Rodil niekto s epiduralkou?

zuzula12

Jancecka, ja ma termin 28.9., to asi naozaj budeme tlacit spolu ...:-) ... a som z Popradu ... este neviem, kde budem rodit, prve dva porody som mala v USA, mam teraz trosku problem doverovat slovenskemu zdravotnictvu ... a hlavne nemocnica u nas nema dobre meno, tak uvidime ... ak teda vie niektora o super porodnikovi ti u nas na vychode, ozvite sa ...

vcieka maja

chcem sa s vami podelit o moju skusenost s epiduralkou. ako urcite vsetky, velmi som sa bala porodu. rodila som vo ZV, chcela som epidural. analgeziu... vysla ma 100 eur, ale dali mi ju neskoro a skor to skomplikovalo porod, pretoze som necitila kontrakcie, hovorili mi kedy mam tlacit, este som aj skoro zamdlela... druhy porod som si ju nedala, vedela som kedy mam tlacit a vypudila som ho rychlejsie...

PE,PE

jasne povedali mi čo tam bolo a už by to malo byt ok všetko tak som zvedava a možno aj ja budem za chvilu tehulka :D musim offf pa niekedy kecneme ešte

PE,PE

ano presne to je ten Abutajma sa vola ten arab.je ozaj skvely každy si ho chvali.mne čil robil laparoskopiu piatok ozaj ho odporučam

jancecka

konečne niekto, kto mi povedal názor na Partizánske :D ja tam idem hlavne preto, že v Topoľčanoch bol jeden vynikajúci doktor, nejaký Arab, neviem jeho meno. Mladý, príjemný, sympatický, ľudský. Avšak vraj prestúpil do Partizánskeho a tam robí primára na gynekológii. Moja gynekologička má na neho aj číslo, a vraj ku koncu tehotenstva sa mu pôjdem ukázať a povedať, že nech ma tam čakajú :-))

PE,PE

jancecka utekaj do PE rodit tam je teraz Abutajma doktor aj jeden fakt dobry z TO tam prestupil.ja som tam bola na laparoskopii v piatok a neviem si ich vynachvalit.odporučam su ozaj ohladuplny a šikovny

jancecka

pardon, zavčasu som odoslala :D

pre zuzulu12
ja mám termín 1.októbra :D takže asi naozaj budeme rodiť rovnako :D ak smiem vedieť odkiaľ si? ja som od Topoľčian, ale rada by som rodila v Partizánskom

kafe

Obidve deti s EPI. Prvý pôrod začal bolesťami ráno, po epidurálke o 17:00 sa mi uľavilo a pôrod bol malina. Pri druhej som mala bolesti v noci, nad ránom mi dali epi, pospala som si a druhá dávka mi asi ešte nezačala účinkovať, lebo bolesť riadna, ale deculo už skoro vonku :) tak tá bolesť aspoň netrvala dlho.

Zas ja, strach má veľké oči. Uvoľni sa, ukľudni, prežiješ to. Cisársky rez je operácia, umelý zásah do organizmu, po ktorom sa zotavuješ aj týždeň. Pôrod je prirodzený sposob, ako deculo priviesť na svet, neboj sa toho tak strašne. Pripravuj sa, cvič, čítaj, informuj.. zvládneš to, neboj sa :)