glykemia 6.02 pri beznych testoch a pomarance a grepy-obsahuju cukor?

Príspevok v téme: glykemia 6.02 pri beznych testoch a pomarance a grepy-obsahuju cukor?
Lucio78

pri normalnych krvnych testoch vo februari som mal mierne zvysenu glykemiu v krvi 5,92,teras som mal 6,02.(hranica v labaku je cca 5.85. Su uz tieto hodnoty na zvysenu pozornost, nemal ma doktor poslat na podrobnejsi test, Dal mi iba sladku diétu,menej sladkeho,a o 3 mesiace opetovne rutinne krvne testy. a este sa chcem spytat- mam velmi rad tropicke ovocie- pomarance a grepy--- obsahuju toto ovocie tiez neziaduci cukor,ktory mi moze zvysovat hodnoty glakemie?

ringlod

jo,kym zelenina sa do SJ nezapocitava vobec,tak ovocie obsahuje dost fruktozy na to aby cloveku co si picha inzulin to zvysilo cukor,preto si musi na ovocie pripichovat alebo ho zapocitavat do celkoveho mnozstva SJ na den.Kazdemu to vsak dvyhne glykemiu rozne vysoko,zalezi co roby,ako sa hybe co z cim kedy papa atd,napr na dva banany potrebuje niekto az tri jednotky inzulinu a niekto iba dva.Moj nazor je vsak,ze kedze ide o prirodny cukor tak nemoze byt pre telo taka pohroma ako rafinovany
Co su tie SJ je vysvetlene napr tu:cukrovka.zdravie.sk