POROD

evicka

Co Ti na 100% mozem odporucit je epiduralka. Je to uzasne. odrodila som s usmevom na tvari. SUPER A reci tipu chcem si to uzit naplno ja osobne nemusim. Zijeme v 21. storoci a ak existuje takato pomoc preco ju nevyuzit. Je pravda, ze na zaciatku to dost boli ale da sa to vydrzat a potom ked pichnu epidural uz sa mozes usmievat na manzela, lebo bolesti su prec. A ak budes posluchat lekara, co sa tyka po porodnych veci ani Ta hlava nebude boliet. Mna vobec ale vobec nebolela. A nemyslim si, ze kvoli epiduralke je niekto dlhsie v nemocnici, tam muselo byt nieco ine. Rozhodne odporucujem epiduralnu analgezu... Drzim palce

4321

ahoj som v BA, buduci rok sa ale idem stahovat na stredne Slovensko, bude to uz sice pase vtedy, ale zaujimali by ma chyry o porodniciach..ake su dobre? kde? preco? atd. to je jedno kde na Slovensku, snad to pomoze aj ostatnym...tak piste vdaka:-))

midori

ak si z bliskosti LM tak daj vediet bezplatne tu vedie kurz jedna velmi zlata sestricka ja to mam za mesiac a pol vysvetlila nam vsetko a som omnoho kludnejsia ked viem co ma caka a naucila nas aj nejake tie relaxacne cviky na prvu fazu porodu ak budes mat zaujem mozme pokecat cez mail

didi

na celom porode je najzazracnejsie to, ze potom, ako sa dietatko narodi, vsetky bolesti zmiznu. epiduralku by som nechcela, chcela som to prezit pekne naplno, rodila som dvojcata, ale islo to. treba zaviet oci, tlacit, nevrieskat a pocuvat lekara. dnes uz to nie je take nehumanne, ako za komunistov, ked na nas kricali lekari aj sestry... bolest k tomu patri, ale da sa vydrzat. pani, co vedla mna rodila s epiduralkou bola dlhsie v nemocnici ako ja, co som rodila dvojcata bez nej. mala olezaniny, bolesti hlavy a pod. a vobec, mlade zeny neznasaju epiduralku - mavaju z nej velke bolesti hlavy /aj mladsi muzi/. nielen pri porodoch, ale aj pri operaciach sa casto krat vracali do nemocnice s nezensitelnymi bolestami hlavy. trvalo to este asi 2-3 mesiace, kym ich to preslo. ale rozhodnut sa musis ty. prajem ti, aby si aj napriek bolestiam mala na porod len tie najkrajsie spomienky.

lajla

ahojky,nemáš sa čoho báť prežili sme to mi, prežiješ to tiež.mne došlo, že idem rodiť,ked mi doma odtiekla voda.potom to už išlo samé od seba. nevedela som čo sa bude diať.nejako extra som porod neštudovala.budeš cítit bolesť v podbrušku a potom všade.ku koncu budeš možno taká ubolená,že vyskočíš na stol aj sama a iba zvoláš húsky podte sem už to ide.hlavne nepočuvaj reči aké je to hrozné, skoro som umrela a pod. prajem vám velmi vela zdravíčka a držte sa. na všetko zabudneš,ked chytíš toho drobčeka prvý krát do ručok.pa

ethel

mne pomohla knižka Gravidjoga.Tam som pochopila,že o čo ide...to sú sťahy ktoré pociťujeme ako bolesť.Zbytočne ti tu niekto poradí ako to bolí alebo nebolí.Je to o precítení bolesti.Ak si povieš,že to bude trvať len pár hodín a uvidíš to drobné čudo po ktorom tak túžiš,tak to aj lepšie zvládneš.Dychové cvičenia majú naozaj čosi do seba..