Osteochondroza

kakajo

Dobry den chcem sa opytat co znamena popis z RTG.
Zaver:osteochondroza iv disku poslednych 2 dist.L-segmentov-max.zmeny v L5/S1 is zhyby v norme.
Dakujem

hellka

Môžte mi prosím Vás bližsie vysvetliť TRG LS chrbtice: čo je sinistrokonvexná skolióza s min. súhlasnou rotáciou stavcov,later osteofyty, v bočnej proj. prehĺbenejšia lordóza, blokové postavenie Th-L prechodu hornej časti I.chrbtice, osteochondróza L5/S1, ventrálne osteofyty L3-S1, do oblasti Th12-L1 sa zobrazuje okrúhly tieň kostno-kalcifikačného chrakteru, do úrovne L2/L3 s apremieňa tieň kalcifikačnej sýtosti-v.s. kalicifikát v lig. longitudinale ant.
Dakujem

suzi70

Dobrý deň, vedel by mi niekto vysvetliť LS chrbtice : sakralizácia L5, dextrokonvexná skolióza L chrbtice s rotáciami stavcov, spondylotické zmeny difúzne, incip. osteochondróza v segmente L1-2..na internete je ťažko niečo nájsť, ďakujem.

RNG

Ubytok kostnej hmoty vseobecne moze byt sposobeny nedostatocnym travenim a teda aj nedostatocnou absorbciou mineralov. Lokalne ale moze byt sposobeny ubytok aj zhorsenou vyzivou a regeneraciou kosti kvoli lokalnemu zlemu prekrveniu
Takze odporucam si napravit travenie(doplnok kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik) a pripadne na cas brat aj doplnok specificky navrhnuty na kosti, ktory obsahuje VSETKY potrebne mineraly a vitaminy,v spravnych pomeroch a dobre absorbovatelnej forme.
Na zlepsenie cirkulacie, hlavne u ludi s "hustou" krvou(privysoka zrazanlivost je znama ako Stredoeuropsky syndrom vysokej zrazanlivosti krvi)treba brat fibrinolyticke enzymi, ako nattokinaza, lubrokinaza a pripadne aj serrapeptaza.Davka potrebna obvykle je 3x2000 FU a ucinok sa da za niekolko dni poznat na testoch zarazanlivosti krvi(PT PTT a najma INR)

micika

Dobry den. Potiaze s chrbticou ma sprevadzaju takmer od detstva,teraz mam 48 rokov. Chcem Vas pekne poprosit o vysvetlenie nalezu MR LS chrbtice:Th10/11 znizenie iv strbiny, s nepravidelnymi krycimi platnickami,protruziou disku ventralne a lateralne,bez evidentneho presahovania dorzalne.Dehydratacia diskov L3/4-L5/S1, so znizenim iv priestorov. L3/4 cirkularne vyklenovanie disku o cca 4mm, s naliehanim na dur. vaku, v mieste odstupu L4 bilat., bez ich kompresie, forameny volne.Mierne zmnozenie intraartik. tekutiny vo fazet. klbikoch. L5-dorzolateralne vyklenovanie disku o cca 4 mm, s anularnou trhlinou (hyper S1 v T2 v zadnej casti disku),diskretne viac dolava, s kontaktom na dur. vaku v mieste odstupu L5 bilat., a v kontakte na priebeh korena L4 1.sin. Mierne zuzeny ľ. neuroforamen. Incip. zmeny na fazet. klbikoch. L5/S1 len diskretne presahovanie za okraj stavca, s kontaktom az miernym tlakom na dur. vaku, v mieste odstupu S1 l.dx., forameny volne.
Zaver:Incip. osteochondroza Th10/11, L3/4-L5/S1.Protruzie diskov L3/4-L5/S1, s kon taktom na dur.vak, vs. v kontakte na priebeh L4 1.sin.
Jemne zmeny L3/4-L5/S1 charakteru Modic II.-ciastocne I.
Dakujem pekne.
maria

zornička

Ja mám tiež chondrózu, až osteochondrózu - to je opotrebovanie chrupavkových kostí, ale muž 33 sa mi zdá na takúto diagnózu mladý. Popri bežnej liečbe skúste aj ozónovú terapiu, pomáha to.

Textová Inzercia

olej cbd
CBD olej vo svojej najprirodzenejšej podobe.

Doprajte si CBD so zložením, ktoré je vytvorené prírodou a podložené vedou.