odidenie od gynekologa

jancecka

Ja som menila gynekologičky, starej som o tom vôbec nepovedala. Šla som hneď k novej a ona to vybavila prostredníctvom žiadosti zaslanej cez poštu. A poštou jej prišla aj moja zdravotná karta. Neplatila som nič.

jaLENja

Ja som menila lekára dva krát, každý raz bol iný postup...
Ten najnovší mi dal lístok, s ktorým som išla k svojej bývalej, tá lístok vzala a povedala, že si rozmyslí, ako to urobí. Nový doktor nakoniec povedal, že jej údaje nepotrebuje a všetky vyšetrenia si spravil nanovo, ale možno dosť pomohlo, že som mala niektoré lekárske správy odkopírované ( aspoň tie pooperačné a z oddelenia, keď som tam ležala). Potrebovala som to do žiadosti na kúpele, tak som si kópiu spravila aj pre seba. Je to predsa o mne, takže si myslím, že na tie údaje mám právo. Karta je však podľa zákona vlastníctvom lekára, takže kartu ako takú nech si nechá, ale údaje nech v nejakom výpise zašle novému lekárovi.

katkazv

Tvoj nový lekár si kartu od tvojho predošlého gynekológa vypýta sám. Platiť by si nemala nič, ale v dnešnom svete človek nikdy nevie.

Sarinkaaa

ja ked som si isla pre kartu sestricka mi ju nechcela dat, az na druhy krat aj to som musela cakat hodinu a pol.. mi povedala ze vypis poslu do tyzdna mojmu novemu doktorovi..a este si vypytala aj 7 eur ze za odhlasenie a bez potvrdenky

macka26

aj ja viem tak, ze karta sa pacientovi neda... novy doktor ma pravo si zdravotnu dokumentaciu vyziadat.. popripade ti zalozi kartu novu....

ahoj123

ahoj,ja som brala od gynekologicky celú kartu,normálne mi ju vydala...bolo to pred troma rokmi....teraz chodim k jednému súkromníkovi a ten od kamošky pýtal normálne 19 eur,ked brala od neho kartu...hm...platiť sa nemá nič...aj ja som počula že kartu pacientovi nemá lekár vydať,ale že ju má poslať tomu lekárovi....tak sa opýtaj svojho...

levicaaaa

kafik, mne pred dva a pol rokom gynekolog vydal celú kartu bezproblémov...

will51, no to sa skús spýtať toho aktuálneho gynekologa že ako to je...

kafe

Gynekolog si kartu necháva a robí z nej len výpis. Tak to fungovalo asi pred 10r, možno teraz je to inak. Oznám svojmu g., že chceš odísť, povedz ku komu ideš a on mu výpis buď pošle, alebo sa s ním dohodni, kedy môžeš po výpis prísť.

levicaaaa

nie, za to sa neplatí... :)) ty si môžeš slobodne zvoliť lekára... ale podľa nového ti tvoj gynekolog nemusí vydať kartu do rúk, ale pošle ju poštou novému gynekologovi... ale to záleží od konkrétneho lekára