Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?

Príspevok v téme: Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?
Hugina

Dobrý deň. Už asi piaty rok trpím ekzémom na rukách, medzi prstami a na hánkach prstov. Začalo sa to na jednej strane prsta ľavej ruky, postupne sa to rozširovalo, teraz som v štádiu, kedy to mám na obidvoch rukách. Vystriedala som už štyroch dermatológov, plánovala som odísť aj od poslednej dermatovenerologičky, no zavrhla som to, lebo som pri nej najdlhšie a najlepšie ma pozná a o.i. si myslím, že je to u každého kožného "o tom istom". Počas terapie som vystriedala množstvo kortikoidných krémov, v lekárni na recept robených krémov, mastí (spomeniem aspoň tie, ktoré som si zapamätala: U-Betacorton, Belo...(derm, gelt???), Advantan, Lipobase, názvy tých v lekárni pripravených nepoznám...). Boli mi robené testy na kvasinky, alergologické testy (som alergik na kovanol, látka, ktorá sa nachádza takmer v 99% drogérie, kozmetických prípravkoch, parfémoch), snažím sa týmto vyvarovať všetkému, čo by mi mohlo ekzém zhoršiť...t.j. všade používam ochranné rukavice, ešte aj vtedy, keď idem nabrať do odmerky prášok na pranie, aby prsty neprišli do kontaktu s práškom. O umývaní riadu ani nehovorím. Je to bludný kruh. Rozškriabem si to (aj keď všetkou silou vôle odolívam pár dní, no ten, ktá týmto ochorením trpí vie, že je to nepremožiteľný pocit nutkania na škriabanie a väčšinou sa to stane najmä vtedy, keď si to neuvedomím, poškriabem si to a už to neviem zastaviť). potom to mokvá, vytvoria sa chrasty a lieči sa to a stále dookola. je to strašne nepríjemné...a bolestivé. Ak máte podobné skúsenosti, podeľte sa, lebo ja už naozaj neviem, čo robiť s tými mojimi rukami. Zajtra idem urgentne opäť ku kožnej, pretože som si to bohužiaľ v noci (v spánku) tak rozškriabala, že dnes neurobím nič.Mokvá to a bojím sa, aby som túto pliagu nepreniesla tým mokom na syna, keď ho prebaľujem, alebo sa s ním hrám...Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem.

PopKika

Ahoj, síce tento článok je už celkom dosť starý, ale ak ma človek rovnaké problémy ako ja a ty, tak dúfam, že mu pomôžem..
Moja rada je pomerne nechutná.. Pre niekoho. No pre mňa nie. Moja rada teda znie : urinoterapia!
Ak to čítaš, prosím ťa, aby si to dočítal do úplného konca. Moje ruky boli presne také isté ako tvoje.. Svrbelo, mokvalo - neznesiteľné! Už dlho pred tým som si ale čítala o urinoterapii. Urinoterapia je ak by niekto nevedel liečba vlastným močom. Viem, že to niekomu príde nechutné a neodváži sa na to, ale to je to jediné čo mi zachránilo ruky. Jednoducho som si očúrala ruky a nechala to vypiť.. Prvý dojem je, že je to upokojujúce a potom to začne trocha štipať. Po niekoľkých týždňoch (možno aj po 1 týždni) som videla rozdiel. Ruky boli hladkejšie a ja som vedela, že mi to pomáha. (Bola by som rada, aby ľudia, ktorý čítajú práve môj príspevok, aby si prečítali o urinoterapii a až tak sa vyjadrovali a konali :)) Urinoterapia je liek. Mnoho ľudí sa vďaka nej vyliečilo z nevyliečitelných chorôb. Obdivujem túto techniku a som si istá, že na ekzém je to liek ako na ostatné choroby. Dúfam, že ak máš problémy ako my, nenecháš to tak, prekonáš sa a stiahneš po lieku, ktorý denno denne vylučujeme

verodoll

ta sauna je dobry napad ;) ja by som ti dala tip na protopan box mne pomohol asi do mesiaca odstrániť ekzém z chodidiel a chrbta a svrbenie mi zmizlo asi do troch dní

Omen

Solárko ti neodporúčam, infrasaunu áno! Je výborná, v tvojom prípade priam žiaduca - detoxikuje, zlepšuje ekzémy,... Vyskúšaj a uvidíš.o

Atopic Y

Pozdravujem,
Moja dlhoročná skúsenosť s atopickým ekzémom (ruky, zápästie, predlaktie):
na jar hneď keď začne slnko hriať sa snažím čo najskôr slniť v lete slané more + vyhýbam sa chlórovaním bazénom. Toto mi vždy pomohlo na 99 %.
Jeseň, zima vtedy sa začína atopické utrpenie. Kortikoidy zásadne nie - hormonálne svinstvo. Dobré skúsenosti mám s bielou detskou SOS niveou + Excipal a vysadím všetko s rafinovaným cukrom.
Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s infrasaunou? Klasická sauna sa pre atopikov neodporúča, ale tá infra je vraj prospešná. Rozmýšľal som aj nad solárkom. Nechcem byť opálený chcem len v zime obmedziť ložiská, a keď klasické slnko v lete tak funguje.

Luciad

Ahojte chcem sa podelit o dobru radu mozno to niekomu pomoze. Zacal sa mi robit ekzem v zahyboch na rukach nepriemne svrbenie zacervenanie palenie. Vyskusala som kadeco nic nepomohlo. Aj som bola u doktorky predpisala mi nejaku masticku no bolo to este horsie. Skusila som vazelinu lekarsku. A ono to zmizlo

Monika1641

Dobrý deň, ekzémy sú len signálom, že vo vnútri niečo nie je v poriadku. Naše vnútorné orgány sú zanesené a majú oslabenú svoju vylučovaciu funkčnosť, čo sa prejavuje na koži. Po prečistení orgánov sa obnoví rovnováha a koža sa vyčistí. Pretože žijeme už v znečistenom prostredí, naše telo denne absorbuje toxíny, ktoré ho zaťažujú. Plesne, vírusy a parazity sa usádzajú v hrubom čreve, čo narúša našu imunitu a to sa odzrkadľuje na našom zdraví. A to je začiatok alergií, ekzémov, ... Vyčistite si vnútorné orgány a všetko sa vráti do normálu. Ak si s tým nebudete vedieť poradiť, napíšte mi na monikahoholkova@zdravie-inak.sk, rada Vás usmerním. Pekný deň prajem

www.eshop.zdravieinakokg.sk

www.eshop.zdravieinakokg.sk

kejty77661

Ja mám úplne na vlas rovnaký problém, ako pani, čo začala príspevok. Začalo sa to v puberte, nepekný ekzém sa mi objavil na prsteníku ľavej ruky, z nej sa dostal na prostredník a do polky ruky, potom na druhú ruku. Teraz, asi po 10 rokoch, to mám na oboch dlaniach, medzi prstami a bohužiaľ, už sa to dáva aj na chrbty rúk. Som z toho veľmi nešťastná. Vyskúšala som už všeličo, no k istým produktom sa stále vraciam. Neliečia, ale zmierňujú príznaky a tak sa s tým dá aspoň žiť. Tie produkty sú : EXCIPIAL U LIPOLOTIO, kožná emulzia, dá sa kúpiť v lekárni aj bez predpisu, stojí okolo 7 eur. Premastí, pomôže proti svrbeniu. Aj v noci, keď sa zobudím na záchvat svrbenia a natriem si s ním ruky, do piatich minút úplne prestanú svrbieť, takže odporúčam. Na sprchovanie používam DERMACOL sprchový olej, takej zlatej farby.( na internete liter stojí asi 16 eur) A striedam ho s prírodným mydlom, ktoré sa dá kúpiť na SASHE ( KONOPNÉ MYDLO - vyrába dielňa motýľ, s poštovným cca 5 eur) Týmto mydlom som si doslova ako šibnutím prútika vyliečila ložiská, čo som mala na tele, po 1 sprchovaní do dňa proste zmizli, nezostala po nich stopa, jazva, nič. Bohužial, tie na rukách zostali. Dúfam, že dakomu s podobným problémom pomôžem, rada si prečítam aj ďalšie rady.

mladazena

Mne židne krémy ani kortikoidy dlhodobo nepomohli vždy len na chvílu. Okrem rúk som to mala aj na nohách. Pomohla až prírodná liečba ale taká od základov a k tomu diéta. Neviem či doktorka Albertová ešte pracuje ja som sa liečila u nej. Možno by ti aspoň odpísala a poradila - skús.