Náhla ospalost po jedle

mimwi

Čo ja viem, podľa mňa je to normálne lebo sa ti krv presunie z hlavy do žalúdka aby ti strávilo a vtedy sa ti môže driemať aj sa ťažšie sústrediť môžeš

swistica

Myslim, ze cukrovku zisti obvodny dost lahko pri preventivnej prehliadke. Takze to by nebolo na skodu si dat urobit test. Ospalost po jedle moze byt aj prejavom intolerancie. Tak popripade si vyziadaj i tento test.

ahjajjaj

náhla ospalosť nastáva väčšinou po výdatnejšom jedle, alebo jedle bohatom na sacharidy.
Ak nie sú iné príznaky, napr. smäd, časté močenie a pod., netreba sa obávať, že by to malo byť z cukrovky.

lampo157

Dobry den. Priatelka sa obava ze to moze byt nasledkom cukrovky,je to mozne alebo je to prirodzene?U mna sa to stava dost casto,hlavne ked som doma v gauci po jedle.Ked som vonku tak ani nie.Dakujem za odpoved vopred.

DX

Od roku 2003 je známe, že neuróny, ktoré ich produkujú a nachádzajú sa v hypotalamovej časti mozgu, sú ovplyvňované hladinou glukózy, ale rozsah tohto vplyvu a jeho dosah na únavu nebol známy. V júni minulého roka zistili vedci z Univerzity v Manchestri, že aj malé zvýšenie hladiny glukózy značne znižuje aktivitu neurónov riadených orexínmi a spôsobuje ospalosť. Veľký vplyv hladiny glukózy na bdelosť je prekvapením, objav však dáva zmysel. Je totiž pre živočíchy rozumné obmedziť aktivitu po prijatí potravy, aby si dokázali udržať energiu čo najdlhšie.
Podľa vedcov k ospalosti najviac prispieva potrava bohatá na karbohydráty a tuky, jedlá bohaté na proteíny nemajú až taký vplyv. Takže ak sa chcete udržať v bdelom stave počas celého pracovného dňa, dajte si na obed napríklad mäso

keksa

bezny priznak ked sa clovek vela naje, telo spotrebuje energiu na spracovanie stravy a nastane unava, jest lahsie jedla rozdelene na cca 5 porcii denne

vevericka

nejest tazke jedla a nejest vela a radsej menej a castejsie..ak sa clovek zrazu vela naje, krv sa nahromadi viac v brusnej dutine, aby mohla vziat ziviny dodane z creva a clovek je ospaly