prechladnutie semeníkov -

Rambo12

dobry den vam prajem a chcel by som sa spytat ze ja mam velky zapal zemenika na pravej strane a stale ma to pali a potom som zbadal na pravej strana mi zacala opuchat cela noha tak chcem sa spytat ze ako mam postupovat ze ako sa to da vyliecit aby som to uz nemal .dakujem

Rambo12

dobry den vam prajem a chcel by som sa spytat ze ha mam velky zemenika na pravej strane a stale ma to pali a potom som zbadal na pravej stra mi zacala opuchat cela noha tak chcem sa spytat ze ako mam postupovat ze ako sa to da vyliecit aby som to uz nemal .dakujem

Pomoc666

Už druhý deň ma bolí brucho tesne nad penisom, a dnes keď som sa dotkol mojich semenníkov tak som zistil že aj pri dotyku to moc bolí, môžem to mať aj od nôh? Lebo v poslednom čase som nosil len tenisky a nie zimné topánky, prosím poraďte mi ako sa z toho dostať

Banan6666

dobry den chcem sa spytat marodujem uz tyzden a som prechladeny mal som teploty a silnu bolest hlavy boleli ma svaly a klby a teraz ked mi je lepšie zacali ma boliet vajcia....moze to byt prechladenim ? bolest zosilneje ked sa predklonim do predu dakujem

atomka

moj syn ma dlhsiu dobu bolesti semenika...vysledky onkomarkerov si dobre,ale jeden lekar diagnostikoval TU TESTIES... a odporuca rychlu operaciu...
druhy lekar diagnostikoval zapal semenika,na USG...vobec nevieme co robit

Help

Zápal semenníkov je veľmi bolestivé a závažné ochorenie sprevádzané ich opuchom a horúčkami. Lieči sa antibiotikami, liečbu netreba podceňovať, zápal môže spôsobiť aj neplodnosť. Choroba má najčastejšie bakteriálny pôvod, často sa objavuje aj po prekonaní mumpsu či kvapavky. Prevenciou je dostatočná hygiena a ochrana pred pohlavne prenosnými ochoreniami a úrazmi. Nezabúdajte ani na dostatočné oblečenie, zápal semenníkov môže vyvolať i prechladnutie.