Rodil niekto s epiduralkou?

Adiemus

datelinka a bez epiduralky je aky porod? umely? toto uz nieje prirodzeny? epiduralka je nato, aby si necitila tu bolest, dnes uz nezijeme v dobe kamennej, chcela by som vidiet tie ksichty ked ma kontrakciu ako sa tvary a ja som si spokojne lezala.

datelinka

zasja, pri epi sú určité riziká, treba zvážiť, či ich chceš podstúpiť. rodiť je taká prirodzená činnosť po stáročia, len ľudia veľmi spohodlneli, berú tehotenstvo ako chorobu a vyhýbajú sa fyzickej aktivite. a to dosť ovplyvňuje priebeh pôrodu. ak máš dobrú kondičku, roď prirodzene, bez epidurálky.
ja som rodila bez a mám veľmi pekné spomienky na pôrod, zotavovanie bolo veľmi rýchle, bola som fit veľmi skoro po pôrode.
samozrejme, nie každý má také šťastie :-)
držím ti prsty.

lucia0811

zasja zabudla som k tomu povedat,ze bolesti mi zacali o 21 30,o 10som bola v nemocnici,eric sa uz pytal na svet ale nebola som otvorena,dali mi nieco aby som sa otvorila ale vydrzala som to len do 2 bez epideralky,potom som ji nastasie dala pichnut :)-nebanujem

lucia0811

ja som rodila 31.10 2008 epideralkou,mala som telo strpnute a nevedela som ako mam dychat necitila som nijake bolesti,ale nastastie,ze som si ju dala pichnut,lebo eric raz dychal,raz nie,takze som mala cisarsky vnimala som ho cely cisarsky,trvalo to len 10minut,keby epideral nemam bolo by to pre mna zle dopadlo,lebo infuziu som koli mojej chorobe nemohla mat,mam manicku depresiu s bipolariou,ma to s mozgovymi hormonami nieco spolocne,kamoska a svagrina rodili infuzkou normalny porod a hovorili,ze to bolo super,ale na mna mozno ten epideral preto tak zabral koli mojim liekom v tehotenstve,prajem vsetko dobre

Zasja

pre kafik
Dakujem za radu posluchnem ta , snazim sa uvolnit a nemysliet na to uz teraz ... chapem uplne ze prirodzenou cestou to je lepsie a tak to ma byt , ale mam zdr,tazkosti ale psych.cize neviem ako to bude so mnou mozno ze pojdem nakoniec rodit klasicky zalezi od mojho lekara co poradi a tak ...

zuzula12

Jancecka, ja ma termin 28.9., to asi naozaj budeme tlacit spolu ...:-) ... a som z Popradu ... este neviem, kde budem rodit, prve dva porody som mala v USA, mam teraz trosku problem doverovat slovenskemu zdravotnictvu ... a hlavne nemocnica u nas nema dobre meno, tak uvidime ... ak teda vie niektora o super porodnikovi ti u nas na vychode, ozvite sa ...