Maturita! Naozaj len formalita?

Príspevok v téme: Maturita! Naozaj len formalita?
Bibiana999

Pomaly sa to blizi ... A caka to aj mna. Chcem sa spytat ci to je alebo nie je tazke... Moje znamky na vysved. boli zo SJ -1 a z Nj -3 .... Nemciny sa dost obavam :/ Kto ide maturovat tiez ?? Ako ste na tom s ucenim ? Prosim piste vsetko ohladom maturity.... Ci to uz mate za sebou alebo ake mate z toho pocity.. Dakujem !

Lily.

Mne sa ucit akosi nedalo, az som si povedala, ze proste nie. Len som sledovala spoluziakvo ako sa bavili, ze sa poctivo ucia, piju jednu kavu za druhou a riadne nespia, bo sa furt ucia a bifluju. Mne sa to nedalo, tak som sa na to dos vykaslala. Islo to akoby mimo mna, akoby sa to ani nestalo. Doteraz nechapem, ze sa to fakt udialo. Bola som ako pozorovatel nezaujaty s meirnymi vycitkami, no dalo sa. Zo slovenciny som takmer prepadla (zo styrky sa za mna triedna prihovorila na trojku). Vytiahla som si jednu z poslednych otazok a vobec ju nevedela samozrejme. Slovencinarka mi radila, hovorila viacmenej za mna a ja prikyvovala akoby som skusala ja ju:D a nie ona mna. Moja triedna so sucitom vravela, ze asi som sa naucila vsetky otazky a len tie posledne nestihla. Ja len nepricetne zakyvaka hlavou. No co uz narobis, ked to nejde, tak to nejde. Priznavam, ze som sa na to vyflakla, cumela vacsinu casu do bla, nevedela prinutti sa na to sustredit.

matura

Bibiana povedz mi ako si na tom s otázkami? Ktoré máš vypracované? Ak máš väčšinu vypracovanú a chýbajú ti len tie, ktoré ste ešte nebrali, tak to máš úplne v pohode. Máš ešte kopu víkendov, veľkonočné prázdniny a akademický týždeň. Ak teraz začneš tvrdo makať a učiť sa každý deň aspoň niečo, určite zmaturuješ, lebo to budeš vedieť a budeš mať istotu, že to vieš tak nebudeš vystresovaná. A povedz mi akých máte profákov? A akú máš povesť?

muc

lost akyze klobuk? panenky!vymysel jak oci! vytiahla sa konkretna otazka a odovzdala sa clenovi komisie, ktory ju skontroloval. a vytiahnuta otazka sa uz nevracala.takze bola velka sanca ze si tu jeho 13 niekto pred nim uz vytiahol a teda v "klobuku" uz nemusela byt.

lost

udajne kamosov oco mal kamosa a on spravil tkay trik ze:

mali 25 otazok tusim, a vedel len jednu, 13ku..
tak si potiahol z klobuka a povedal "Nee 13, nestastne cislo! to nechcem!" a okamzite to hodil naspat, potom tahal znovu a zas" niee, zase nestastna 13! ja to mozem, idem znova" ale v tom ho ucitel zastavil ze "nene, zadne take, pekne odpovedaj na 13ku!"
-vskutocnosti ale vytiahol uplne ine cislo ako 13ku

ten chalan sa nic ine ako 13ku neucil, a vzdy vytiahol ine cislo, avsak udajne mu na to neprisli a krasne presiel...

nemali sme klobuk, inac by som to mozno skusil tiez :D

lost

Moja skola si chcela udrzat "prestiz" a tak prepustila naozaj kazdeho :)

Kamos povedal ze "ak nepreskocis plot, tak ta prehodia"

Nie je to tazke, ale nic by sa nemalo priliz podcenovat :)

GOOD LUCK