jeho byvala (aj ked nenaplnena) laska.. co si o tom myslite?

Príspevok v téme: jeho byvala (aj ked nenaplnena) laska.. co si o tom myslite?
marfuska14

Ahojte,
chodim s priatelom uz rok, myslim ze to so mnou berie vazne, lubi ma. Tvrdi mi to, sice skutkami to obcas nedokazuje, ale to nie je to co tu chcem riesit, lebo to je o jeho povahe..
Pred 5 rokmi bol nejake dva roky zalubeny do jednej svojej kamaratky. Nic spolu sice nemali, chodili spolu na vylety, dovolenky, mali super kamaratsky vztah.. Ona ho vsak nechcela na vztah a on ju proste stale miloval a miloval naozaj velmi aj ked sa jeho laska nenaplnila nikdy, a to koli nej. Potom prestali byt v kontakte, iba obcas si pisu a volajú. Teraz som s nim ja, obcas ju spomina, aky je to anjel, ake uzasne dievca, ze uplne skvela.. atd. V poslednom obdobi si volajú viac. Aj ked mi tvrdi ze som to najlepsie co ma, ze chce byt so mnou.. Neviem preco, proste sa nou citim "ohrozena". Mam taky vnutorny strach, ze proste "stara laska nehrdzavie" a hlavne ked nebola naplnena, a ze keby teraz prisla pred neho a ze skusme to, tak by ma nechal, aj ked uz planujeme spolu buducnost.. Nie je to ani ziarlivost, proste to vychadza z mojho vnutra.. proste stale pochybujem.. Ja ho velmi lubim a chcem s nim stravit zvysok zivota.. len chyba mi taka istota.. aj ked tu zrejme nebudem mat nikdy.. nebojim sa ani toho ze ma podvedie, to viem ze by neurobil.. no city je nieco uplne ine.. a hlavne ked ju tak strasne miloval a spomina ju casto.. ci taketo city v nom mozu opat ozit?
ako dalej? dajte nejake rady ako sa proste cez to preniest? a ci vobec tomu pripisovat nejaku vaznost? alebo ci ich nechat nech sa stretnu? zasahovat do toho? ci nechat tomu volny priebeh? prosim o rady

doubledog

zbytocne si budes nahovarat, ze je to v pohode
nie je a ty to velmi dobre vies
on chce ju a nie teba, ty si pre neho viacmenej nahradne riesenie
bud sa s tym zmieris alebo nie

marfuska14

Dik Lily. za nazory.. mas pravdu, ked sa pozrieme na to z toho uhla, predsa bolo uz davnejsie a zmenil sa aj on a aj ona.. len ja si myslim ze ono ho to hned nepreslo.. minule chcel aby som mu nieco posielala z e-mailu (cize dal mi heslo na jeho e-mail) a videla som tam mejly od nej, resp. ich konverzaciu.. a neodolala som a precitala som si ich.. islo viac-menej o klasicku debatu kamaratov, az na nejaku poznamku z jeho strany v zmysle "keby som mal toto tak by si ma chcela?" ona vedela ze on uz ma mna.. a odmietla.. a otocila to na srandu.. a ona niekoho ma teraz tusim tiez.. bolo to v obdobi ked sme boli spolu 3 mesiace.. citala som to len tento vikend, tak preto ma to teraz tak chytilo a nejak to rozoberam viac a viac.. a rozmyslam ze sa ho to na to opytam a poviem mu ze som to citala a ci sa od vtedy - co preslo 9 mesiacov vlastne zmenilo.. lebo zas je pravda ze na zaciatku to bolo medzi nami len take vselijake.. rozbehlo sa to do vaznosti po polroku.. ale ak sa z jeho strany nezmenilo odvtedy nic, tak urcite s nim uz dalej nebudem nieco riesit, ked viem ze stale chce tak v podvedomi ju..

doverne

Nevidim sice do toho, ani nehodou si netrufam jednoznacne napisat to "spravne", ale... Davaj si na tu jeho kamaratku pozor. Chlapi su ine stvorenia ako my a pojem KAMARATKA ma rozne podoby. Ale zavidim ti jednu vec. Ze si si ista, ze by ta nepodviedol. Naozaj. Podla toho, co vidim vo svojom okoli, uz tieto idealy nemam. Drzim ti palce a oci dokoran :)

Lily.

Co som ja bola zalubena do mojich nenaplnenych lasok, uz by som si nevedela predstavit vztah s nimi. Zalubenost uz davno vyprchala a tuzba po vztahu davno vyhasla. Ostala len akasi surodenecka sympatia, ci proste bezpohlavna naklonnost, proste taky prijemny pocit, ze su mi istym sposobom blizki, aj ked ku blizsiemu vztahu nikdy nedoslo a ani nema preco dojst. Tam je na tom pekne to, ako to je. Ze netreba nic menit, ze je to fajn prave taketo. Ved je rpeda kopa skvelych ludi n aktroyh netrbea voebc ziarlit. Ona ma iste aj tak svoj zivot a myslim, ze ak by sa aj do neho cisto nahodou zalubila, unho to uz vyprchalo nenavratne a proste ju ma LEN rad. Take nieco, coho sa ty obavas sa deje len v romatickych filmoch a aj to zvacsa az po smrti manzelky:D

marfusa14

Nevideli sa asi rok a pol, ale volavaju si a pisu. Teraz je moznost ze sa stretnu, lebo od nej potrebuje nieco, a mozno spolu niekam pojdu, ale tam volal aj mna. Tak zas na druhej strane chce aby som ju spoznala aj ja, ale aj ked ja proti nej nic nemam, ved fakt je asi teda super baba, ale nemam nejak zaujem sa s nou stretavat.. dovod snad vysvetlovat nemusim.. aj ked ma laka ta skutnocnost, vidiet a zistit ako sa bude spravat ked ju zbada po takej dlhej dobe.. ako sa bude pred nou spravat ku mne atd..
Kebyze to je jeho ex, co dajme tomu nieco spolu mali, tak je to ine.. prave to ze to bola nenaplnená láska.. ci dokaze odolat pokusenie ked bude moznost ju naplnit a mat s nou vztah..
Je pravda ze zo zaciatku som sa citila blbo ked o nej spieval aka je skvela.. no tak som mu povedala ze nech si ide za nou ak ju tak velmi obdivuje, ze ja som skvela tiez.. a dobrych vlastnosti mam tiez vela.. a dokazala v zivote ovela viac ako ona (teda ked beriem na to co mi hovoril o nej) a nie som ziadna harpia.. to vobec.. prave naopak..

Lily.

Preco? Ved napriek tomu, ze ju tak obdivuje, je prave ta jeho sucastna ako sam vravi, to najlepsie, co ma a chce byt len s nou. To by ju mohlo len tesit. Cize je vynimocnejsia, nez ta prva s ktoru nema tu cest byt v uz tak blizkom vztahu.

purblanka

mne sa zas nepáči,ked muži obdivujú svoje bývalé.Pre terajšiu priateľku to nemusí byť príjemné,cíti sa potom menejcenná,ked len stále o nej básni.

Lily.

Nezda sa mi, ze zalubenost moze trvat viac ako 2 roky, cize nemyslim uz, ze je do nej zalubeny po tolkom case, navyse ak priratam cas co je s tebou. Pekne je, ze si zachoval obdiv voci nej, ze si ju vazi. To je ovela lepsie nez muz, ktory kyda na svoju byvalu hanlive slova, ze aka bola mrcha, ako mu ublizila, a ze ju uz nikdy nechce vidiet.

luciferka

Ahoj, presne toto iste som riesila aj ja, s tym rozdielom, ze ku koncu som si vybojovala, aby sa mu ta baba neozyvala, ozyvala sa totiz, ked len nieco potrebovala a moj priatel skocil ako poslusny psik a hned bol u nej.....ja som to vyzdrzala 2,5 roka a teraz sme sa rozisli.....ja som si coraz viac uvedomovala, ze mi nestaci to, ze ma lubi, a ze este niekde existuje zena, ktru stale miluje a nebude mat pokoj kym ju nedosiahne, aj ked je mozne, ze s nou nikdy nic mat nebude, lebo su natolko odlisni a ona ho za priatela nikdy nechcela.....ak sa citis dostatocne silna, tak sa s tym pokus vyrovnat, ale nie je to prijemny pocit, a ver, ze az raz mu ona povie, chcem ta, tak ta necha bez mihnutia oka, lebo vzdy nas laka to co nemame, a este ak po tom tak strasne tuzime, tak je to jasne....mne to spravil, a to mu ona iba naznacila, ze sachce rozist so svojim priatelom, a hned mi pisal, ze so mnou to chce skoncit, hoci sme planovali buducnost, hoci sme spolu boli uz dva roky, a hoci ja som mu dlaa ovela viac ako ona.....nakoniec sme sa nerozisli, vyudrzalo to este pol roka, ale ja som potom uz nemohla dalej.....drzim ti prsty, ale byt tebou, prestanem seba trapit skor ako som to spravila ja....