Trápenie s jedlom

Príspevok v téme: Trápenie s jedlom
tinka86

ahojte,
chcela by som vás poprosiť o radu. Už dlhšiu dobu trpim prejedaním. Môj problém je, že sa snažím stravovať zdravo, ale akonahále si dám niečo iné ako mám naplanánované alebo niečo take, čo je "nezdravé" zrazu ma prepadne pocit, že už som aj tak pokazila a potom jem všetko čo by som za iných okolností nedalo do úst v takých množstvách, že inak by som to mala na týždeň.Všetci v mojom okolí si myslia, že ako zdravo sa stravujem a je to moje tajomstvo. Mam z toho strašne depresie a už strašne dlho sa snažím z toho dostať, ale nedarí sa mi. Dajte mi niekto nejakú radu, kto mal podobný problém. Snažím mať môj jedálníček naplánovaný v pravidelných intervaloch, zdravý, ale potom príde taký zlom, že však len trošku, a už to ide. Pomôžte mi, ja už vážne nevládzem.

sju-zn

Lilly 2
tak to mi je luto, uprimne, ze cely den si sa pekne drzala a potom bum, to ja velmi dobre poznam.:( aj dnes to bolo tak..cerstve biele pecivo 3 ks, 2 krajce chleba, 3 ks torty:( no fuj. aj 12000kJ to malo:(((
Ale zistila som, ze ked sa rano poriadne najem, proste hocico, na co mam chut, sunka, syr, maslo, kolac, tak potom poobede nie som hladna. Rano sa treba napapat poriadne a cez den to uz vybehame. a nie sa vecer potom ladovat..len niekedy to proste nevyjde:(
Lilly2
a ty sa mas, priatel ti moze aspon pomoct, mozete mat spolu nejaky program a nebudes mysliet na jedlo:)

Karina

Jasne a este vcera som uskutocnila neuveritelny objav - pre mna osobne teda urcite. Stale som mala v hlave taku tuzbu schudnut na vahu spred 2 - 3 rokov, resp. sa k nej priblizit... :) Ale az vcera mi KONECNE docvaklo, ze jednoducho take boky ako v 17 uz mat nikdy nebudem, kedze sa mi zvacsila fyzicky kostra... Taketo veci si treba postupne asi zacat uvedomovat a pojde to jednoduchsie.. Prijat samu seba taku, ake sme a hotovo.

Karina

Gasfasdf - bez komentara, radsej byt mierne otapkana ako fajcit cigarety, to skutocne len inteligent nieco taketo vypusti...

Lilly - sakra :) to luskanie tym prispevkom zabralo nejaku minutku... Ako si zvladla oslavu?

Ja som vcerajsok mala taky kadejaky, rano podobne vlocky, na obed som si piekla domaci chlieb a zjedla som jeden platok s hromadou zeleniny a tofu a vecer sme si s priatelom spravili tatarak :) ono by to ani tak nevadilo ta porcia s dvoma platkami chleba, predsalen to je ciste surove maso, ziadne vyprazanie ale potom som to dotlacila este chlebom s medom, kakaom a piskotami... ja tomu popravde uz prestavam rozumiet, predsalen asi musim vydrzat kym sa mi trosku ten metabolizmus ustali, kedze som zacala ranajkovat po takmer roku iba tuto stredu... musime to zvladnut slecny! :)

gasfasdf

treba začať fajčiť moji milí. potom nebudete mať chuť na jedlo.... už nad tym aj ja normalne rozmyšlam kua

Lilly2

Som z Bojníc. Do fitka chodím do PD do galaxie (priemstav). Musím povedať, že dnes to bolo u mňa dobré. Raňajky ovsené vločky (tie mám zarobené s orechmi, hrozienkami a mandľami) s nízkotučným mliekom. Mám to odmerané, 5 lyžíc zarobených vločiek s polovicou šálky mlieka. Pak kávu s nízkotučným mliekom a zelený čaj s medom a citrónom (dve lyžičky medu (ale tá lyžička je taká malá, ako by dve boli len jedna)a polovičku citróna). To som mala o siedmej ráno. Pak v práci o dvanástej (skôr sa nedá) som mala 5 lyžíc rizota (s hráškom a mrkvičkou). K obedu mám vždy zeleninovú prílohu a to dnes bola polovička rajčiny, papriky a 6 plátkov uhorky. O štvrtej som si dala olovrant. To bolo menšie jablko a menší pomaranč. S priateľom sme mali v pláne ísť do fitka, no ešte doteraz leží oblečený na posteli, čo bol taký ustatý. Keď sme prišli domkov (o šiestej), tak som si dala ešte kávu s mliekom a opäť zelený čaj s medom a citrónom. Konkrétne teekane s opunciou, je fantastický. No a o siedmej som si dala praženicu s troch vajíčok, štvrtku tofu syra, polovičku papriky a štvrťku cibuľky (milujem cibuľu - nech). Vypila som zo dva litre vody. Dnes je to v pohode, no uvidím ako to zvládnem zajtra. Stále si opakujem tri veci. Vôľa, Viera a Vytrvalosť. Musím veľmi chcieť, musím v to veriť a musím vytrvať. No stále sa bojím. Musím silno chcieť. Niekedy mám pocit, že asi silno nechcem. Nemôžem sa dostať do pokušenie, bo sa bojím, že znovu zlyhám.

sju-zn:
Čo som včera pojedla?? Do olovrantu to bolo všetko fajn, no pak prišiel pre mňa priateľ do práce a bol hladný, tak sme išli do tesca a tam som si kúpila tvarohové buchty (milujem ich). Bolo ich tam 9. Všetky som zjedla sama. Predtým som ešte zjedla dva korn rožky, čo som kupovala domkov pečivo. Dala som si možno polku s priateľového cesnakového rožku. No bol veľmi hladný, tak si išiel kúpiť kuriatko a ja som si dala malý kúsok (fakt možno troj centimetrový kúsok s hryzom uhorky a chlebíka). Už dávno som bola plná, no pak sme išli znovu do tesca a ja som si kúpila jahodový croissant a ten menší balík mandlí. Všetko som to zjedla a pak sme prišli domov. Priateľ išiel niečo vybavovať a aj som ostala doma a zjedla som ďalšie dva chleby s maslom a medom!!!!
No som normálna???!!! Dúfam, že som napísala všetko, no je možné, že som na niečo zabudla pri toľkom množstve!!! Som úprimná a na rovinu poviem, že som sa Opäť prežrala!!! Včerajšom ale doobeda vyzeral báječne. Baby zajtra ideme k dedovi na oslavu, ako to zvládnem!!!??? už teraz mám strach!!! Keď som mala problémy skoro s anorexiou, tak som mala pevnú vôľu, kde ju mám teraz? CHCEM TO DOKÁZAŤ!!! VERÍM TOMU!!!

Lilly2

Som z Bojníc. Do fitka chodím do PD do galaxie (priemstav). Musím povedať, že dnes to bolo u mňa dobré. Raňajky ovsené vločky (tie mám zarobené s orechmi, hrozienkami a mandľami) s nízkotučným mliekom. Mám to odmerané, 5 lyžíc zarobených vločiek s polovicou šálky mlieka. Pak kávu s nízkotučným mliekom a zelený čaj s medom a citrónom (dve lyžičky medu (ale tá lyžička je taká malá, ako by dve boli len jedna)a polovičku citróna). To som mala o siedmej ráno. Pak v práci o dvanástej (skôr sa nedá) som mala 5 lyžíc rizota (s hráškom a mrkvičkou). K obedu mám vždy zeleninovú prílohu a to dnes bola polovička rajčiny, papriky a 6 plátkov uhorky. O štvrtej som si dala olovrant. To bolo menšie jablko a menší pomaranč. S priateľom sme mali v pláne ísť do fitka, no ešte doteraz leží oblečený na posteli, čo bol taký ustatý. Keď sme prišli domkov (o šiestej), tak som si dala ešte kávu s mliekom a opäť zelený čaj s medom a citrónom. Konkrétne teekane s opunciou, je fantastický. No a o siedmej som si dala praženicu s troch vajíčok, štvrtku tofu syra, polovičku papriky a štvrťku cibuľky (milujem cibuľu - nech). Vypila som zo dva litre vody. Dnes je to v pohode, no uvidím ako to zvládnem zajtra. Stále si opakujem tri veci. Vôľa, Viera a Vytrvalosť. Musím veľmi chcieť, musím v to veriť a musím vytrvať. No stále sa bojím. Musím silno chcieť. Niekedy mám pocit, že asi silno nechcem. Nemôžem sa dostať do pokušenie, bo sa bojím, že znovu zlyhám.

sju-zn:
Čo som včera pojedla?? Do olovrantu to bolo všetko fajn, no pak prišiel pre mňa priateľ do práce a bol hladný, tak sme išli do tesca a tam som si kúpila tvarohové buchty (milujem ich). Bolo ich tam 9. Všetky som zjedla sama. Predtým som ešte zjedla dva korn rožky, čo som kupovala domkov pečivo. Dala som si možno polku s priateľového cesnakového rožku. No bol veľmi hladný, tak si išiel kúpiť kuriatko a ja som si dala malý kúsok (fakt možno troj centimetrový kúsok s hryzom uhorky a chlebíka). Už dávno som bola plná, no pak sme išli znovu do tesca a ja som si kúpila jahodový croissant a ten menší balík mandlí. Všetko som to zjedla a pak sme prišli domov. Priateľ išiel niečo vybavovať a aj som ostala doma a zjedla som ďalšie dva chleby s maslom a medom!!!!
No som normálna???!!! Dúfam, že som napísala všetko, no je možné, že som na niečo zabudla pri toľkom množstve!!! Som úprimná a na rovinu poviem, že som sa Opäť prežrala!!! Včerajšom ale doobeda vyzeral báječne. Baby zajtra ideme k dedovi na oslavu, ako to zvládnem!!!??? už teraz mám strach!!! Keď som mala problémy skoro s anorexiou, tak som mala pevnú vôľu, kde ju mám teraz? CHCEM TO DOKÁZAŤ!!! VERÍM TOMU!!!

Karina

Sonis - ved prave, predsalen po tom niekolkohodinovom hladovani pocas spanku to telo potrebuje niecim nastartovat... Ja som to jednoducho ignorovala. Ono spociatku sa to dalo, take prve dva mesiace ale potom som si to telo skutocne vyhladovala a uz to slo..:) Nepribrala som nejako vela, take kilo-dve, ale necitila som sa dobre... Tie ranajky skutocne vela spravia..:)

tinka86

lilly2, presne aj ja ohladom stravania a cvicenia viem toho vela, všetky zaujimave clanky z caspoisov dokonca vystrihujem a lepim. Snazim sa dodrziavat, ale potom pride chvilonku, taky zlom, a toho sa vzdy bojim. Aj ked viem, ked to uz prichadza, te pocity, nedokazem to velakrat ovladnut. Ked sa aj vecer prejem, kolkokrat to pokracuje na druhy den a to cely. Potom mavam niekedy take dva dni, ze len jem a jem a potom zdni, ked sa snazim obmedzovat. Dnes som mala take vydatnejsie ranajky,co som nemala naplnovane, ale chystam sa do posilky, tak dufam, ze to nutkanie uz poobede nebude pokracovat. Ja aj ked velmi chcem z toho sa dostat, ved sa snazim, nejde to....Viem ,ze to chce cas, ale toto uz trva strasne dlho a mnohokrat sa sama za seba hanbim