si chcem este uzivat zivot. je to ine, ked pride babatko, su to starosti a tak. podla mna, ked sa na to necitis, tak to nerob. budes si to potom vycitat. rob to, co chces a citis ty, a nie iny. drzim palce. papa

sii

ahoj ja mam 24 a pol a dietatko este velmi dlho neplanujem, myslim ze na to by mali byt partneri pripraveni, hlavne psychicky, tuzim mat babatko ale snad az tak o 3-4 rocky. Ja som tiez studovala a momentalne uz rok som v praxi. Chcela by som nadobudnut naprv prax, vybudovat si nejaku tu karieru aspon zaklady polozit a potom rozmyslat o babatku. Chcem si trosku uzit aj zivota a nie sa zase hrnut do niecoho. Vsetko ma cas. A kym sa na to necitim zrela ja tak ziadne dieta nebude aj ked moj priatel by ho chcel hned aj zajtra. Ja by som ti radila pockat az kym sa ty na to nebudes citit a vykasli sa na svokru je to predca tvoj zivot. Maj sa prajem vela stastia

lori

Ahoj mam 29 ,1.5 rocneho syna je to naozaj super,je to uzasne obdobie zeny,ale je aj nesmierne tazke,preto ti radim aby si dostudovala,zamestnala sa a poto mala dieta.Nic ti neutecie tie usmevy,prve kroky to,pusinky to si vychutnas aj neskor.Ja popri aj studujem je to nesmierne narocne nielen, ze oberam nas oberam o spolocny cas ale sama poznas stres v skuskovom obdobi a to vsetko by tvoje dieta citilo.