Pityriasis versicolor?

Príspevok v téme: Pityriasis versicolor?
emi 111

DOBRY DEN, prednedávnom sa mi zacali tvorit biele škvrny na pokozke tela hlavne nohy a ruky su to take male biele skvrny som dost opalena lebo som chodila pravidelne do solariatak to vidiet viac. bola som u koznej ta si nevedela radit vlastne mi povedala ze je to mozno alergia. dostala som dajake lieky na alergiu. ale ako som patrala po nete som zistila ze to moze byt ochorenie nazvom Pityriasis versicolor. vie niekto viac o tejto chorobe? da sa to nejako vyliecit? pomozte mi prosim som zufala uz som vyskusala vsetko mozne. dakujem

RNG

Kortikoidy potlacaju zapaly, antibiotika potlacaju bakterielne infekcie, ale ani jedno nie je na potlacanie hubovych infekvii=mykoz.

Stres samozrejme ovplyvnuje zdravie oslabenim obranyschopnosti tela . Preto ho treba co najskor odstranit, pozri cez Google.sk uvedenim rng, stres.
A plesne na kozi su obvykle spojene s nedostatkom probiotik v crevach, lebo tie vyrabaju hromady protilatok,l tj aj proti plesniam a kvasnycm infekciam. Odporucam kazdemu si nasadit z casu na cas kvalitne probiotika a kazdodenne ich podporovat a krmit doplnkami mikrovlaknin.
Mikrovlakniny zaroven cistia a detoxifikuju telo, co je pri plesnovych infekciach a candide velmi uzitocne.

zdravynemocny

zdravim, mam pityriasis rubra pilaris uz par rokov, paradoxne mam vacsie problemy v zime ako v lete, pred 4 mesiacmi som zmenil stravovacie navyky. prestal som jest maso, kaloricke jedla, vylucil som alkohol a sladene napoje, jem dostatok zeleniny a ovocia, podarilo sa mi schudnut cca 20 kilogramov, klesla mi hladina cukru, cholesterolu a krvny tlak. pred mesiacom som zacal pracovat na 3 zmeny, je tam vnutene pracovne tempo, dost sa mi zhorsili kozne prejavy. chcel by som sa spytat moze to suvisiet so stresom alebo so stravovanim a aka strava je vhodna pri mojej diagnoze. a este posledna otazka, moja dermatologicka mi stale predpisuje kortikoidy je to v poriadku? dakujem

companerita

Emi 111 dnes som s tym bola po roku u koznej predpisala mi. Sporanox antibibiotika na jeden tyzden urcite povedz koznej nech ti to lieci antibiotikami ale pocedala mi ze este dlho potom mi tie biele skvrny ostanu kym sa koza zregeneruje

Zannna

ja som to mala kedysi davno na ramenach a pomohol mi sampon Nizoral proti lupinam - dostat ho v lekarni. Umyvat kazdy den a zmizne to tak do tyzdna...

RNG

Je hromkada koznych plesni, sposobovane roznymi druhmi melasezie, hubovych nakaz.
en.wikipedia.org
Antimykotiocke ucinky maju aj doplnky ako citricidal a oreganovy olej, staci ich pridat 1 az 5%(podla hrubky koze) do kremov ci olejov a natierat pravidelne postihnute miesta.

RedleJakob

Pityriasis versicolor je známe aj ako Tinea versicolor je hubové, plesňové ochorenie vyskytujúce sa najčastejšie na zarastených a ochlpených miestach (pod pazuchovu, na rukách, brade, hlave vo vlasoch) chrbte, bruchu a krku. V určitých prípadoch sa môže obajviť aj na mieste zvanom pubis (časť brucha nad prirodzením, kde sa objavuje ochlpenie).

Toto ochorenie má v tele každý človek, ale u jedincov, ktorí majú menšie problémy s kožou (majú viac akné, viac sa potia alebo majú mastnejšiu pokožku, alebo majú problém aj s ekzémom) je toto ochorenie označené ako "must have" tzn že je veľká pravdepodobnosť že sa im takéto flaky objavia.

Flaky su poväčšine mierne zafarbené do hneda alebo farbe podobnej medi, väčšinou rôznych veľnosti, fľakk často nevystupuje (neopuchuje) ale v ojedinelých prípadoch môže aj vystupovať. Vytvára spolu s ostatnýmmi flakmi tzv "mapy"

Toto ochorenie je podľa rôznych informácií z rôznych stránok na internete "non communicable" tzn NEPRENOSNÉ (pre viac informácií odporúčam znalcom anglickéh jazyka pobrázdid po internete:

en.wikipedia.org

www.medhelp.org

.. takže nie prenostné dotykom (toto nieje svrab.. nemýlte sa) ako tu bolo niekoľko krát povedané

S takýmto problémom sa snažte čo najskôr ísť k doktorovi (nieje to smrteľné ani nebezpečneé) ale čím skôr tým lepšie. Pleseň nieje tak glbokov koži a nebudete po krátkom čase (1-2 týždne od prových príznakov) mať veľké flaky. Takže pravdislo čím skôr tým lepšie platí aj u tejto choroby.
Choďte jednoducho s tým k dermatológovi, oni sa s tým stretávajú denne, a väčšinou sa k tejto diagnóze dopracujú s tým, že vám na flak nasvetia ultrafialové svetlo, a keď sa flak zlatožlto odráža, jedná sa o pleseň.
Pravdepodobne vám pofvedia že si máte dané miesto často sušiť, dávať zásyp, pravidelne umývať antimikotickými gegelmi ako ((((MIcetal gel))) ciže také niečo ako šampón.. bezpečné a učinné. Lieky vám naordinujú na základy veľkosti ochorenia ale často sa dáva sprej Candibene.

Dúfam že som pomohol.

sima 111

ahojte, takze zajtra si dávam posledny kus ztoho intrakonazolu a natieram si flaky myfungalom. bohuzial tíe flaky mám aj stále raz je to horsie raz lepsie teraz uz ich mám male a a vela. hmmm nechapem ? :-(((
to mi asi len tak nezmizne ze ? asi nato treba slniecko aby sa to opalilo? ked je slnko si stale sadnem von na par dni sa mi to opali a zasa sa po par dnoch objavia zeby som naozaj stratila na tých loziskách pigemnty ? existuje nieco take? vitiligo to nie je to vyzerá inác.

emi 111

ozaj este jedna vec pisete mi tu ze sa nemám natierat mastnými krémami ale pani doktorka mi predpisala asi nasmastnejsi krem excepial na extremne suchu pokozku, je to brutal mastný krem uz ho pouzivam asi od prvej navstevy lekárky a zasa mi to vypísala. juj teraz teda neviem ak sa nenatriem po kupanim kremom moja pokozka sa za minutu vysusi a strasne to svrbi. az sa mi taha pokozka