jedlo

mate59

všetkého moc škodí,ale ryža je zdravá natural - tá tmavá,syry tvrdé,nie tavené,zrejúce,s plesňou,menej tuku v sušine.Na mlieko sa rôznia názory,ale striedaj si zakysanky,acidká,s jogurtami.
Zdravá je pohánka, cícer, mungo,ovs. vločky.

chudsia

no ja nvm a tie jogurty su zdrave ? niekde sa pise ,ze sa nemaju jest mliecne vyrobky ani vajcia a ryza,ze to neni zdrave ,ja nvm,vsade pise nieco ine

suz

chude maso
tuniak vo vlastnej stave
chuda sunka
ryby
syry
vajicka
jogurty
ovsene vlocky
celozrnne vyrobky
ovocie
zelenina
orechy
strukoviny
ryza
zemiaky

a tak delej, mozes vyberat :)

nepit ziadne sladene zbrndy ale cistu vodu naprilad s citronom, nesladeny caj

vsetko si rozdelit do 5 - 6 mensich porcii, kazde 3 hodiny..posledne jedlo 2 - 3 hodiny pred spankom, tekutin minimalne 2 litre denne, teraz bude leto tak este viacej, doobeda viacej tie sacharidy a ovocie a poobede tie lahko stravitelne bielkoviny a zeleninu

a tak dalej :) receptov si najdes habadeeej cez google

chudsia

vdaka,ale ja som mala skor na mysli konkretne co jest kazdy den,pocet a tak,podla mna je rozdiel zjest pat jablk a jedno a tak

mate59

nejedz sladkosti,sladené limonády,tučné jedlá,údeniny,vyprážané jedlá,tavené syry,výrobky z bielej múky.
Zato veľa zeleniny,kurčacie,morčacie maso,ovocie,zakysané mliečne várobky,lúšteniny,tofu,pečivo z celozrnnej múky, vodu, čaj.

maruska :)

Jeeej super..aj ja som chcela pred chvilou zalozit takyto prispevok. Hodte sem nejake tipy na zdrave, chutne jedla. Nechcem schudnut chcem sa zacat len zdravsie stravovat, ale okrem cerstvej zeleniny a ovocia ma nic nenapada :D