Antikoncepcia Minesse

new

Tiež si občas pozriem čo s akym obsahom hormonov je na trhu, ako sa to mení. Okrem iného sa píše: Veľmi nízka dávka estrogénov, ktorá je obsiahnutá v jednej tabletke je 15 mg a je určená najmä pre mladé, astenické ženy, alebo naopak pre ženy v období blízkom klimaktériu, kde je nízka dávka dostatočná a bezpečná na udržanie pravidelného cyklu. Na druhej strane u žien s nepravidelnosťami cyklu je žiaduce podať tabletky s vyššou dávkou estrogénov.
Viac na
www.rodicovstvo.sk

mimika

pre Gertu: Minesse na mňa spočiatku pôsobili v pohode a dobre, avšak s postupom času mi začal haprovať cyklus, takže som mala svoje dni po 16-tich dňoch! Čo je teda sila, pretože do vtedy som nemala nijaké problémy. Moja kamoška m.i. doktorka pfarmacie mi povedala, že Minesse obsahuje nízku dávku hormonov, a tak sa mohlo stať, že boli pre mňa nevhodné. A to mi vtedy bolo 38 rokov a bolo mi povedané, že sú vhodné až po 40. Môj lekár mi teda dal Logest a pohodička, pohoda. Teda aspoň zatiaľ... No ale vidíš, new má 20. ročnú dcéru a ta Minesse užíva a zatiaľ je v pohode...
Pre new: Ono new ten môj lekár ma len s ohľadom na moju 20.roč. dcéru a užívanie Minesse upozornil, že do budúcnosti by z toho mohol byť problém taký, ako som už dnes písala. Mám pred sebou knižku, kde sú rôzne druhy antiko. Píše sa tu: Pre ženy v neskoršom plodnom veku (nad 40 rokov):
Mirena, Mirelle, Minesse. Pre mladé ženy a dievčatá: Yadine, Jeanine, Logest, Femodem, Triguilar. Pekný večer, musím už končiť.

new

Ešte som sa nestretla s takým výrokom, že podhomonovalo. Predsa keby neužívala nič, ani vtedy by nemohla byť podhormonovana. Naopak, pri uzívaní HAK sa do tela dostava niečo "navyše" či už v menšom, alebo vyššom množstve.

new

Moja dcera 20r. berie Loette už 3-tí rok. V minulom roku počas nedostatku Loette brala Minesse asi 6 mesiacov, bez problemov. Pokial má mladé dievča pravidelný menštruačný cyklus, tak je vhodná nizkohormonalna antikoncepcia.

mimika

Lekár hovoril, ak sa dobre pamätám, že pri podávaní nízkohormonálnej antiko v mladom veku je v neskoršom čase vyššie riziko vzniku rednutia kostí, problémy s otehotnením... Nie som lekárka, som ekonómka, takže len, čo som si zapamätala. Skús Logest, je fakticky skvelý, nenáročný, dobre sa znáša, nepriberá sa z neho, žiadne zvracanie v prvých 3 mesiacoch užívania a veci podobné...Pekný večer.

mimika

Ahoj Gerta, ja som brala Minesse vlaňajší rok, ale musela som ju vysadiť, pretože vo svojich 39 rokoch som potrebovala vyššiu dávku hormonov takú, aká má napr. Logest. Minesse mi nedokázala udržať 28-dňový cyklus. Logest mi zatím sedí . Môj gynekolog mi na margo Minesse povedal, že je skôr pre ženy po 40. roku života a rozhodne nie je vhodná pre mladé kočky. Mojej 20-ročnej dcére Minesse neodporučil, vraj by ju to podhormonovalo, čo by v budúcnosti malo negatívny dopad na jej zdravotný stav. Mladým patrí napr. Yadime, Yasminelle, ale aj ten Logest, ten je taký stred a je dobre znášaný.