Bolesti chrbta

Príspevok v téme: Bolesti chrbta
Fischerka

Ahojte, pred nedávnom som si kúpila nový matrac, keďže ten starý som už mala veľmi vyležaný a ležala som na ňom akoby v takje kolíske. Teraz ako spávam na novom matraci, tak som začal cítiť kríže. Nie je to nejaká bolesť, len taký pocit napätia. Myslíte, že by to mohlo byť z toho, ako si chrbtica zvyká ôežať na tvrdom rovnom matraci alebo treba hľadať príčnu inde?

aduska181

popravde necitim ziadnu zmenu k lepsiemu. ked taak na chvilu a pootm zas.najhorsie je to vecer ked mam ist spat a mama bolesti. to sa jednoducho neda

Help

to mas vazne blbe.:(
a tie lieky ti aspon trochu pomahaju?
Beries ich pravidelne?
Su na uvolnenie svalstva v podstate.

andula3

Mám 50 rokov a liečim sa dlhé roky na chrbticu, raz ma bolí viac inokedy menej. Mám hernie, potruziu a všetko možné, dôležité je však udržiavanie - to znamená pravidelne cvičiť, posilňovať chrbtové svaly, rehabilitácia, masáže, akupunktúra, reebok a je ešte niekoľko vecí, bakovanie, cezkožná elektrická nervová stimulácia a nie hneď uvažovať nad operáciou. Keď budete neustále len tlmiť bolesti analgetikami neprinesie nič pozitívne, treba proti bolestiam bojovať

aduska181

nie na rehabilitacie nechodim..pretoze som to nejaky cas skusala ale nedalo sa taak mi doktorka odporucila ze mam prestat. a niektore procedury mi ani nerobia dobre ze ja sa pootm ani hýbat nemozem jak zablokovanu chrbticu keby mam

Help

Adka.....mas rok na liecbu a to je more casu aby sa to dalo do pohady:)
Verim,ze to bude ovela skor:)
Mas teraz aj rehabko?
Chodis na nejake procedury??

aduska181

veed heej. ale aj taak sa toho bojim
ale ja som myslela ze ako sa volas v skutocnosti nie pod nickom. ja som Andrea

Help

Help:)
a ty si aduska 181 :)

ale no vies....obmedzuje ma to tak ci tak a ak ma pokazia....miechu mi nebudu operovat,tak by som to mal rozchodit:)
Budem mysliet pozitivne ako stale a brat nadalej zivot s usmevom:)