Masturbacia

**

chcela by som sa spýtať na viac skúseností. v časopisoch sa píše, že mastubácia pomáha spoznávať telo a teda potom vedie k úspešnému sexuálnemu životu. ale ešte dávnejšie som čítala, že masturbácia v skorom veku, čo sú teenageri, vedie k neschopnosti dosiahnuť orgazmus v dospelosti pri normálnom pohlavnom styku. ja som nikdy nemasturbovala, len som to skúsila asi 3krát, ked som bola v puberte, bolo to príjemné, no nepotrebovala som to. tak som to s tým prestala,teraz mám 22 rokov a začala som sexuálne žiť s mojim partnerom. máme naozaj krásne milovanie. už viackrát sme dosiahli vrchol naraz. orgazmus dosiahnem skoro pri každom milovaní, či už slabší alebo naozaj silný. môže to mať súvis tým, že som vôbec nemasturbovala? rada by som vedala od iných ako sú na tom, vlastnú skúsenosť. súvis masturbácia a orgazmus. dakujem

ann

tangela
ako vravia viaceri si na to primlada,ale je to tvoja vec.davaj si na seba pozor.Je to len a len na tebe tvoja slobodna volba len opatrne aby si sa nedostala do problemov.Ja by som na tvojom mieste ešte počkala.Ved na svete su aj ine zaujimave a krajšie veci.Ako chceš.Nikto ti nema pravo Za teba rozhodovať neviem či som sa teraz vyjadrila spravne,len buť opatrna.

samotqa

Podla mna tangela ani nie je zena, ale nejaky -nastrocny chlapcek, ktory sa tu zabava lebo nic produktivnejsie ho v jeho mladej hlavke nenapada. A to nehovorim len o tomto jeho prispevku ci ziadosti o radu.

babina

ahojte.Nikdy som sem nepisala,ale par krat som chcela,ale az tato tema ma donutila...mila moja tangela,ano je to len a len tvoja vec kedy zacnes s pohlavnym stykom,ale myslim,ze nie si psyxicky na to dost pripravena a urcite ani fyzicky..podla tvojho vyjadrovania sudim,ze ako povedala perlasi obycajna pubertacka ktora nevie co ma od dobroty robit..mala by si najprv dospiet a potom zacat uvazovat o takych veciach ako je sex...to nie je len uzitie,pokial nebudes dobe informovana o tom aklo sa mas chranit aby si neotehotnela popripane nedoatla nejaku chorobu,tak by si nad tam ani uvazovat nemala...kazdopasne by som ti doporucila sa o tom porozpravat s mamou,ta ti urcite poradi a pokial sa hanbis,tak oues ist ku lekarovi,ten ti poradi..je viazany mlcanlivostou,takze sa bat nemusis,ze sa o tvojom probleme niekto dozvie--

tina

patnastrocna ci nie, je to jedno kolko mas rokov- v prvom rade musis mat v hlave a nie v pi**, ked si myslis ze si jedina kto sa vie vyjadrovat vulgarne, tak sa mylis a svedci to o tebe aj sposob vyjadrovania aj tie prenadherne hrubky(vies ako,pytat je s tvrdym :) ). A okrem toho pošva sa da roztiahnut do roznych velkosti - cize je roztiahnutelna. ci si tam budes pchat prsty alebo ine blbosti, na tom nezalezi.Tak isto by si mala taka vzdelana zena uvedomit ze pchanim cohokolvek do posvy si tam moze zaniest hocico:napr. C.albicans-velmi neprijemna, a takisto ti to tam moze zaniest partner nieco nedostatocnou hygienou.Okrem toho asi nemas saj o sexuálne prenosných chorobách-tak odporucam si tie nastudovat. V prvom rade musi byt zena psychicky naladena, uvolnena a pod. Ale takisto viem ze mnoho chlapcov nevie co to je vzrusit partnerku(hlavne v tvojom veku) a mysli si ze strcit ho tam je jediny primarny ciel.

ninuska

vazne ak chces radu tak by si sa aspon trosku slusne mohla spravat a ver tomu ze ked ti ide len o to ci sa ti tam penis vojde alebo nie nebudes z toho mat vobec nic a este s takym inteligentnym chlapcom,akoze mam 16,ale niekedy sa divim,nehram sa tu na ziadnu dospelu,ale ...smutne

zuzca

Mila inteligentna Tangela,
to mas vecernu zabavku si tam pchat styri prsty???Waw.
To ze tvoje kamoski akoze sa snazia sexovat lebo pochybujem ze v tvojom veku vedia co to je,tak to nemusis robit aj ty.U mna tym velmi cool nebudes.
Pockaj este zo par rokov a potom uvidis co je to milovat sa s poriadnym chlapom a nie s chlapcom v tvojom veku.

A este pokial mate vy 15nast rocny predstavu ze penis ma obvod asi tak 4prsty,mozno tak nejakeho tvojho 15rocneho kamarata ktoremu zacinaju udierat hormony do hlavy.Tak tymto obvodom zajtra podpichnem svojho 30rocneho priatela,tangelika ver ze si daleko za podpriemerom.Alebo zeby som mala len ja take stastie???
A nadavaj si seberovnym a nie tuto mojim kolegyniam.