Strasne sucha plet + akne

Príspevok v téme: Strasne sucha plet + akne
suchnicka

ahojte, v poslednom case, asi tak mesiac do zadu mam strasne suchu plet- viem aj z coho, zo vsetkych tych kremov na akne...nemam ho az tak strasne, ale proste je, na cele, na brade aj na licach sem tam, rozsirene pory, pouzivala som LRP effaclar K, ktory mi ale pokozku strasne vysusil, a teraz mam po tvary supinky, ktore ale vidno len ked si dam make-up - no proste katastrofa....neviem uz co mam robit, davala som si mandlovy krem od AB ten je fajne mastny aj hydratacny ale nic...plet sa mi sice nezhorsila, ale ani nezlepsila...taktiez som uz rozmyslala nad peelingom, nech tie supinky idu rpec, no ale ja to radsej enriskujem, nechs a mi akne nerozssiri este viac... potrebovala by som nejaky krem, som ochotna investovat- boderma, vichy, LRP, ale taky fajny hydratacny, ale nech zas sa mi velmi plet nepremasti, a nech sa mi tie vyrazky nezhorsie... dufam ze nie som narocna:) nepoznate nieco take??

brazilcanka

presne ako pise nfgnfgtjtf - najviac spravi to co mame v nasom organizme, usadene necistoty atd.
ja som mala ten isty problem - sucha plet, total supinky ale aj akne.
zacala som pit zihlavovy caj, lapacho a 2x za den si davam psyllium a uz je vidiet rozdiel. a veeela tekutin pit. urcite nepouzivat gely ani kremy na mastnu plet a proti akne. to sa este zhorsi a znicis si vonkajsiu vrstvu pokozky.
aa kozmetika je velmi dobra a ucinna a ochotne poradia. hlavne nie je draha ako kozmetika z lekarne, ktora mne osobne ani nepomohla a mala som toho uz fakt vela.

TinaM

Podstatne je, co ty povazujes za problematicku plet. Ak su to rozsirene pory a sem tam nejaky ten "cerveny semafor" v T-zone, tak na to je zbytocne pouzivat kozmetiku na problematicku plet. Dolezite je cistit cistit a cistit takuto plet pravidelne rano aj vecer, raz denne doplnat tonikom, ktore zuzuje pory. Effaclar K je na problematicku pokozku-velmi aknoznu, hnisavu, ktora potrebuje vysusit. Zmen krem a menej si ju vysusaj pripravkami na problematicku plet. Vela pi vodu a pravidelne si cisti plet.

nfgnfgtjtf

riesite a radíte kremy a ostatne kraviny ale myslíte to dobre ale najhlavnejsi problem je v nasom organizme a treba mat spravnu zivotospravu a rovnovahu v nasom tele a tak potom prestaneme mat suchu plet atd.urcite neodcudzujem hydratacne kremy a rozne pripravky ale netreba riesit dosledok(sucha plet)ale pricinu a pricina je v nasom tele a mame nedostatok nedostatok nejakeho vitaminu alebo narusenu funkciu nejakeho organu v tele takze nejprv treba riesit vnutro a plet sa sama aj bez priposratych kremikov napravi ale samozrejme ze nie hned ako zazracnym sibnutim carovneho prutika

Ch

Suhlasím s jingles. Vyskúšaj ten cetaphil. Ty keďže máš akné potrebuješ hydratačný krém, ktorý neupcháva póry a je nekomedóny. Žiadnu obyčajnú Niveu, ani mandľový AB si nedávaj. Vyskúšaj ten Cetaphil. Predáva sa v lekárni a stojí okolo 6eur.

janko11

Na suchú pleť je vhodný Antiseptický krém Boroplus. Je to indická bylinná ajurvédska kozmetika na problémy spojené so suchou pokožkou. Je vhodný na mierne popáleniny (aj po nadmernom opaľovaní), škrabance, rezné rany, zápary, plienkové vyrážky, svrbenie, na popukané pery, popraskané päty, drsné lakte. Kúpiť sa dá na www.promt.sk

emily24

zuzanella: hlavne si nepeelinguj tvar kazdy den, lebo si ju totalne znicis. Peeling je odporucany kazde 2-3 tyzdne. Ten LRP Effaclar je fakt agresivny, lepsia je kozmetika Bioderma Sebium alebo Murad. Cetaphil alebo iny lahky hydratacny kremik k tomu.

zuzanella

Ahojte, nedávno sa mi v okolí nosa a na lícach veľmi vysušila pleť. Vyzerá to ako keď máte nádchu a neustálim smrkaním si pokožku dráždite a tá sa začne šúpať. Každý druhý deň si to peelingujem a vždy dôkladne nakrémujem krémom na suchú pleť. Ale nič nepomáha. Môže to byť alergiou na jedlo alebo aj zlým makeupom? Prosím poraďte mi.

jingles

cétaphil hydratačný krém za 5eur je to na citlivu plet ja som to používala ked som mala podráždenú pleť tiež od takých vecí na akné a druhé krémy ma štípali a toto bolo v pohode

achtak

skus si kupit physiogel, na skusku sa da kupit i male 10ml balenie za 2e...kamaratke to velmi pomohlo,hydratovalo krasne plet. ma akne a znicenu plet vsetkymi tymi kozmetickymi zazrakmi, uuuplne presusenu, supal sa jej nos i brada a ten creme jej pomohol, na odporucenie koznej ;).
www.regimed.sk
inak aa kozmetika je fajn