cytologia

etkab

ethel, mam zase tazku displaziu, takze treba viacej zrezat z krcku maternice, alebo vybrat celu maternicu. teraz mi to oznamil, takze som hotova.myslela som, ze pri konizacii sa odstrani cely krcok. caka ma dalsia operacia. vyberiem si tu jednoduchsiu, ale kde mam zaruku, ze to nebude mat pokracovanie?! nechapem, ako sa to mohlo znova objavit...slniecko, drz sa a ozvi sa ako si dopadla.

slniecko

ahoj etka b.ako sa mas ? mne minuleho roku tiez robili konizaciu a bola som na kontrole robili mi ster a tiez nie som na tom super nemam dobre vysledky .tak mi opakovali ster a koncom februara si idem po vysledky.bolo mi povedane a odporucene vakciny ako prevencia rakovina krcka maternice.mam dceru a velmi zlateho manzela velmi ich lubim ale este viac sa bojim .ked som sla na konizaciu tak som mala 2az 3cin.teraz mam zase 1cin .velmi ti drzim palce a rob to co ti kaze lekar myslim ze ti nechce na zle .ak chces tak sa mi ozvi pekny den

zuzi10

ahojte, mam velke problemy s vytokmi, (biele niekedy huste a niekedy riedke). doktorka mi povedala, ze tam nic nemam, aj kultivacia bola negativna ... neviete poradit?

chechi

celkom dobry postreh. a pokial si este mlada a bojis sa ci este budes mat deti, tak uz aj na to teraz existuju metody.

chechi

neboj, vsetko dobre dopadne, hlavne v to treba verit. a lekar je jednoducho povinny vysvetlit ti, co ti je, lebo podla novych zakonov musi v podstate pacient odsuhlasit vsetko, co s nim robia, aj keby bol v bezvedomi... a takyto postoj je od tvojho lekara jednoducho nezodpovedny a lajdacky! nuz, jedine co ti mozem este na to povedat, drz sa. hlavu hore. dufam, ze budes zdrava...

ethel

etka-to je tvoje meno?..môžem ti niečo povedať?Keby mojej mame-etke pred 23 rokmi vybrali maternicu hneď a nezabávali sa vetou či má 35 alebo 40 dnes by žila!!!Ak je nutné vybrať maternicu-urob to!

etkab

ethel, nenapisala som, lebo blizsie nic ani neviem.. zajtra idem na cytologicky vyter.. lekar jedna s pacientom ako s vecou a menit ho neviem ci je dobry napad, pretoze chodim na onkologiu.nemaju na pacientov cas... bojim sa, ze mi
vyhodia maternicu.. dik, ze si sa ozvala