Maturita! Naozaj len formalita?

Príspevok v téme: Maturita! Naozaj len formalita?
Bibiana999

Pomaly sa to blizi ... A caka to aj mna. Chcem sa spytat ci to je alebo nie je tazke... Moje znamky na vysved. boli zo SJ -1 a z Nj -3 .... Nemciny sa dost obavam :/ Kto ide maturovat tiez ?? Ako ste na tom s ucenim ? Prosim piste vsetko ohladom maturity.... Ci to uz mate za sebou alebo ake mate z toho pocity.. Dakujem !

denisssa_93

bori.s.... svätá pravda, súhlasím s tebou.. a ešte čo ma štve, je tá nespravodlivosť, že polovica triedy si chodí do školy, kedy sa jej zachce.. proste naučia sa - prídu do školy, nenaučia sa - neprídu, alebo si len prídu na určité hodiny a potom odídu a ešte keď ich náhodou niekto vyvolá, tak sa vyhovárajú: minulú hodinu som tu nebola, predminulú som tu nebola, nabudúce sa naučím a prihlásim.. a samozrejme, 80% učiteľského zboru im to zožere aj s navijákom.. a pár ľudí, čo sedí v tej škole celé dni, snažia sa učiť každý deň, na to doplatí, lebo raz sa nenaučíša jak na potvoru, ťa práve vtedy vyvolajú.. osobná skúsenosť... a potom, že tí, čo chodia do školy raz za mesiac majú lepšie známky.. veď jasné aj ja keby som celé dni doma a prídem si len na určité hodiny, tak mám čisté 1 jak nič...

bori.s

Dnes už kadejaký tupec má maturitu a na to sa zďaleka nemusí nadrieť tak, ako kedysi! Vlastne keď vidím dnes mládež, ktorá si zo školy robí doslova holubník (jasné, že nie všetci), chodí si tam, kedy sa jej zachce a učitelia sa žiakom neopovážia dať horšiu známku, než trojku (z obáv pred rodičmi), ale nakoniec to aj tak všetko skončí Gymnázia atď, + sa ešte trepe každý na vysoké školy, tak je mi z tej dnešnej "úrovne" školstva na grc!
Niekedy pri vtedajšej disciplíne, morálke a prísnym merítkam škola končila ťažšie učňovkárom, ako terajším "maturantom"!

Zdravím

Moji milí, len si podebadujte, veď od toho tu je toto fórum, ale vystihol to objektívne akurát tak youki, až na 1. vetu a 1. bod. Učiť sa určite treba, ak Vám ide o známky, tak nie, tak možno na tú trojku či štvorku niečo poviete. Za tie štyri roky sa hádam na Vás dačo nalepilo.
A pre kkkk- ja teda v pohode každý rok dávam pri skúšaní aj štvorky, raz to bola aj nedostatočná, takže ani silné rečičky Vám niekedy nepomôžu. Pozdravuje Vás jedna taká skúšajúca, ktorá určite nestresuje a určite neberie maturitu ako formalitu. :)))

system

maturita formalita je, ale to neznamena ze tam mas prist vymlety. kazdy sa uci, kazdy by mal mat prehlad aspon cca co k dannej otazke ide. pozri sa nato z lepsej stranky mas presne otazky ktore budu na mature, mas presne vypracovane otazky, resp. tuknes na net alebo otvoris zosit resp. knihu a mas ich ako na bielom podnose. ak sa uz toto nedokazes naucit aspon zakladne vytazky tak je to ubohe. samozrejme stres k tomu patri. vela sa o tom hovori a aj ucitelia strasia, lebo nechcu aby ste tam prisli a spoliehali sa na nich, je to predsa len ich hanba ze vas nic nenaucili a ak je v komisii ucitel z inej skole tak si predsa nechcu robit hanbu ;). pochopitelne :)

ak sa zamyslis a rozumne si porovnas maturu s vyskou ( ak sa na vysku chystas) tak sa mas na co tesit. na vyske ti nikto neda otazky ake budu na skuske, resp teste. ziaden skusajuci profak ta nepozna a na skuske ti neporadi, nevies ? " stretneme sa nabuduce dovi ! " tak to tam chodi, nevies ani nabuduce ? stretneme sa o rok a potom si rozmyslis ci sa nabiflujes celu knihu alebo len polku ;) a take skusky mas nie z matiky sloviny a angliny resp odbornych predmetov, ale z daleko viac a horsich somarin ;) a co je najlepsie ze su kazdy polrok :P

a ak si maturu porovnas s vodicakom tak ja by som povedal ze vodicak je spravit tahsie nez maturu, a naviac cvakaas zato prachy a je vedla teba policajt ;) a nie ucitel ktory ta ucil 4 roky ;)

takze hlavne bud v pohode, v zivote budes mat este ovela tahsie skusky ako blba maturita ;)

kkkk

maturita je fakt formalita ak sa ucis ucitelia ta podrzia a z jazykov tam staci dookola tocit to iste a mas 3 este som nevidel nikoho ze by zmaturoval na 4

youki

Maturita je vtip z kazdej strany.
1. spravi ju skoro kazdy (skola sa nechce chvalit, ze jej studenti nezmaturuju, mozno nejaka prestizna si to moze dovolit)
2. nic nehovori o cloveku, pretoze nie je objektivna (kazda skola je ina)
3. stredne skoly na vysoke uz nemaju a nedokazu pripravit studentov, ale drzia si ich kvoli financiam
4. vedomosti potrebne na spravenie maturity su vacsinou na nic

V praxi je potom vela ludi so stredoskolkym vzdelanim:
maju maturitu zo Slovenciny nevedia napisat ani jeden odstavec textu bez chyby.
maju maturitu z matiky a neviedia vypocitat o kolko sa zmeni cena produktu pri zmene DPH.
maju anglictinu, vedia vsetky mozne frazy, minule casy ale pochopit otazku od cudzinca ani omylom.

Ak si to nahodou este firmy nevsimli, urcite si to vsimnu a maturita nema vyznam a tak ju treba brat. Je pekne vediet, kto kodifikoval slovencinu, ale z toho sa zarabat neda a ja by som na zaklade toho neprijal cloveka do firmy.

Problem je na oboch stranach: studijne plany su na Slovensku velmi zle ale ani studenti vobec neprejavuju zaujem o ucenie, travia cas inak.

arabelka

ludia spamatajte sa..ja som len v tretom rocniku, a vcera som sa isla pozriet na matury..no to bolo ako normalna ustna odpoved v skole..ba este lahsie..4 roky sa na to pripravujete, viete otazky rok dopredu..ja sa nebojim vobec..aj ked neviete nasmeruju vas profaci...ved pockajte na vyske tam budete zazivat kazdy semester 5 nasobnu maturitu :D

ivana45

Maturita nie je formalita. Zvykaj si. Ak chces vyplatu, musis robit. Ak chces papier o ukonceni stredneho vzdelania, musis sa vzchopit, dat si vedomosti dohromady a odprezentovat ich. Ak je ti taky papier lahostajny, vyflakni sa na maturu a pozri si ponuky prace (a hlavne: place) za nevzdelanu pracu.
Drz sa a prestan riesit hovadiny.

ewelin28

maturita je fomralita..ale zadarmo ti dnes nikto nic neda..
ja som maturovala pred troma rokmi...som riadne stresovala..to hej..ale mna o par mesiacov cakaju statnice..hmmm..teraz by som menila o sto dusu heh :D
na mature som problemy nemala...Z NoSky...som vzdy mala same jednotky..vsekto som vedela..pohoda..matiku som tiez vzdy vedela..pohoda..na angline som sa vykecala..a slovina..hmm..tam som ani necekla....mali sme vediet 30 otazok.20 som bola naucenych..dalsich 9 som si este v den skusky precitala..a tiahla som si 30tu..ma slo porazit.profka hovorila vsetko za mna..len z gramatiky som si daco vymyslela..a tak sa nadomnou zlutovali a dali mi 3..takze aj ked nebudes vediet (nepreskocis)..oni ta prehodia..presne ako sa hovori..nepustia naozaj len toho..co prepadaval cele roky....a ani na mature profakov nepresvedci..ze nejaka snaha bola.....
teraz ucitelia stresuju..ako blazni..ale ta matura naozaj neni tazka....drzim palce :)